Klášterec v Benátkách nevyhrál ani na druhý pokus

B e n á t k y n a d J i z e r o u - Ve středu byl na programu druhý zápas druhého kola play-off mezi domácími Benátkami a Kláštercem nad Ohří. Benátky vstřelily první gól, ale soupeř stejně jako včera dokázal rychle vyrovnat. Po druhém gólu Josefa Skořepy ale žádný kontr nepřišel a domácí si pohlídali vedení až do konce. To narostlo až do jasné podoby 7:2, na které měly zásluhu tři góly v závěru utkání, poté co Klášterec otevřel hru s touhou s výsledkem zápasu něco udělat. Třetí kolo je na programu v sobotu od 18:00 v Klášterci nad Ohří.

14. března 2007 | 18:00
7:2
2:1, 2:0, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Zajíček (Jakeš, Beránek), 19. Skořepa (Kaulfus, M.Krupka), 27. Štrach (L. Krupka, Skořepa), 37. Beránek (Jaroš, L. Krupka), 55. Skořepa (Vrzal, L. Krupka), 57. M. Krupka (Barek), 60. Mařík (Zajíček, Jakeš) - 7. Panocha (Řepík, Suk), 48. Panocha. Rozhodčí: Hribík - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0 - 1:1 - 2:1 / 4:1 / 4:2 - 7:2.

Benátky n.J.: Barek - Beránek, Klouček, Klaban, Gajda, Kaulfus, Štrach, Vrzal, Pešek - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, M. Krupka, Mařík, Kocman, L. Krupka, Oulík, Jaroš, Weiss

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Kuncl, Chyba, Babka, Panocha, Kocek, Diviš, Kotrouš, Znojemský, Novák, Ambrož, Řepík, Suk, Šedivý, Zika, Pokorný, Březina, Novotný, Pražák

Druhý zápas druhého kola měl mnoho společného s úterním utkáním, i když tomu konečný výsledek vůbec nenasvědčuje.

Opět to byly domácí, kdo byl v první větší příležitosti. Na začátku čtvrté minuty se do slibné šance dostal Petr Jaroš. Blafákem sice na Damaška nevyzrál, ale vykoledoval si faul bránícího Pavla Březiny. Jeho vyloučení po necelé půlminutce trestal po střele Jiřího Jakeše následnou dorážkou mezi betony Lukáš Zajíček. Klášterci se však stejně jako v minulém zápase podařilo srovnat skóre. Tentokrát Severočeši potřebovali necelé tři minuty, aby se po nahrávkách Ondřeje Šedivého a Libora Řepíka trefil opět Jiří Panocha.

Do šaten se ale šlo veseleji domácím. 90 vteřin před první sirénou Tomáš Kaulfus adresoval přesnou přihrávku na Josefa Skořepu a ten z prostoru mezi kruhy prostřelil brankáře Damaška - 2:1.

Druhá třetina v mnoha ohledech rozhodla. Hosté se nechali dvakrát zbytečně vyloučit a dostali se přesně tam, kde je benátečtí hráči chtěli mít. Nadobro přestěhovaní ve vlastním obranném pásmu. Ve 27. z toho rezultovala první branka. Puk se dostal k Petru Štrachovi a ten měl dostatek času připravit si touš pro svou pověstnou dělovku. Damašek už pouze zkontroval kotouč ve své bráně.

Ve stejný moment kdy na led naskakoval po odpykání dvouminutového trestu za faul na Martina Barka za domácí svatyní Jiří Panocha, se trefil tradiční střelec benáteckých obranných řad Milan Beránek.

Benátky se při vedení 4:1 dostaly do herní pohody a nevypadalo to, že by mohly pracně nabyté vedení ztratit.

Do třetího dějství vstoupili Klášterečtí s touhou zvrátit nepříjemný vývoj celé série. Byli si vědomi, že dvouzápasové manko se proti Benátkám nebude snadno otáčet. A to i při výhodě dvou utkání na domácím ledě. Jejich úsilí vyústilo v gól na začátku 48. minuty. Svoji specializaci na soupeře od Jizery opět dokumentoval Jiří Panocha, teprve dvadvacetiletý útočník dal již třetí gól v této sérii, což se například nepovedlo ani jednomu z hokejistů Benátek.

Hosté ale museli otevřít hru a stahovat dvougólové manko, což nejvíce ze všech vyhovovalo benáteckým útočníkům, kteří jezdili na výlety do otevřené obrany Klášterce. Na 5:2 zvýšil Josef Skořepa. Jeden z nejlepších hráčů utkání si tak připsal svoji druhou branku. V polovině 58. minuty zúročil svou výbornou techniku holí gólman Martin Barek. Na útočné modré našel našlápnutého Martina Krupku, který nedal Damaškovi překrásným blafákem zakončeným pod víko nejmenší šanci. Benátecký brankář se tak netradičně dostal v zápise o utkání do kolonky asistencí.

Na konečných 7:2 uzavřel výsledek necelou minutu před koncem po asistencích Lukáše Zajíčka a Jiřího Jakeše, benátecký útočník Martin Mařík. Udělal tak radost trenéru Koldovi, který sáhnul k novému složení první formace. Ta nastoupila netradičně v podobě Jakeš - Mařík - Zajíček.

Výsledek 7:2 je pro Klášterec velmi krutý. Ale v play-off nerozhoduje, zda tým prohraje o gól nebo o deset. S tím určitě trenér hostí počítal, když v druhé polovině třetí třetiny otevřel hru ve snaze smazat dvougólové manko.

Další utkání se odehraje na ledě Klášterce v sobotu 17.3.2007. Je to právě domácí prostředí, které pomohlo Severočechům zvítězit v těžké sérii proti Písku, a tak by tento zápas neměli Benátečtí v žádném případě podcenit.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (trenér Benátek): "Ze začátku to bylo zase vyrovnané. Dneska se nám podařilo góly vstřelit dřív a v tom byl zápas jiný. Měli jsme tam ale ještě přesilovky 5 na 3, při kterých jsme nedokázali skórovat a to mě mrzí. Takže pořád máme co zlepšovat a doufám, že se nespokojíme s tím, jak je série dobře rozehraná."

Miroslav Rozsypal (asistent trenéra Klášterce): "Od samého začátku jsme hráčům říkali, že nesmíme dělat fauly. Bohužel běžela osmá, devátá minuta a opět byli dva vyloučení. Dostali jsme na začátku góly z přesilovek a ty rozhodly celé utkání. Utkání bylo podobné jako to včerejší. Když se hrálo 5 na 5 byl to vyrovnaný zápas. Ale jak říkám, třináct vyloučení na jeden zápas je hodně."