Klášterec prodloužil sérii bez porážky

Takový vývoj utkání by asi čekal málokdo. Vlci si do Klášterece přivezli kromě Jankových i další hvězdu. Michal Fikrt se ale nakonec místo posily ukázal jako největší slabina týmu a na vrub mu spoluhráči mohou připsat téměř všechny inkasované branky. Naopak výborně se uvedl Vítězslav Jankových, který v utkání vstřelil svůj první letošní gól. Domácí se až příliš hladce dostali do vedení 5:1. Hosté ale závěr zápasu notně zdramatizovali.
29. září 2007 | 17:00
6:4
2:0, 3:1, 1:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Řepík (Babka, Růžek), 6. Suk (Krpenský), 23. Růžek (Suk), 27. Novotný (Novák), 35. Krpenský (Suk), 42: Růžek (Diviš) - 32. Jankovch (Pavlů), 41. Lepka (Šesták), 47. Šesták (Stehno), 53. Kapička (Pabiška, Špak). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 6:5, navíc Pabiška, Stehno (oba JAB( oba 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Ambrož, Pokorný, Znojemský, Všetečka - Řepík, Kotrouš, Babka - Novák, Novotný, Panocha - SUk, Růžek, Krpenský - Diviš, Šedivý, Freiberg - Černý

Vlci Jablonec nad Nisou: Fikrt - Vorel, Špak, Petrmichl, Chládek, Pavlů,Mrkvička, Duda - Pabiška, Šulc, Kapička - Měrtl, Šesták, Stehno - Burkoň, Lepka, Jankových Marnota

Ve čtvrtém kole přivítali Klášterečtí na svém ledě celek z Jablonce. Povzbudit domácí tým dnes přišlo více fanoušků, než v zápase s Klatovami a domácí byli, zdálo se, ve své kůži. Již v druhé minutě utkání nabralo rychlý spád. Z nájezdu dvou na jednoho vyrazil Fikrt Babkovu střelu pouze k Liboru Řepíkovi, od jehož brusle se kotouč odrazil za brankovou čáru. O minutu později se Ondřej Šedivý prosmýkl kolem hostujících obránců, ale Fikrt mu díky pohotovému zásahu lapačkou znemožnil skórovat. V šesté minutě, dvanáct sekund před návratem vyloučeného Petrmichla, vyražený puk od Krpenského vrátil David Suk do Fikrtovy branky. V šesté minutě si hostující trenér vybral oddechový čas, protože hra jeho svěřenců nebyla, zdá se, zcela v pořádku. O minutu později už se hosté konečně dostali do pásma soupeře. Kapičkova střela však mířila jen do ochranné sítě. Hosté se o chvíli později probrali úplně a Damašek musel likvidovat Marnotovu střelu. Puk skončil v bezpečí mezi betony. V sedmnácté minutě se Damašek opět vyskytl v nebezpečné situaci, když se hosté v přesilové hře, dotírajíc na jeho branku a zkoušejíc všemožné a nemožné akce, snažili nasoukat puk do branky. Puk odlétající mimo pásmo byl ale zatracen. Minutu před koncem první třetiny domácí neproměnili nájezd dvou na jednoho a z protiútoku zahrozil Šesták, který ale neměl už sílu k přesnému zakončení. Do kabin se odcházelo za stavu 2:0 pro Klášterec.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a hned ze začátku ostřelovali Fikrta, který se ale zkušeně bránil. V 21. minutě za sebou obránci zapomněli Stehna, ale ten Damaškovi pouze vyprášil betony. O minutu později se již střídačka s domácími hokejisty radovala. Pavlů lehkovážně manévroval před vlastním gólmanem. Jindřich Růžek mu vypíchl puk a blafákem zakončil. Ve 27. minutě to před Fikrtovou brankou opět vřelo a domácí potřetí vstřelili gól z dorážky. V přesilové hře zakončil Karel Novotný. Na přelomu druhé třetiny se Klášterečtí usadili v pásmu soupeře a vytvořili si dvě gólové šance. Obě ale Fikrt zlikvidoval. Několik chvil na to hosté na okamžik dostali svého soupeře pod tlak a Vítězslav Jankových vstřelil branku. Druhá třetina byla na branky velice bohatá a ve 35. minutě přišli domácí ke gólu jako slepý k houslím. Během střídání se do pásma soupeře dostala dvojice útočníků v modrém. David Suk nahodil puk směrem k Fikrtovi, ale kotouč se odrazil od hokejky Radka Krpenského za brankovou čáru.

Slabou chvilku si na konci první minuty třetí třetiny vybral domácí gólman. Zastavil puk po střele Šestáka, ale než jej přikryl lapačkou, dorazil kotouč do branky Martin Lepka. Gólové hody pokračovaly a důraz před brankou se vyplatil Jindřichu Růžkovi, který vstřelil již šestý klášterecký gól. Několik minut předváděly oba celky čistou hru a tak měli rozhodčí usnadněnou práci. V padesáte minutě hosté třemi dorážkami otestovali pohotovost domácího gólmana, ale ten nekapituloval. O dvě minuty později využili přesilové hry Vlci a k protější tyčce přesně zamířil Michal Kapička. V polovině 57. minuty obdržel Daniel Stehno desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a zbytek utkání strávil v šatně. Konec utkání se přiostřil a oba týmy se ještě pokoušely probojovat k nějaké útočné akci, ale to se ani jednomu celku zcela nepovedlo a za konečného stavu 6:4 se hokejisté rozloučili s diváky a šupajdili na večeři.