474 376 851 hcklasterec@email.cz

Klášterec porazil silné Vrchlabí

V dalším utkání druholigové skupiny "Západ" přivítal Klášterec na svém kluzišti pátý celek tabulky Vrchlabí. Klášterec chtěl potvrdit formu a to se mu také nakonec povedlo. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej, ale nutno dodat že hosté byli lepším týmem, ale skóre bylo 3:3. Ve třetí části se dokázal prosadit už jen Klášterec a to rovnou třikrát. Tým z města porcelánu tedy vyhrál nakonec 6:3 a podruhé v řadě obral na svém ledě favorita utkání o všechny body (Před týdnem vyhrál Klášterec doma nad Táborem 2:1). V utkání se blýskl předevšim Danko Deveri, který si připsal hattrick a k němu ještě jednu asistenci.
23. ledna 2016 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
6:3
2:1, 1:2, 3:0

branky a nahrávky: 4. Jáchym (Hammerbauer, Deveri), 12. Deveri (Jáchym, Žižka), 26. Mála (Žižka), 47. Charousek (Huňady, Vrtek), 57. Deveri (Hrdlička), 59. Deveri (Hammerbauer, Jáchym) – 7. Matějka (Lenoch), 27. Bittner (Urban, Klement), 38. Bittner (Matějka)

Klášterec nad Ohří: Dlouhý (Tichý) – Žižka, Kopica, Koblitz, Kozák, Toušek, Huňady, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Nguyen, Mála, Jáchym, Hammerbauer, Deveri, Toman, Šmejc.

Vrchlabí: Abrahám (Jelínek) – Jebavý, Matějček, Klement, Lenoch, Hejda, Jandejsek, Kadavý, Chleborád, Šťastný, Filip, Jirků, Matějka, Urban, Bittner, Oppelt, Šimoníček, Maďar, Srnský, Vacek.

Další povedený zápas mají za sebou klášterečtí hokejisté na svém kluzišti. Ale všechno popořadě. Do první třetiny nastoupilo aktivněji Vrchlabí, ale paradoxně to byl právě hostující tým, který jako první inkasoval. V čase 03:55 se dostal puk na hokejku Jana Hammerbauera a ten ho poté poslal dál na hůl Marka Jáchyma, který si beckhendovou kličkou vychutnal hostujícího brankáře a poslal puk za jeho záda. Klášterec se ale z vedoucí branky radoval jen tři minuty. V čase 06:19 Patrik Lenoch našel před kláštereckou brankou volného Jana Matějku pro kterého už nebyl problém poslat puk do domácí branky. V 9.minutě dostal domácí tým výhodu přesilové hry 5 na 3, tu ale nevyužil. Mrzet ho to však nemuselo, protože v pokračující početní převaze 5 na 4 už se radoval ze vstřelené branky Danko Deveri, který dojel odražený puk od zadního mantinelu po střele Michala Žižky a poté ho dorazil do branky. Po inkasované brance se Vrchlabí rychle oklepalo a bylo aktivnějším celkem. Ve 14.minutě měli dokonce hosté přesilovou hru. Tu ale Klášterec velmi dobře odbránil a nepustil hosty k vážnějšímu zakončení. Do konce třetiny už branka nepadla a tak se šlo do šaten za stavu 2:1.

Druhá třetina začala vyrovnaným hokejem. Vrchlabí to sice zkoušelo na domácího brankáře snad ze všech pozic, ale Jan Dlouhý držel svůj tým stále ve vedení. Ve 26.minutě se dostali hosté do přečíslení dvou na jednoho, ale střela vrchlabského Šťastného našla jen připravenou lapačku domácího strážce svatyně. V té době byl také poslán na trestnou lavici domácí Ladislav Nguyen na 2+2 minuty za nesportovní chování. Hned po buly ve vlastním obraném pásmu se dostal k puku Michal Žižka, který poslal do úniku Františka Málu a ten se i přes dotírajícího obránce dokázal prosadit ve vlastním oslabení střelou na rameno Abraháma v hostující brance. Hned vzápětí ale domácí mužstvo inkasovalo. Pěknou střelou se prosadil Ladislav Bittner a hosté opět prohrávali pouze o jednu branku. Po této brance se Vrchlabí vtrhlo do útoku a na Dlouhého létala jedna střela za druhou. Domácí brankář se svou obranou ale odolával. Ve 38.minutě se už ale Vrchlabí dočkalo nutně dodat že zaslouženého vyrovnání. Po levé straně si to zamířil k domácí brance nikým neatakovaný Jan Matějka, který poté předložil puk na hokejku Ladislava Bittnera a ten svou druhou brankou v utkání vyrovnal stav utkání. Do šaten se odcházelo za stavu 3:3.

Třetí třetina začala šancí domácího Ngyuena s Málou, ale finální přihrávka nebo střela nepřišla. Ve 46.minutě byl vyloučen hostující Klement na dvě minuty za krosček. Klášterec přesilovou hrou nepohrdl. K puku se na modré čáře dostal Jiří Charousek, který si neprve ukázkově prohodil jednoho z obránců a nakonec překonal i hostujcíího brankáře. Za tuhle individuální akci také sklidil domácí kapitán velký potlesk. Dalších deset minut hry přineslo dobývání domácí branky a pár šancí Klášterce, ale žádná branka nepadla. V čase 56:06 nastal čas pro nově zavedené pravidlo o brankových rozhodčích na záapsech třetí nejyvšší soutěže v České republice. Domácí Danko Deveri se totiž v mezikruží dostal k prudké střele a puk skončil podle domácích příznivců i brankového rozhodčího v brance, hlavní rozhodčí však rozpažil. Po přerušení hry byl povolán na trestnou lavici brankový rozhodčí ke konzultaci. Po této dohodě byla nakonec branka uznána a domácí tým vedl tak 5:3. O další dvě minuty završil hattrick Danko Deveri a Klášterec se tak mohl radovat z další výhry na svém kluzišti proti favoritovi.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >