474 376 851 hcklasterec@email.cz

Klášterec si za výhru v prodloužení připsal dva body

Utkání plné emocí,ve kterém nechyběly gólové šance, výborné zákroky obou gólmanů, souboje muže proti muži a nakonec ani bitka v hledišti, bylo k vidění na kláštereckém zimním stadionu. Sokolovští nastoupili proti svému rivalovi tradičně výborně namotivování a málokdo by odhadl, že se jedná o přdposlední celek tabulky. Své vystoupení si ale zkazili, když nedokázali udržet nervy na uzdě a dva hráči museli za nesportovní chování do kabin již během první třetiny. Další dva si pak za stejný prohřešek, nevhodné chování směrem k rozhodčímu, odnesli desetiminutové osobní tresty. Oba celky se dvakrát trefily v přesilové hře, hostům se jednou podařilo skórovat ve vlastním oslabení. Naopak Klášterečtí se dvakrát trefili při vyrovnaném poměru sil na ledě. V poslední minutě prodloužení rozhodl utkání Lukáš Zika.
31. ledna 2007 | 18:00
4:3p
2:1, 0:0, 1:2 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Březina (Loučka, Babka), 20. Buchal (Březina, Nerad), 49. Řepík (Znojemský), 65. Zika (Suk, Soukup). Rozhodčí: Bacílek - Frühauf, Vlasjuk. Vyloučení: 11:13, navíc Sopr, Dobřemysl (oba SOK) oba 10 min OT, Rybár, Jor (oba SOK) oba OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Pokorný - Loučka, Znojemský - Březina, Šedivý - Soukup, Novotný, Diviš - Babka, Buchal, Zika - Tenkač, Řepík, Suk - Novák

Baník Sokolov: Závorka - Krátký, Anderle - Pech, Jäger - Rybár, Veverka - Nový, Eismann, Dobřemysl - Kašpar, Sopr, Formánek - Koněvalík, Truhlář, Vrba - Jor, Chochola

Už od úvodního buly nenechal hlavní rozhodčí nikoho pochybovat o tom, kdo je na ledě pánem a nekompromisně trestal všechny zákroky proti pravidlům. Josef Rybár si tak zahrál jen něco málo přes tři minuty. Za nesportovní chování musel z ledu. Předčasný odchod jednoho z klíčových obránců hosty ještě více nabudil a Damašek se ocitl pod palbou. Nájezd Veverky s Jorem sice ještě vychytal, při další akci Baníku už ale jen bezmocně přihlížel přistrčení Martina Vrby, které skončilo za jeho zády. Na druhé straně mohl srovnat Soukup, který prokličkoval až za sokolovsko obranu ale nezakončil. Na druhé straně předjel všechny soupeře Zdeněk Sopr, ale Damašek perfektním skluzem jeho šanci zneškodnil. Domácím se povedlo vyrovnat v 17. minutě . V přesilové hře se trefil Pavel Březina. Vzápětí se blýskla dvojice Řepík – Tenkač, ale puk skončil na výstroji sokolovského brankáře. Půl minuty před koncem první třetiny ale hosté znovu neudrželi nervy na uzdě. Kapitán Ladislav Veverka dostal desetiminutový osobní trest, Martin Jor pak osobní trest do konce utkání. O devět vteřin později lovil Závorka puk ze sítě znovu. Tentokrát se radoval Jaroslav Buchal, který využil dvojnásobnou početní výhodu.

V úvodu druhé třetiny zahrozila dvojice Babka – Zika z nájezdu 2 na 1, ale zazvonila jen tyč Závorkovy branky. Na druhé straně málem pomohl soupeři ke skórování brankář Damašek, který vyjel za pukem hluboko do pásma a rozehrál přímo na hůl napadajícího Nového, do branky se ale pohotově přesunula obranná dvojice Březina – Loučka a Nový nenašel skulinku pro gólové zakončení. V polovině utkání pak dostali hosté možnost srovnat skóre. Ani ve dvojnásobné přesile ale na domácí hráče nevyzráli.

V poslední třetině se pak strhl urputný boj o body. Velkou euforii zažili sokolovští fanoušci, když jejich hráči ve vlastním oslabení srovnali skóre. Zdeněk Sopr zavezl puk do pásma, přesně načasoval přihrávku a pro Václava Dobřemysla už nebyl problém zakončit akci 2 na 1 do prázdné branky. O tři minuty později se pomyslná miska vah znovu převážila na stranu domácího celku. Martin Znojemský přihrál na modrou mezi sokolovské obránce Liboru Řepíkovi. Ten se dvěma rychlými kroky dostal za hráče soupeře a střelou nad rameno donutil Závorku kapitulovat potřetí. V závěru zápasu se utkání ještě více zdramatizovalo. Oba soupeři si zahráli dvojnásobnou přesilovou hru. Tu sice hosté nevyužili, ale v pokračující výhodě 5 na 4 se trefil Jiří Krátký.

V normální hrací době se o vítězi nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení. Ani to se však neobešlo bez vyloučení. Nejprve hostující Dobřemysl zahákoval ujíždějícího Řepíka, V 63. minutě pak nedovoleně zakročil klášterecký Suk. Ten po svém návratu na led připravil rozhodující gól. Po Sukově přihrávce zařídil druhý bod pro domácí Lukáš Zika.

12. prosince 2019 | 18:45 | Klášterec nad Ohří
1:1, 2:4, 2:0 - 1:0

Tygři vybojovali dva body

13. prosince 2019

Klášterec přivítal v dohrávce poslední celek tabulky Roudnici nad Labem, ale jak se v průběhu utkání ukázalo - tabulkové postavení nemělo v tomto duelu žádný význam. Tygrům se už od úvodních minut...

Číst více >

Milan Novotný novým trenérem mužů a dorostu

6. prosince 2019

Číst více >

Derby v režii Klášterce!

1. prosince 2019

Netradičně v neděli od 15:00 startovalo další utkání kláštereckých hokejistů, kteří zamířili do nedaleké Kadaně. Už od úvodních minut měli klášterečtí hokejisté více ze hry a domácí se do útoku...

Číst více >