Klášterec nezvládl domácí utkání a připisuje si druhou porážku v sérii

Klášterečtí hokejisté dnes bohužel nezvládli domácí zápas proti Řisutům a podlehli 1:3. Po první vyrovnané třetině se dostaly Řisuty do dvoubrankového vedení v prostřední části. Do poslední třetiny vstoupil odhodlaný domácí tým, který chtěl ještě utkání zvrátit, to se ale nepovedlo. V poslední třetině daly oba týmy po gólu a Klášterec tak prohrává v sérii hrané na tři vítězné zápasy už 0:2.
14. března 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
1:3
0:0, 0:2, 1:1

branky a nahrávky: 49. Řepík (Loučka, Révay) – 23. Vlček (Landa, Kos), 30. Vlček (Landa, Kos), 52. Landa (Vlček, Kos)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Kaššák); Loučka, Dostál, Žižka, Revay, Mašek, Kolčava, Kolář, Zicho, Řepík, Salač, Svoboda, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Neuman, Mála, Škorík, Diviš, Ptáčník, Heindl

HC Řisuty: Dlouhý(Štěpánek); Kašák, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Slánský, Landa, Kos, Křepelka, Kraus, Hlusička, Veselý, Krpata, Vlček, Hudíček

Klášterečtí hokejisté dnes bohužel podlehli Řisutům 1:3 a v sérii už prohrávají tak 0:2 na zápasy. V sobotu na ledě soupeře tedy bude bojovat Klášterec o prodloužení sezóny. Pokud však Klášterec prohraje i třetí zápas, letošní ročník pro něj skončí.

První třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy do první části vstoupily velmi dobře a akce se střídaly na obou stranách. Největší příležitost ke skórování měl domácí tým v 9.minutě. Tomáš Polanský se zjevil zcela sám před hostujícím brankářem, jeho střela však skončila nad brankou. Další možnost měli domácí v 15.minut. Vlastimil Salač střílel už do poloprázdné branky, ale jeho střelu bravurně zneškodnil hostující brankář Dlouhý. Řisuty se také dostávaly do větších šancí, ty ale vždy ztroskotali na domácím Damaškovi nebo na nepřesné koncovce. Další velkou šanci měli domácí v 17.minutě. Klášterečtí útočníci uháněli dva proti jednomu obránci, branka ale opět nepadla a když se nedokázaly prosadit ani Řisuty, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupil raketově tým Řisut, který se ujal vedení ve 22.minutě. V přesilové hře se nejlépe před Damaškem zorientoval Ladislav Vlček a poslal puk do branky. Řisuty se tedy dostaly do vedení 1:0 a poté se jim hrálo o hodně lépe. Ve 27.minutě měl gól na hokejce domácí Freiberg, ale brankář hostí si z jeho střelou poradil. Ve 30.minutě padla další branka a bohužel opět do klášterecké klece. Po několika dorážkách se k puku dostal Ladislav Vlček, který tak svou druhou brankou poslal hosty do vedení už 2:0 a s domácím týmem to nevypadalo moc dobře. Ve 35.minutě dostal domácí tým možnost hrát přesilovou hru, ta se mu ale vůbec nepovedla a skóre zůstalo tak nezměněno. Ke konci druhé třetiny se hrálo spíše ve středním pásmu a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 ve prospěch Řisut.

Do poslední třetiny nastoupil odhodlaný tým domácích, který chtěl ještě s utkáním něco udělat a minimálně vyrovnat stav utkání, to se ale bohužel nepovedlo. Klášterci se ve třetí třetině nedařilo dlouho ohrozit hostujícího brankáře a když už se to povedlo, Dlouhý byl vždy na svém místě. Ve 49.minutě už se mohl domácí stadion radovat. Libor Řepík zužitkoval přesilovou hru a vstřelil tak první gól Klášterce nejen v utkání ale také první klášterecký gól v sérii. Klášterci se bohužel po vstřelené brance nedařilo a nejspíše přišlo co přijít muselo. V 52.minutě vstřelil branku Tomáš Landa a Řisuty opět vedly o dvě branky. V 58.minutě si vzal domácí trenér oddechový čas a v té samé minutě už hrál Klášterec bez brankáře. Řisuty power-play domácích nepotrestaly, ale to je nemuselo mrzet. Z kláštereckého ledu si odvezly Řisuty nejen výhru 3:1 ale také druhý bod v sérii a v sobotu můžou na domácím ledě v případě výhry rozhodnout o svém postupu do finále.