Klášterec si udržel druhou pozici

Přestože si Klášterečtí přivezli z Velkého Meziříčí pouze jeden bod, stačilo to na udržení druhé pozice v tabulce. Na obou týmech bylo vidět, že chtějí hrát hokej. Domácí fanoušci se ale příliš pohledného zápasu nedočkali. Nervozita na obou stranách a kouskování hry, způsobené vysokým počtem zbytečných vyloučení, ubraly duelu na kráse. Sympatické vystoupení Meziříčí přímo volalo po účasti v play off.
10. února 2008 | 17:00
1:1p
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Konta (Adamec) - 15. Řezníček (Růžek). Rozhodčí: Pešina - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 12:15, navíc Stráňovský (VEL), Zika (KNO) oba 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 414.

Velké Meziříčí: Malý - Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Pálka, Raus, Kochánek, Kunstmüller, Bukáček, Burian, Nekvasil, Adamec, Krča, Bula, SObotka, Hudcovský, Sklenář

Klášterec nad Ohří: Damašek - Znojemský, Loučka, Pokorný, Řezníček, Ambrož, Satora, Koblitz, Saska - Panocha, Novák Suk - Krpenský, Růžek, Zika - Černý, Řepík, Diviš - Bečvář, Moro, Miklovič

Hosté se od začátku bezhlavě vrhli do útoku, ale byli to domácí, kdo kontroloval hru. Kláštereckým se nedařila rozehrávka a působili poněkud nervózním dojmem. Proto měl v úvodu utkání více práce Damašek než jeho brankářský protějšek. Přesto se z první vstřelené branky radovali Severočeši. V přesilové hře propálil Malého do modré Ladislav Řezníček. Domácí se nenechali zatlačit do defenzivy a vytvořili si hned několik slibných šancí. Tu největší promarnil v závěru třetiny Lukáš Sobotka, který z bezprostřední blízkosti nedokázal zvednout puk nad beton kláštereckého brankáře.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Při hře 4 na 4 domácí svou kombinací oblafnuli hostující obránce a před Damaškem se ocitl nekrytý Luboš Konta, který s přehledem nasměroval puk pod horní tyč. O dvě minuty později mohli hosté přidat druhý gól. Řepík si položil brankáře, ale ve skórování do prázdné branky mu v posledním okamžiku zabránil jeden z protihráčů, který svého gólmana zastoupil. Ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky si oba celky vyzkoušely dvojnásobnou přesilovou hru, ale bránící trojice vždy prokázala větší úsilí než soupeřova úderná formace. Deset vteřin před sirénou pak Jab Bula nastřelil pouze tyč Damaškovy branky, a tak se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu.

Poslední třetina rozhodnutí nepřinesla, i když blíže k zisku tří bodů měli blíže domácí, kteří v závěrečném náporu zamkli soupeře v pásmu. V nastaveném čase rozhodčí nabídl Velkému Meziříčí v pořadí již třetí dvojnásobnou přesilovou hru v zápase, ale ani tentokrát nedokázali domácí početní výhody využít. Oba celky si tak připsaly po jednom bodu.