Miroslav Bartoš | neděle 22.1.2017

Klášterec přestřílel Jablonec a připsal si cennou výhru!

V dalším utkání druholigové skupiny Západ se klášterečtí hokejisté střetli na svém kluzišti proti Jablonci nad Nisou. Již čtvrtý vzájemný duel v této sezóně svedl oba soupeře k dalšímu meření sil, ve kterém před tímto utkáním vedl Klášterec 2:1 na zápasy. Poslední duel s tímto soupeřem zastihl domácí hráče v dobrém rozpoložení a hned v 7.minutě vedli 3:0. Do konce první třetiny stačil ještě Jablonec snížit na 2:3. Ve druhé třetině se oba celky prosadily jednou a do poslední části hry tak šel Klášterec za vedení 4:3. Poslední třetinu odehráli oba celky ve slušném tempu, ale bohužel pro hosty to byl domácí celek, který se s protivníkem dokázal popasovat lepé a nakonec si připsat výhru 7:4.

 
 

Reportáž ze zápasu: Klášterec nad Ohří - Vlci Jablonec nad Nisou 7:4

28.kolo, sobota 21.1.2017, 17:00
7:4
(3:2, 1:1, 3:1)
 

Branky a nahrávky: 4. Hrdlička (Mála), 6. Hrdlička (Vrtek, Kuncl), 8. Vrtek (Hrdlička), 36. Páleník (Vrtek, Kaššák), 50. Vrtek (Hrdlička), 51. Šmejc (Cestr), 54. Macháček (Toušek, Charousek) – 12. Homolka (Nevyhoštěný), 17. Havlas (Pavlů), 39. Peřina (Havlas), 52. Demel (Zeman, Havlas). Rozhodčí: Jan Hodač – DiS. Michal Tasch, Daniel Horažďovský.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Charousek Kamil, Hierman, Kuncl, Gröger, Páleník, Sklenička, Pokorný, Macháček, Charousek Jiří, Toušek, Hrdlička, Vrtek, Mála, Bečka, Dejmek, Šmejc, Drazdík, Cestr

Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Pulec, Demel, Bílek, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Havlas, Gecko, Mulač, Brokeš, Frk, Peřina, Homolka, Babec

Začátek dnešního utkání byl pro Klášterec jako z říše snů. Hned ve 3.minutě se dostal za hostující obranu Jiří Charousek, který se svým pokusem ještě neuspěl a i když byl jednoznačně v zakončení faulován, rozhodčí se rozhodl nepískat. Domácího kapitána to ale nemuselo mrzet dlouho. Hned minutu po šanci domáchího kapitána se dostal k puku Jiří Hrdlička, který tak torchu skrytou střelou zpoza obránce překonal jabloneckého Stejskala v brance poprvé. Vstřelená branka domácím hodně pomohla. V 6.minutě to bylo už o dvě branky. Vrtek se svým pokusem ještě neuspěl, ale dorážka Jiřího Hrdličky už branku neminula. Aby toho nebylo pro hosty málo, další branku vstřelil v 7.minutě Vladislav Vrtek a Klášterec zažil jeden z nejpovedenějších startů do utkání. Třetí inkasovaná branka během chvíle vyhnala brankáře Stejskala na střídačku a v utkání ho nahradil Martin Bouška. Domácí tým ani po této silné "čtyř-minutovce" nepolevil, ale další branku už nepřidal. Naopak hosté se dostali ve 12.minutě do ojedinělé šance, kterou dokázali využít. David Homolka si počkal u levé tyče na přihrávku od Nevyhoštěného a poté poslal puk do domácí branky. Jablonci první vstřelená branka pomohla natolik, že do konce třetiny snížil stav utkání na 2:3 zásluhou Vojtěcha Havlase. Klášterecký náskok tří branek byl tak rázem pryč a do šaten se tak šlo za stavu 3:2.

Ve druhé třetině začal podobně jako ta první. Ke střele se dostal hned po pár vteřinách Jiří Charousek, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče. Na druhé straně se před domácí branku tlačil v utkání velmi aktivní Peřina, ani ten však nebyl úspěšný. Ve 27.minutě měl Jablonec výhodu přesilové hry, tu ale nedokázal využít a paradoxně to byli klášterečtí hráči, kteří měli šanci skórovat. Další branky se dočkali diváci až ve 35.minutě a k jejich radosti to byl domácí celek, který se zásluhou Jana Páleníka, který dokonale překvapil svou ránou hostujícího brankáře do vedení o dvě branky. Bohužel i na tuto branku dokázali jablonečtí vlci najít odpověď. Třetí branku hostujícího celku vstřelil po pěkné přihrávce od Havlase Jiří Peřina a do kabin se nakonec šlo za stavu 4:3.

První polovina třetí třetiny byla ve znamení několika chyb v rozehrávce na obou stranách, ale ani jeden tým těchto chyb nedokázal využít. Do největší šance se dostal ve 47.minutě hostující Frk, ale domácí muž v masce se proti jeho pokusu z blízkosti vytáhnul. Branky začaly padat až ve druhé polovině třetiny. Pátou domácí branku vstřelil v oslabení Vladislav Vrtek, který ujel všem svým pronásledovatelům a se svým zakončením proti Bouškovi uspěl. Jako přes kopírák padla i další domácí branka o minutu později. To se tentokrát rozjel za pukem Filip Šmejc, který tzv: "vymíchal" brankáře a nakonec mu poslal puk mezi betony. Dvě slepené branky se postaraly o pohodlný náskok Klášterce, ale hostující tým opět dokázal snížit stav utkání. V 52.minutě se dostal před Kaššákem k dorážce Tomáš Demel a o drama bylo postaráno. O dalších pár vteřin bylo ale opět vše jinak. Ve středním pásmu se ujal puku šikovný Ondřej Toušek, ten se zbavil pěknou kličkou obránce, ale s jeho zakončením si ještě Bouška poradil. Vzápětí se však přiřítil Aleš Macháček, který poslal puk do klece a dal tak výsledku konečnou podobu 7:4.

Klášterec si tak připsal proti Jablonci cennou výhru a i nadále se drží na paté pozici. V dnešním utkání za Klášterec nastoupila také nová posila, kterou není nikdo jiný než bývalí hráč extraligového Litvínova nebo prvoligového Chomutova Kamil Charousek, který se tak sešel v kláštereckém dresu se svým starším bratrem Jiřím Charouskem.

Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky