Vlci dostali předvánoční nadílku

Klášterečtí hokejisté podali proti jabloneckým Vlkům dosud nejlepší výkon v soutěži. Hosté si odvezli až překvapivě vysokou předvánoční nadílku v podobě šesti gólů. Klášterečtí si vylepšili skóre a díky tomu také přeskočili Jablonec v tabulce.
18. listopadu 2006 | 17:00
6:0
2:0, 1:0, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Suk (Kuncl), 19. Diviš (Babka), 40. Kocek (Babka, Hahn), 46. Soukup (Zika), 51. Soukup (Zika), 53. Hahn (Kuncl, Kocek). Rozhodčí: Bacílek - Sulo, Koskuba. Vyloučení: 14:17, navíc Panocha, Soukup (oba KNO), Divíšek, Jaroš (oba JAB) všichni 10´OT, Špak (JAB) TS, Divíšek OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kocek, Kuncl - Ambrož, Březina - Tenkač, Kotrouš, Panocha - Babka, hahn, Suk - Soukup, Řepík, Zika - Znojemský, Kreuz, Novotný, Novák, Diviš

Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal - Duda, Petrmichl - Špak, Vorel - Jaroš, Chládek - Ulrych, Hanzl - Vach, Divíšek, Nevyhoštěný - Šulc J., Stehno, Burkoň - Šesták, Měrtl, Svoboda - Špaček M.

Takový příděl, jaký připravili klášterečtí hokejisté pro svého soupeře, by před zápasem nečekal ani největší optimista. Domácí konečně prolomili smůlu v koncovce a do statitstik si zapsali celkem šest branek, neinkasovali ani jednou. Podařilo se také zlepšit využití přesilových her.

Jablonečtí se sice museli sklonit před soupeřovým gólmanem, jinak se za předvedený výkon vůbec nemusí stydět. Jedinou skvrnou na jinak divácky atraktivním utkání byl nepřesvědčivý výkon hlavního rozhodčího. Ten k utkání dorazil pět minut před vhozením úvodního buly, při hře působil dezorientovaně a musel si často nechat radit od svých pomocníků na čarách.

Úvod utkání se vydařil domácím. Druhá lajna v novém složení Babka - Hahn - Suk uzamkla soupeře v obranném pásmu a vytvořila si slibné šance. Stejně aktivně se předvedla také omlazená první lajna. Tenkač s Panochou vybojovali v rohu puk pro Kotrouše, který těsně minul. Stejně nebezpečně působily také akce hostí. Puk po Vachově otočce v brakovišti ale projel podél tyčky. V závěru 8. minuty se poprvé projevila nerozhodnost hlavního rozhodčího, který odpískal faul jednomu z domácích hráčů, ale po odpískání nedokázal hříšníka určit. Úvodní branka padla v 10. minutě při hře 4 na 4. Kunclovu střelu od modré dotlačil za brankovou čáru David Suk. Podruhé pronikl puk za Stejskalova záda ve 13. minutě po střele Radka Nerada, rozhodčí ale jen několikrát bezmocně pokrčil rameny a nechal hru pokračovat. Klášterečtí nenechali Stejskala odpočinout ani ve vlastním oslabení. Z trestné lavice naskočil Martin Kocek, ale byl faulován. Nařízené trestné střílení Soukup neproměnil. Z dalšího gólu se domácí radovali až v 19. minutě, kdy v nájezdu 2 na 1 Babkovu přihrávku zužitkoval Martin Diviš.

I ve druhé třetině pokračovaly oba týmy ve vysokém nasazení. Hostům se ale nedařilo na Damaška vyzrát. Obrovskou šanci spálili ve 24. minutě Stehno s Měrtlem. Neuspěl ani Šesták, který se ocitl nekrytý v obranném pásmu domácích, trefil ale jen gólmanovu výstroj. Rozhodující moment ke zvráceí zápasu přišel v polovině druhé třetiny, kdy dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilové hry. Přestože se v pásmu soupeře pohybovali s přehledem, trojice bránících hráčů jim nedovolila skórovat. Naopak domácí svou přesilovou hru v samotném závěru třetiny využili. Ve 40. minutě se od modré trefil Martin Kocek.

Gól do šatny hostům srazil sebevědomí a domácí třemi góly v poslední třetině prolomili střeleckou smůlu. Dvakrát po sobě se vyplatila spolupráce nově poskládané třetí lajny, kde Řepíka se Soukupem doplnil Lukáš Zika. Ve 46. minutě nejprve Jan Soukup využil přesilovou hru, v 51. minutě pak Lukáš Zika zatáhl puk do pásmam a znovu přihrál volnému Janu Soukupovi před branku. První střelu ještě zastavila tyč Stejskalovy branky, dorážka už si ale našla cestu do sítě. V poslední vteřině 52. minuty vstřelil šestou branku, která poslal Klášterec v tabulce na třetí příčku, Milan Hahn, který prokázal nejvíce důrazu v brankovišti soupeře. Hosté se v závěru ještě pokusili překazit Damaškovi shot-out, ale klášterecký gólman za pomoci svých spoluhráčů náporu soupeře odolal.