Klášterec sestřelil Děčín ve druhé třetině a postupuje do semifinále!

Severočeši slaví! Hokejisté Klášterce nad Ohří totiž v nejkratší možné době zvládli čtvrtfinále play-off, Děčín porazili jednoznačně 3:0 na zápasy a už teď se mohou těšit na další kolo. Děčín sice u Ohře od šesté minuty vedl, ale domácí pěti góly skóre otočili a vítězství si už pohlídali. Klášterci se podařila především druhá dvacetiminutovka, ve které padly do děčínské sítě čtyři branky a ve které se tím pádem zrodil rozhodující rozdíl. Soupeř Klášterce pro semifinále ještě není znám, ve všech ostatních čtvrtfinálových sériích se bude pokračovat čtvrtými zápasy v úterý.
14. března 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
6:2
1:1, 4:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Buchal, 21. Zika (Derfler), 22. Freiberg (Buchal, Řezníček), 35. Řezníček (Zmeškal), 40. Suk (Derfler), 60. Kadlec (Novotný) - 6. Valko (Oliverius, Fiala), 56. Štverák (Tomeček). Rozhodčí: Vilt - Šerý, Šulo. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Mašek, Martínek, Kocek, Boguský, Zmeškal, Řezníček, Rutta, Krupka - Kajer, Derfler, Zika - Suk, Stehlík, Pražák - Bečvář, Buchal, Freiberg - Kalinovič, Novotný, Kadlec.

Děčín: Zikmund - Jaroměřický, Sádovský, Marek, Stezka, Molnár, Brož - Tomeček, Zůbek, Filipovský - Oliverius, Valko, Chvátal - Mach, Češka, Řídel - Fiala.

Do druhého domácího utkání vstoupili klášterečtí hokejisté s vidinou postupu do semifinále play-off. Poprvé vyzkoušel hostujícího gólmana Zikmunda Lukáš Zika ve 4. minutě. Protentokrát byl ještě děčínský brankář na správném místě. O minutu později na druhé straně nemusel Damašek ani hnout prstem. Fiala ani nestačil vystřelit, když ho na led poslal Suk a šel si za to odpočinout na trestnou lavici. Podobně jako v prvním utkání série se díky tomuto vyloučení dostali hosté do vedení. Fiala, Oliverius a Val´ko prosvištěli rozhozenou domácí obranou a Lukáš Val´ko stanovil skóre na 0:1. V 7. minutě se měl ve své brance co ohánět Jiří Zikmund, ale snaha domácích hráčů zatím ještě vyšla naprázdno. O dvě minuty později však bylo všechno jinak. Hosté při dalším domácím náporu úmyslně posunuli brankovou konstrukci a rozhodčí nařídil trestné střílení. To s elegancí sobě vlastní proměnil Jaroslav Buchal a od té chvíle to šlo s hosty z kopce. Ačkoli snaha jim rozhodně nechyběla, stejně jako příležitosti. Ty však končily na domácí obraně či na Damaškovi. V 16. minutě se proti Zikmundovi řítil Jaroslav Buchal a hostující obránce musel zatáhnout za záchranou brzdu. Dostal sice dvě minuty, ale trestné střílení z toho tentokrát nebylo. Zikmund se dál v brance hostů potil ostošest, ale do konce první třetiny už gól nepadl.

Zato v té druhé to bylo jako na střelnici. Nejprve se 49 sekund po jejím zahájení vrhl rybičkou na Derflerovu nahrávku Lukáš Zika a Klášterec vedl 2:1. Téměř přesně o minutu později se hostům nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, Freiberg, Buchal a Řezníček zamotali hlavu obraně i Zikmundovi v brance a Petr Freiberg zvýšil vedení domácích na 3:1. Počtvrté dopravil puk za Zikmundova záda Jaroslav Buchal na konci 31. minuty a také se z toho náležitě radoval, jenže předčasně. Rozhodčí gól neuznali pro údajnou nahrávku rukou. Ta se však nekonala, puk se k Buchalovi odrazil od nerovnosti na mantinelu. Hosté se proti Damaškovi osmělili až v 35. minutě. Ve vlastním oslabení zachytil Milan Stezka dlouhou přihrávku a vydal se sám na kláštereckého gólmana. naštěstí pro domácí neuspěl. Narozdíl od Ladislava Řezníčka, který ještě v téže minutě a téže přesilovce propálil děčínskou obranu i gólmana dělovkou od modré a Klášterec vedl 4:1. Popáté dopravil puk za Zikmundova záda technickou střelou David Suk půl minuty před koncem třetiny. Za stavu 5:1 se také odcházelo do šaten.

V poslední třetině došlo už jen na kosmetické úpravy skóre. V 56. minutě využili hosté přesilovku a Damaška prostřelil Jiří Štverák. Přesto měli poslední slovo v utkání domácí hráči. Krásnou akci Kalinoviče a Novotného zakončil Martin Kadlec a uzavřel skóre zápasu na konečných 6:2 pro Klášterec. Radost byla veliká jako celá Afrika a Klášterec se chystá do semifinále play-off.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří – My jsme ta dvě první utkání odehráli na čtyři pětky, kdežto soupeř jen na tři. Takže jsme doufali a věřili, že Děčínu dojde kondice, fyzická síla. To se dnes také projevilo, protože my jsme byli prakticky celý zápas lepší a Děčín jsme přebruslili. Kluci podali obrovský výkon. Dostali jsme se do krizových situací v těch dvou prvních zápasech, ale kluci to zvládli a dokázali se s tím porvat. Dneska dokázali, že hokej umí hrát perfektně a já je musím všechny pochválit.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...