Klášterec ukořistil i druhý bod

I v Klatovech se Klášterci podařilo ukořistit druhý bod. Po náročných šedesáti čtyřech minutách se jim to nakonec povedlo. Utkání rozhodl zkušený obránce Ladislav Řezníček svou dělovkou od modré čáry. Třetí a rozhodující utkání se uskuteční na domácím ledě 3. března od 17:00.
1. března 2012 | 18:00 | Klatovy
3:4p
1:3, 1:0, 1:0 - 0:1

branky a nahrávky: 17. Topinka (Kajer, Čuban), 30. Kajer (Steiner, Bernad), 58. Baxa (Steiner, Kajer) - 4. Mužík (Kocek), 15. Žižka M. (Žižka D., Tenkač), 20. Bečvář (Žižka M.), 64. Řezníček.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernad, Hucl, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Petráček, Baxa, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Kocman, Čuban, Vondryska, Kulhánek.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Žižka D., Kolčava, Řepík, Kalinovič, Polanský, Hofmeister, Pražák, Mužík, Jáchym, Hartman, Miklovič, Tenkač, Toman, Bečvář.

Domácí začali aktivně, už po půl minutě si musel Damašek připsat první zákrok po střele Bernarda. V polovině druhé minuty přišla první střela hostů z hole Hartmana, ale Mazanec ji bez problému zlikvidoval. Hostující Kalinovič si však neodpustil píchnutí do gólmana, což se nelíbilo domácímu Čubanovi, který se do Kalinoviče pustil. Oba aktéři byli posláni na trestnou lavici, domácí hráč obdržel čtyři minuty za hrubost, hostující hráč dvě minuty. Po minutě byl vyloučen domácí Pavlis, hostům se tak naskytla dobrá šance v podobě přesilovky 5 na 3, kterou dokázali využít, poté co Kocek nahrál před odkrytou klec Mužíkovi, ten neměl problém uklidit kotouč do sítě. V 5. minutě předvedl Mazanec reflexivní zákrok proti Kockově pokusu. V 7. minutě pelášil sám na branku Baxa, který zkoušel překonat Damaška mezi betony, to se mu však nepovedlo. V polovině jedenácté minuty byl vyloučen hostující Dostál. V přesilovce to zkoušel z prostoru kruhů Steiner, ale našel pouze lapačku hostujícího gólmana. Ve 13. minutě byl nedovoleně atakován Topinka, ale rozhodčí tento zákrok přehlédl. Ve 14. minutě pálil Bečvář, Mazanec jeho pokus vyrazil. O minutu později se hosté dostali do dvou gólového vedení, na modré napřáhl David Žižka, těsně před Mazancem tečoval jeho střelu Michal Žižka a puk skončil v brance. V 17. minutě se dočkali i domácí, když se po přihrávce od Kajera trefil Topinka do protipohybu gólmana hostí. V 18. minutě byl vyloučen hostující Bečvář. V přesilovce pálil Kořínek mimo branku. V polovině 20. minuty pálil od modré Hucl, jeho pokus zasáhl Řezníčka do obličeje, ve stejné chvíli byl vyloučen hostující Hartman, domácím se tak naskytla kraťounká přesilovka 5 na 3. Čtvrt minuty před koncem třetiny zapomněli domácí obránci na Bečváře, který se vracel z trestné lavice, dostal do brejku a trefil se do vinglu.

Druhou třetinu začali domácí v početní převaze. Po pár sekundách to zkoušel od modré Pouska, ale Damašek jeho pokus kryl. V 22. minutě přihrál Kajer zpoza branky Steinerovi, ale ten trefil pouze vyrážečku Damaška. O několik sekund později byl vyloučen hostující Dostál a domácí měli opět krátkou přesilovku 5 na 3. V přesilovce prosvištěla Kořínkova dělovka těsně vedle branky. Ve 24. minutě vyrazil Damašek pokus Herra před sebe následná dorážka Topinky skončila v lapačce gólmana. V 28. minutě se do úniku dostal Pražák, ale na Mazance nevyzrál. V polovině utkání se domácí dostali na rozdíl jediného gólu. Bernard poslal přihrávku Steinerovi, ten poslal kotouč na levou stranu kde stál osamocený Kajer, který nedal Damaškovi šanci. V 32. minutě byl vyloučen hostující Loučka, ten navíc dostal deseti minutový osobní trest za odpálení puku po odpískání. V 33. minutě si hostující gólman poradil se střelou Pousky. V 39. minutě to beckhendem zkoušel Pražák, ale neuspěl. Po dvou třetinách byl stav 2:3.

V 42. minutě to zkoušel Polanský z prostoru kruhů, ale Mazanec byl připraven. V 44. minutě se do obrovské šance dostal Steiner, neuspěl. Ani o minutu později se Steiner neprosadil. V 45. minutě našla Řepíkova střela lapačku Mazance. V 48. minutě se zkoušel prosadit Kajer, na Damaška však nevyzrál. V 50. minutě byl vyloučen hostující Polanský. V přesilovce pálil od modré Kořínek, ale jeho střela proletěla nad brankou. Podobně si vedl Kocman. V 55. minutě byl vyloučen hostující Hartman, domácí ale přesilovku nedokázali využít. V 58. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Baxa a poslal kotouč do branky. Hosté se snažili o rychlou odpověď, málem se jim to povedlo, když se zjevil sám před Mazancem Kocek, ale domácí brankář předvedl bravurní zákrok proti jeho pokusu. Po šedesáti minutách byl stav 3:3, následovalo deseti minutové prodloužení.

V úvodu prodloužení se hrálo opatrně na obou stranách. V 63. minutě vyrazil Damašek střelu Steinera do ochranné sítě. Na počátku 64. minuty byl vyloučen Zeman za zdržování hry. Přesilovku se podařilo využít, když se dělovkou od modré prosadil kapitán hostů Řezníček.

Série se v sobotu stěhuje do Klášterce, kde budou Klatované čelit první mečbolu domácích. Nezbývá nic jiného než držet Klatovákům palce, aby se jim podařilo série vrátit ještě do Klatov.