23. listopadu 2013 | 17:00 | Děčín
3:5
1:1, 2:2, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Hříbal (Kuchynka, Chládek), 30. Kaltenböck (Stezka, Merta), 33. Chládek (Stezka, Hříbal) – 14. Řepík (Loučka), 36. Suk (Řepík, Jáchym), 38. Štrach (Neuman), 49. Jáchym (Suk, Štrach), 60. Jáchym (Suk)

Děčín: Lavinger (Formánek) – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Motejlek, Saska, Molnár – Racek, Merta, Zika – Hříbal, Chládek, Kuchynka – Müller, Faigl, Vacek – Nikl, Šetka, Došlý

Klášterec nad Ohří: Damašek (od 33.minuty Kaššák) – Mašek, Koblitz, Loučka, Kuncl, Štrach, Zicho, Diviš, Toman, Schönauer, Váňa, Toušek, Matějka, Řepík, Jáchym, Suk, Neuman

V rámci šestnáctého kola druhé hokejové ligy zavítali na děčínský led hokejisté Klášterce nad Ohří. Šlo o souboj třináctého celku s jedenáctým, resp. Děčína a právě Klášterce. Domácí v utkání vedli 3:1, ale nakonec nezískali ani jeden bod a prohráli 3:5.

Pro Medvědy začalo utkání více než dobře, když se už na počátku třetí minuty dostali do vedení zásluhou ONDŘEJE HŘÍBALA, který prudkou střelou nedal Damaškovi vůbec žádnou šanci - 1:0. V sedmé minutě zahrozili Klášterečtí Jáchymem, jenž se snažil sklepnout puk za záda Lavingera, ten ale puk za svá záda nepustil. O tři minuty později se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho, ale Stezka svým skvělým obranným zákrokem nebezpečí zažehnal. V desáté minutě musel svůj um ukázat Damašek, který dokonale zlikvidoval jedovatou střelu Ziky. V polovině čtrnácté minuty se už ale hosté dočkali a dosáhli kýženého vyrovnání. LIBOR ŘEPÍK se proháčkoval v přesilové hře až před Lavingera a bekhendovou střelou ho prostřelil - 1:1. V závěru prvního dějství byly ještě k vidění šance, a to na obou stranách. Skóre se už ale neměnilo, a tak se poprvé do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve 26. minutě druhé třetiny pálil od modré čáry Saska. Jeho střelu se ještě snažil tečovat za Damaškova záda Vacek, ale první jmenovaný mu skórovat nedovolil. Přesně mezi tři tyče se Děčínu podařilo zamířit ve třicáté minutě. To se prosadil přízemní střelou od levého kruhu JAN KALTENBÖCK a Medvědi znovu vedli - 2:1. A když ve 33. minutě zvyšoval na 3:1 v přesilové hře ONDŘEJ CHLÁDEK, vypadalo to, že je v tu chvíli Děčín na dobré cestě za třemi body. Opak byl ale pravdou. Ještě v téže třetině se totiž Klášterečtí vrátili zpět do zápasu dvěma slepenými brankami v rozmezí jedné a půl minuty. Nejprve se do odkryté domácí branky nemýlil DAVID SUK - 3:2 a o chvíli později ho napodobil PETR ŠTRACH, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před děčínskou brankou a bylo rázem vyrovnáno - 3:3. Od té doby bylo hostí plné kluziště, což bylo pochopitelné. Do konce druhé třetiny se už ale nic nestalo, a tak se za nerozhodného stavu šlo do kabin i podruhé.

Úvod třetí třetiny byl z obou stran opatrný, ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, aby neinkasovalo. Až ve 48. minutě si skvělý zákrok proti prudkém projektilu Merty připsal střídající brankář hostí Kaššák. Pravidlo nedáš dostaneš se potvrdilo o šestnáct vteřin poté. Z protiútoku se přesně trefil MAREK JÁCHYM a dokonal tak klášterecký obrat - 3:4. V 51. minutě se ve vlastním oslabení dostal do úniku Kuchynka a zamotal tak hlavu Kaššákovi. Ten nakonec proti šikovnému útočníkovi Děčína uspěl a svůj tým tak podržel. Pět minut před koncem třetího dějství se Děčínští ubránili ve dvojnásobném oslabení a v poslední pětiminutovce základní hrací doby se snažili o vyrovnání. Asi největší šanci v této části si vypracovala první děčínská formace. Zikovo nahození před Kaššákem tečoval Racek a hostující ochránce svatyně chvíli nevěděl, kde má puk. Nakonec ho měl ve své výstroji a opět své spoluhráče podržel. Necelou minutu před koncem třetí třetiny se Děčín odhodlal k powerplay, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Naopak do opuštěné klece doslova zavezl kotouč MAREK JÁCHYM a dal tak definitivní podobu sobotnímu výsledku - 3:5. Medvědi si tak ve druhém domácím utkání za sebou nepřipsali ani bod.