Klášterec se katapultoval do čela tabulky

I když to po první čtvrthodině nevypadalo pro Klášterecké nijak růžově, dokázali zvednout hlavy a otočit nepříznivý stav z 0:2 na konečných 8:2 ve svůj prospěch. Vysoký brankový příděl v litoměřické síti znamenal pro hostující celek jediné: posun na vedoucí pozici tabulky skupiny Západ II. hokejové ligy!
21. října 2007 | 17:00
2:8
2:1, 0:3, 0:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Tvrzník (Patzenhauer), 16. Gottfried (Tvrzník, Opluštil) - 20. Novotný (Řezníček), 23. Panocha (Novák), 23. Suk (Růžek), 36. Diviš (Novák), 53. AMbrož (Novák, Diviš), 53. Růžek, 54. Řepík (Řezníček), 58. Panocha (Novák). Rozhodčí: . Vyloučení: 10:7, navíc Loučka (KNO) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:. Diváci: 367.

Litoměřice: Liegert (54. Šembera) - Kauschitz, Kuda, Opluštil, Hillmich, STrycharz, Svoboda, Tvrzník, Janus, Kolbaba, Patzenhauer, Gottfried, Zámečník, Macaj, Mišaga, Svboda, Horejsek, Nedrda, Petrus, Šindela, Jakl

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka (18. Hartman) - Ambrož, Pokorný - Znojemský, Březina - Černý, Novotný, Řepík - Panocha, Novák, Diviš - Krpenský, Růžek, Suk - Šedivý, Ton, Moro, Toman

V Litoměřicích lehce zaspali dobu a hrstka kláštereckých fanoušků našla "zimní stadion" pouze podle hlášení rozhlasu. "Zakázané uvolnění" nesl vítr snad až k Řípu. Při pohledu na ledovou plochu obehnanou rezavějící konstrukcí, pokrytou vlnitým plechem se zděsili i příchozí rozhodčí. První dojem tak zřejmě přispěl k tomu, že hosté schopnosti svého soupeře v úvodu značně podcenili.

Už v první minutě se za kláštereckou obranou ocitla dvojice Patzenhauer - Tvrzník. Damašek sice vyrazil proti puku daleko z branky, ale pouze o něj lehce škrtnul. Zkušení exprvoligoví hráči se museli bavit nad nemohoucností druhého celku tabulky, když zakončovali do prázdné branky. Skóre otevřel Daniel Tvrzník. Hostům se v první třetině vůbec nedařilo. Jako by zapomněli svůj talent na severu. Domácím naopak vyšlo, na co sáhli. Zabezpečená obrana, tvrdá hra do těla a bezpočet brejkových situací zapřičinily, že se hostům ztracené sebevědomí nehledalo zrovna lehce. Naopak v 15. minutě dvakrát po sobě chybovali a provinili se proti pravidlům. Přsilovou hru 5 protu 3 nenechali Litoměřičtí bez využití. Tečku za kombinací udělal David Gottfied. Dvoubrankové manko hosty ještě více srazilo do kolen. Přitvrdili hru, a to se vymstilo Loučkovi, který svlékl výstroj už v 18. minutě utkání. Trest do konce zápasu, a tedy pětiminutové oslabení paradoxně hostující celek nastartovaly. Gól do šatny vstřelil 14 vteřin před sirénou Karel Novotný, který se důmyslně ukryl na tom nejméně nápadném místě, na hranici domácího brankoviště.

Ve druhé třetině už domácím začaly docházet síly a Klášterečtí toho využili. Při hře 4 na 4 prolétla Novákova střela brankovištěm rovnoběžně s brankovou čárou, na druhé straně však číhal Jiří Panocha a zakončil. O necelou minutu později využili hosté přesilovou hru. Jindřich Růžek našel před brankou volného Davida Suka, který střelou nad vyrážečku poslal Klášterec do vedení. Hosté ve druhé třetině úřadovali ještě jednou. Ve skrumáži před brankou našel Novák hokejku Martina Diviše, který si téměř vykloubil ruce, aby bekhendem nasměroval puk za Liegertova záda.

První desetiminutovka třetí třetiny přinesla pouze jediný zajímavý okamžik, a to když se domácí snažili podél tyčky procpat puk podél Damaškovy lapačky za brankovou čáru. Přestože všichni hráči v modrooranžovém radostně zdvihali ruce nad hlavu, rozhodčí jejich nadšení zchladil a gól neuznal. Závěrečné minuty pak jednoznačně patřily hostům, kteří přidali ještě čtyři přesné trefy. V 53. minutě si Ondřej Novák připsal třetí asistenci v zápase, když nevyužil brejkové situace, ale chytře počkal a přihrál dojíždějícímu Divišovi. Ani on však nevystřelil a zodpovědnost přenechal třetímu v pořadí. Romanu Ambrožovi pak nezbývala jiná možnost, než zakončit do prázdné branky. Následné buly ve středním pásmu vyhráli hosté. Jindřich Růžek se proháčkoval přes litoměřickou obranu a zakončil k opačné tyči, než k jaké se přesunoval domácí gólman. O půl minuty později lovil litoměřický branář puk ze sítě znovu. Ani tentokrát mu spoluhráči příliš nepomohli a Libor Řepík měl dostatek času, aby zpracoval odražený kotouč. To už ale Liegert nedokázal rozdýchat a své místo přenechal teprve sedmnáctiletému Šemberovi. Ten kapituloval pouze jednou. Jak se puk dostal za brankovou čáru nevěděl ani Jiří Panocha, který jen vesele pokrčil rameny. To už se mezi Kláštereckými linula vůně vítězného doutníku, který si nelogicky zapálil jeden z domácích příznivců, navíc nesportovně hned vedle hostující střídačky... Klášterečtí si ale v tu chvíli hlavu s dodržováním pravidel o zákazu kouření na sportovištích nelámali. Víc je zajímalo, že je osm vstřelených branek posunulo na první místo tabulky.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!