Klášterec podlehl kolínským kozlům

Naposledy v tomto kalendářním roce zajížděli klášterečtí hokejisté k venkovnímu utkání. Cílem byl Kolín a zápas proti místním kozlům. Začali sice dobře a ujali se vedení, ale nakonec se museli, jako většinou v této sezoně, smířit s porážkou.
17. prosince 2014 | 18:07 | Kolín
4:2
1:1, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Valášek (Morkes, Nedbal), 64. Malý (Jankovský, Klíma), 38. Kulhánek (Zumr, Jankovský), 58. Zumr (Šafránek, Kulhánek) - 101. Jáchym (Hrdlička, Strejček), 49. Strejček (Toušek, Toman). Rozhodčí: Battěk - Špringl R. st., Špringl R. ml.. Vyloučení: 4:6, navíc Hrdlička (KLA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620.

SC Kolín: Moravec - Pácal, Nedbal, Petira, Kulhánek, Skokan, Barták, Procházka, Hanzl - Morkes, Valášek, Semirád - Jankovský, Šafránek, Zumr - Malý, Klíma, Ježek - Navrátil, Hlavatý, Kozák.

Tereza Hölzlová

Pastva pro oči to nebyla, ale tři body se počítají. Kozlové v dalším druholigovém kole porazili doma Klášterec nad Ohří. Na čtvrtém místě o kousek poutekli pátému Vrchlabí a drží těsný kontakt s první trojicí.

Historie se neptá, jak zápas vypadal, důležité jsou body. Z tohoto hlediska Kozlové nezaváhali. Tři body urvali. Byl to ale boj. Klášterečtí to, jak se říká, drbali a zabetonovali. Proti takové taktice to Kolín moc neumí. Komu by se taky do betonové zdi hrálo dobře. Kozlům teda vůbec ne a projevovalo se to od samotného začátku. Kláštereckým taktika vyšla. Kozly pěkně potrápili. Dokonce šli po deseti minutách do vedení. V oslabení tři na pět malinko zaváhal kolínský gólman, když mu po zákroku vypadl puk. Hosté byli připraveni na dorážku a rázem vedli. Přitom za celou první třetinu vystřelili na kolínskou kasu jenom čtyřikrát. Kozlové reagovali na úvodní branku zápasu ještě v první třetině. Doslova za pět minut dvanáct. Šest sekund před prvním hvizdem zakončoval po Morkesově přihrávce do otevřené brány Valášek.

Gól ale Kozly moc nenakopl. Na ledě to teda vidět nebylo. Taková nemastná neslaná hra to byla. S minimem šancí. V té první gólové ve druhé třetině byli ještě ke všemu hosté. Bouškovu mušku do růžku chytil Moravec do lapačky a vyzval svůj tým k aktivitě. Ta pro libost kolínského diváka přišla. A přinesla dva góly. Nejdřív zavezl kotouč do třetiny Klíma, nechal ho Jankovskému, ten zase Malému a otevřená brána zívala po gólu. Chvíli na to od modré pálil Jankovský. Puk se odrazil od mantinelu k Zumrovi, ten ho posunul před bránu na Kulhánka a gól. Kozlové si do kabin nesli vedení 3:1.

A bylo jen otázkou času, kdy nalomené hosty zlomí úplně a rozhodnou. Domácí s tím ale otáleli. A to dlouho a málem se jim to nevyplatilo. Když totiž v devětačtyřicáté minutě prošla střela od modré, bylo to jen a gól. Navíc Kolínští dělali chyby. Po jedné z nich dokonce Hrdlička sahal po vyrovnání. Kolínský gólman ale znovu vytáhl stoprocentní lapačku. Kozlové definitivně podtrhli svou výhru až minutu a půl před koncem. Vyhráli celkově 4:2.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!