Klášterec v Táboře neuspěl

Klášterec zajížděl v dalším kole na horký led velkého favorita skupiny západ a to jmenovitě do Tábora. Klášterec se sice dokázal dostat jako první do vedení když se trefil Ondřej Toušek, ale poté se už radovali pouze jenom domácí tým. Tábor se celkem trefil za hostujícího brankáře hned osmkrát a připravil tak Klášterci hořkou porážku 1:8.
24. října 2015 | 17:00 | Tábor
8:1
1:1, 3:0, 4:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 18. Matušík (Kanov), 24. Semrád (Polodna), 27. Černý (Matušík, Kanov), 30. Mrkvička (Kellner, Semrád), 46. Havran (Boháč, Blažek), 47. Kratzer (Severa), 47. Kellner (Mrkvička, Polodna), 60. Březina (Matušík, Seidl) – 12. Toušek

Tábor: Novák (Klestil) – Semrád, Havran, Černý, Kanov (A), Heršálek (A), Dvořák, Tesař – Blažek, Kellner, Mrkvička, Polodna, Březina, Matušík (C), Seidl, Kratzer, Zayml, Severa, Boháč

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Kutnar) – Jonák, Kuncl, Kozák, Žižka, Zicho, Benda, Pokorný – Andres, Vrtek, Hrdlička (C), Neuman, Jáchym (A), Deveri, Nguyen (A), Toman, Toušek

Hosté v úvodní části hry naznačili, že budou pro domácího favorita hodně houževnatým soupeřem.měli dobrý pohyb, byli důrazní v soubojích a dělali Kohoutům velké starosti. Už v 10. minutě navíc prozatím vystrašili domácí defenzívu výpadem, po kterém zazvonil klášterecký kapitán Hrdlička na boční tyč Novákovy klece. Varování se prozatím minulo účinkem, obzvláště když byl hostující brankář Kaššák i nadále zaměstnanějším z obou maskovaných mužů. Na konci 12. minuty ale lovil puk z branky jeho protějšek. Po chybné rozehrávce domácích hráčů v obranném pásmu se touš dostal k Touškovi a jeho střelu zpoza obránce zaregistroval Novák až v síti - 0:1. Domácí celek dlouho marně hledal odpověď a neposloužila mu k tomu ani první přesilová hra. V té druhé už ale solidní návštěva přece jen slavila vyrovnání. Předchozí samostatný únik Kellnera ještě Kaššák zneškodnil, o pár minut později se ale prodral mezi kláštereckými obránci Matušík a zamířil přesně - 1:1. V tu chvíli se dostali táborští hokejisté do tlaku, ale další přesný zásah už z něj nevytěžili.

Prostřední dvaceti minutovka už se ocitla pod nadvládou táborské družiny, což dokázali vyjádřit i brankově.Ta první a vedoucí se paradoxně narodila při domácí početní nevýhodě. Při vyloučení Nováka se prezentoval rázným průnikem kolem mantinelu Polodna, Kaššáka nepřekonal, ale následná rána Semráda zapadla k levé tyči klášterecké klece - 2:1. Tento okamžik rozproudil v žilách táborských hráčů hodně bujarou krev a od té chvíle už soupeře přehrávali. O tři minuty později se domácí mužstvo opět prosadilo v přesilové hře. Po střele obránce Kanova se pokusil překonat Kaššáka Matušík; ten ještě puk za záda brankáře hostů nezasunul, ale u tyče hlídkující Černý už ho pohotově usměrnil do horní části branky - 3:1. Těsně před dovršením první poloviny zápasu si táborský stadion zabouřil počtvrté - do dráhy Semrádovy střely vložil gólman Kaššák hlavu, puk se odrazil ke Kellnerovi, a ten vyzval k pohodlnému zakončení do odkryté branky svého centra Mrkvičku - 4:1. Následné protesty hráčů ze severozápadu Čech odnesl desetiminutovým osobním trestem Kuncl. Ve zbylých deseti minutách druhé části svírali Jihočeši i nadále otěže hry ve svých rukách, ale dvě vyloučení v řadě jim nepovolila dostat se do tempa. Klášterečtí sice v přesilovkách navýšili počet svých střel na Novákovu branku, ale výraznější užitek jim z toho nekanul.

Do poslední třetiny vyrukoval domácí tým se změnami v sestavě a viditelnou chutí potěšit diváky dalšími hezkými hokejovými momenty. Ruku v ruce šlo s nimi několik nepříjemných zaváhání, v drtivé většině času se ale fanoušci Kohoutů bavili především ofenzivní hrou svých oveček. Pytel se čtyřmi krásnými gólovými okamžiky roztrhli Táborští ve 45. minutě. Za brankou hostů si vyměnili puk Blažek s Boháčem, ten okamžitě nasměrova puk na najíždějícího obránce Havrana a jeho přesné zakončení znamenalo navýšení skóre na 5:1. Jen o minutu a půl později nastartoval ve vlastním obranném pásmu turbomotory Severa, prodral se až do útočné třetiny a jeho povedenou individuální akci přetavil v šestý domácí gól Krätzer - 6:1. Po tomto okamžiku nestihla časomíra odečíst ani sedm vteřin a brankář Kaššák lovil puk ze sítě posedmé. Tentokrát byl nucen čelit samostatnému nájezdu Kellnera, který si s jeho zakončením poradil bravurně - 7:1. Možná nejkrásnější okamžik si táborští hokejisté schovali pro své fanoušky na chvíli, kdy do závěrečné sirény chybělo už jen třiatřicet sekund. Postarali se o něj všichni tři členové druhé útočné formace; Seidl našel krásně Matušíka, jenž mohl zakončovat, ale místo toho předložil přihrávku před odkrytou část branky střelci Březinovi - 8:1.