Klášterec porazil Sokolov po skvělém obratu!

V dohrávce pátého kola druhé hokejové ligy přivítal Klášterec na svém kluzišti odvěkého rivala ze Sokolova. V první třetině se více dařilo hostům, kteří po jejím konci vedli 2:0. Ve druhé třetině viděli fanoušci jen jedinou branku a ta byla z hole domácího Lukáše Hrdličky. Do poslední části hry se tak nastupovalo za stavu 1:2. Ve třetí třetině ale předvedl domácí tým skvělý obrat a po třech vstřelených brankách se mohl radovat z vítězství 4:2.
5. října 2016 | 17:00
4:2
0:2, 1:0, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 28. Hrdlička (Vrtek, Mála), 41. Vrtek (Vlastník), 54. Zdeněk (Vlastník), 60. Macháček – 8. Hruška (Sláma, Říha), 12. Sláma (Kuběna)

Klášterec nad Ohří: Kaššák -(Tichý), Žižka, Páleník, Kuncl, Cestr, Zicho, Sklenička, Zdeněk, Charousek, Vlastník, Hrdlička, Mála, Vrtek, Diviš, Strunz, Procházka, Pokorný, Tupý, Macháček

Baník Sokolov: Hruška P. – (Fečo), Šik, Michálek, Gombár, Rulík, Novák, Chládek, Hruška D., Kuběna, Sláma, Jirušek, Račanský, Kukla, Říha, Janata, Musil, Kašpar, Pfister, Trapl

Do zápasu lépe vstoupil Klášterec, který se hned ve druhé minutě mohl dostat do vedení, ale povedená střela Kuncla skončila jen na horní tyčce sokolovské branky. O minutu později zazvonila tyč i na druhé straně kluziště po dorážce jednoho z hostujících hráčů. Poté se hra trochu uklidnila. Klášterec byl aktivnějším celkem na ledě, ale paradoxně to byl právě Sokolov, který se ujal vedení. Po pravé straně se dokázal kolem mantinelu protáhnout Tomáš Sláma, poté přihrál puk před domácí branku a najíždějící David Hruška poslal puk do odkryté klece. Po inkasované brance chtěli domácí rychle srovnat se svým soupeřem krok, ale pokus Mály a poté i Zdeňka úspěch neslavil. Ve 12.minutě to bylo už o dvě branky. Klášterec se sice držel u sokolovské branky, ale vzápětí přišel rychlý protiútok, který pěknou střelou zužitkoval Tomáš Sláma. Západočeši se po této brance herně zvedli a třetí branku měl na své hokejce Kuběna, ale na Kaššáka v brance recept nenašel. V první třetině se toho už víc nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Sokolov. Ve třetí minutě to byl opět v utkání velmi aktivní Kuběna, který se ocitl sám tváří v tvář Kaššákovi, ale opět byl úspěšnější domácí brankář. Ve 28.minutě už bylo pro domácí veseleji. Po trase Mála - Vrtek - Lukáš Hrdlička se poslední jmenovaný trefil do odkryté branky a Klášterec byl tak zpět v utkání. O dvě minuty později se už domácí radovali z vyrovnání, ale puk si našel cestu jen do boční sítě a tak se hrálo dál. Ve 35.minutě se opět předvedl Jan Kaššák v domácí brance. Skoro až tygřím skokem překazil Slámovi radost z branky, když betonem na poslední chvilku vykopl puk, který už směřoval do odkryté klece. Tento zápas opravdu zastihl kláštereckého brankáře v dobrém rozpoložení i když svému týmu předtím chyběl kvůli zranění. Druhá třetina nám skončila za stavu 1:2.

Třetí třetina přinesla hned tři branky a všechny do sokolovské branky. V čase 40:55 rozveselil domácí příznivce na stadionu Vladislav Vrtek. Ten si počkal před hostující brankou na přihrávku i na pohyb brankáře a poté parádně zakončil pod horní tyč. V první desetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej a k vidění byla i šarvátka mezi kláštereckým Páleníkem a hostujícím Šikem. Oba borci předvedli že se prát umí a nakonec se domácímu hráči povedlo svého soka povalit i na led. Po této boxerské vložce se šli oba hráči zchladit na trestnou lavici. V 54.minutě šli domácí do vedení. Před branku sokolovského Hrušky si najel na přihrávku od Vlastníka Jakub Zdeněk a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení. Sokolov se snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale nakonec se mu to nepovedlo ani v power-play. Obrat kláštereckých dokonal střelou do prázdné branky Lukáš Macháček. Klášterec si tak v tomto derby připsal po skvělém obratu velmi potřebné tři body.