Klášterec ani napodruhé neuspěl na domácím ledě

Kláštereckým hokejistům se nepodařilo napravit neúspěch z prvního domácího duelu. I tentokrát odešli poraženi, a to ještě s nepříliš lichotivým přídělem. Do utkání sice vstoupili výborně a vedli 1:0 a 2:1, hosté z Děčína ale otočili na 2:3, a pak už byl zápas jejich. Šestkrát se měnilo skóre, když na trestné lavici seděl děčínský hráč. Třikrát se trefili Klášterečtí, pokaždé při vyloučení Ondřej Vedrala. Třikrát skóroval v oslabení Děčín a odvezl si vítězství 7:4.
27. září 2008 | 17:00
4:7
2:1, 0:3, 2:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Novotný (Zmeškal), 18. Panocha (Řezníček, Loučka), 43. Kotrouš (Loučka), 53. Pražák (Loučka) - 7. Šnajdr (Gottfried), 28. Kratochvíl (Chvátal), 32. Štverák, 34. Štverák (Luka, Postl), 36. Postl (Novotný), 48. Kratochvíl (Přeučil), 58. Postl. Rozhodčí: Jiří Florián - Radek Sentenský , Petr Fiala. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Loučka, Řezníček, Ambrož, Všetečka, Kocek, Zmeškal, Koblitz - Novák, Kotrouš, Panocha, Suk, Moro, Krpenský, Hartman, Novotný, Pražák

Děčín: Zámostný (Pošusta) - Vágner, Novotný, Vedral, Sádovský, Kratochvíl V. - Mouka, Postl, Šnajdr, Luka, Štverák, Filipovský, Přeučil, Gottfried, Chvátal, Kratochvíl O.

Začátek druhého domácího vystoupení kláštereckých hokejistů vůbec nenapověděl, jakým debaklem střetnutí s Děčínem nakonec skončí. Už v šestadvacáté vteřině se domácí vytvořili slibnou šanci, ale nedokázali ji proměnit. Hned ta další však už v děčínské brance skončila. Za záda děčínského gólmana Zámostného se ve 3. minutě při přesilovce trefil Karel Novotný a Klášterec poprvé v utkání vedl. V 5. minutě mohli domácí dokonce vstřelit druhou branku ve vlastním oslabení, ale Zámostný byl proti. A tak se v 9. minutě měnilo skóre v neprospěch Klášterce. Za Damaškovými zády skončila střela Martina Šnajdra. Ve 14. minutě přestáli domácí děčínské ostřelování a o čtyři minuty později šli dokonce podruhé v utkání do vedení. Šťastným střelcem byl Jiří Panocha, nicméně na kláštereckém stadionu zavládlo veselí na dlouhé minuty naposledy.

Druhá třetina se totiž pro domácí hráče stala nečekanou děčínskou noční můrou. Václav Kotrouš sice ve 24. minutě těsně minul děčínskou branku a Jiří Panocha zase vyzkoušel v 29. minutě Zámostného pozornost, ale na víc se klášterečtí hráči nezmohli. Ve 28. minutě srovnal skóre utkání na 2 : 2 děčínský Oldřich Kratochvíl a od té chvíle se domácí hokejisté jen nevěřícně koukali. Ve 32. minutě se prosadil Jiří Štverák a dostal Děčín do vedení 3 : 2. O dvě minuty později zvýšil na 4 : 2 opět Jiří Štverák, ale kláštereckému utrpení ještě zdaleka nebylo konce. Ve 36. minutě se za Damaškova záda popáté trefil děčínský kapitán Martin Postl a rozhodl o tom, že druhou třetinu vyhráli hosté v poměru 4 : 0.

Hrozivou bilanci domácích trochu poopravil až na konci 43. minuty kapitán Václav Kotrouš, ale třetí kláštereckou brankou hosty jen podráždil. O pět minut později totiž Oldřich Kratochvíl zvýšil už na 6 : 3 pro hosty a o fanoušky domácího mužstva se pokoušel infarkt. První pomoc v podobě gólu přišla v 54. minutě z hole Romana Pražáka, ale dvě a půl minuty před koncem zápasu zatloukl poslední hřebíček do klášterecké rakve Martin Postl, když upravil stav utkání na konečných 4 : 7 ve prospěch Děčína.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří – „První třetina byla celkem dobrá, vyhráli jsme ji 2:1, ale možná jsme mohli vyhrát ještě víc. Museli jsme přestát několik oslabení, ale první třetina pro nás vyzněla celkem příznivě. Jenže ve druhé třetině přišlo v přesilovce vyrovnání na 2:2 a pak individuální chyby hráčů, kteří neplnili to, na čem jsme se dohodli. Podle toho taky druhá třetina vypadala a nakonec dopadla. Ve třetí třetině už to sice bylo lepší, ale soupeř nás už k ničemu nepustil a dokázal zápas dohrát do vítězného konce.“

Ing. Stanislav Stehlík, předseda HC Klášterec – „ Z mého pohledu jeden z nejhorších zápasů, které jsem v Klášterci viděl. Kromě malých vyjímek mužstvo zklamalo jako celek. Rozpadl se herní systém, starší hráči nedokázali uplatnit svou zkušenost a mladí zklamali ve všech směrech. Jediný kdo si dnes zaslouží pochvalu jsou bubeníci, kteří zápas nevzdali. Budu navrhovat na nejbližším výkonném výboru vytvoření nového systému hodnocení mužstva a trenérů.“

Václav Kotrouš, kapitán mužstva – „ Dnešní výkon byl z naší strany hodně špatný. Nedařilo se individuálně ani kolektivu. Z naší hry se vytratily hokejové zákonitosti, které se na trénincích dělají a v přátelácích fungovaly. Je potřeba začít každý sám u sebe. Chtěl bych se touto cestou omluvit fanouškům a věřím, že nám zachovají přízeň. Na nás je teď ukázat že na to máme.“