474 376 851 hcklasterec@email.cz

Klášterec prohrál až v poslední třetině

V utkání s Českou Lípou klášterečtí hokejisté dlouho vedli. Smolné vyrovnání přišlo až v poslední vteřině druhé třetiny, kdy se prosadil Oliverius ve vlastním oslabení. V poslední části hry se štěstí obrátilo definitivně na stranu domácích a Klášterec si domů bohužel nepřivezl ani bod. Nejaktivnějším hráčem Klášterce byl v České Lípě Buchal, který dal úvodní gól zápasu a na další dva přihrál.
12. listopadu 2008 | 18:00
4:3
0:1, 1:0, 3:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 41. Oliverius, 45. Tondr (Hudíček), 46. Kolmann (Šesták, Kazatel), 51. Šulc Jan (Oliverius) - 20. Buchal (Spitzer), 47. Jáchym (Buchal, Řezníček), 56. Panocha (Buchal).

Česká Lípa: Fikrt - Petrmichl, Svoboda, Kolmann, Mrkvička, Tondr, Drbohlav, Rašín - Šesták, Oliverius, Peřina, Šulc Jan, Peterka, Kašťák, Růžek, Kazatel, Hudíček, Starygin, Holčák, Preussler.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Koblitz, Kocek, Loučka, Lang - Panocha, Buchal, Moro - Hartman, Kotrouš, Suk - Novák, Novotný, Řepík - Jáchym, Dudek, Krpenský.

Do samotného utkání vstoupili domácí hokejisté opět hnáni mohutnou podporou svých fanoušků, kterých se v hledišti sešlo opravdu požehnaně. O síle soupeře samozřejmě nikdo nepochyboval, a tak se dal očekávat od úvodních minut zajímavý hokej. Českolipští však vlétly na hostující mužstvo jako uragán a už po osmnácti sekundách zakončoval nebezpečně Jan Šulc, ale Damašek s trochou štěstí jeho pokus zastavil těsně před brankovou čárou. Klášterec se nemohl dostat do zápasu a v dalších šancích se objevil Šesták a opět Šulc, ale skóre zůstávalo i nadále neměnné. Nápor České Lípy však paradoxně zastavily vlastní přesilové hry. Ty se staly achillovou patou středečního výkonu a výrazně zasáhly do vývoje utkání. Hosté postupem času srovnali hru a začali sami hrozit. Krátce po polovině zápasu dokonce vstřelili gól, který však rozhodčí Vágner pochopitelně neuznal, neboť byl dosažen rukou. Podruhé však už Predátoři tolik štěstí neměli. V době, kdy si dvouminutový trest odpykával Klášterecký Spitzer, ujel ve vlastním oslabení obraně našeho mužstva Jaroslav Buchal a své sólo zakončil nádherným blafákem - 0:1.

Vstup do prostředního dějství také patřil svěřencům kouče Carvana, ale kamenem úrazu se ukázalo být proměňování šancí. Zřejmě v té největší selhal Michal Oliverius, který zblízka netrefil prázdnou bránu. Hosté však působili stále nebezpečnějším dojmem a hrozili rychlými výpady do nepříliš pevné obrany domácích. Proti velkým šancím Suka a Nováka ale skvěle zasáhl brankář Tomáš Fikrt a také jeho zásluhou svítil na ukazateli skóre stav 0:1. Avšak ani Českolipští nezůstávali v zahazování gólových příležitostí pozadu. Vyrovnat mohli postupně všichni hráči elitní lajny, stejně jistý byl Damašek také proti tvrdým střelám obránců Tondra a Drbohlava od modré čáry. V dresu Klášterce se nejvýrazněji prosazoval Jaroslav Buchal, který neustále připravoval svým spoluhráčům dobré možnosti ke skórování, pokud už to předtím neučinili beci našeho týmu, kteří v tomto střetnutí opravdu příliš jistým dojmem nepůsobili. Když už to vypadalo, že také po čtyřiceti minutách bude stav pro Českou Lípu nepříznivý, udeřil jako blesk z čistého nebe Michal Oliverius, jenž se nenechal odstavit od puku soupeřovým obráncem a svůj únik v oslabení zakončil přesnou střelou mezi betony kláštereckého brankáře. Branka padla přesně v čase 39:59 a zcela obrátila vývoj tohoto utkání.

Třetí třetinu začali lépe hosté. Ti si hned v jejím úvodu vytvořili gólovou příležitost, ale samostatný nájezd pokryl výborně chytající Fikrt. A tak platilo pravidlo: Nedáš, dostaneš. Českolipští uzamkli svého soupeře v jeho vlastní třetině, puk se dostal na modrou čáru k Martinu Tondrovi a ten dělovkou k pravé tyči posunul Predátory do vedení 2:1. Prakticky po vhazování předvedli domácí suverénně nejhezčí akci zápasu. Kotouče se zmocnil Michal Kazatel, přešel přes hráče, předložil ho Jakubu Šestákovi, který krásně našel najíždějícího Petra Kolmanna, jenž celou akci vyšperkoval krásnou kličkou Damaškovi a zvýšil na 3:1. Dvoubrankové vedení však domácím příliš dlouho nevydrželo. Další chybu v obraně potrestal Marek Jáchym a opět bylo favoritovi dusno. Vyrovnání měl na hokejce při přesilové hře Hartman, ale Fikrt se stihl přemístit a vyrazit jeho nebezpečný pokus betonem. Čtvrtou branku zaznamenal po vyhraném buly v útočném pásmu a dobré práci Michala Oliveriuse Jan Šulc a přiblížil Predators vítězství. Od té chvíle domácí dominovali, diktovali tempo hry a pátý hřebíček do rakve Klášterce mohl přidat Petrmichl, ale Damašek se proti jeho gólovce zaskvěl. Ještě jednou se však soupeř přiblížil na rozdíl jediné trefy. Opět v oslabení ujel Jiří Panocha a prostřelil Fikrta. Hosté se ještě v závěru pokoušeli o hru bez brankáře, ale úspěšní nebyli, a tak skončil duel výhrou České Lípy 4:3. K dalšímu střetnutí zajíždí Českolipští do Kolína, kde se v neděli změří s místními Kozly.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >