474 376 851 hcklasterec@email.cz

Klášterec podlehl kolínským kozlům

Naposledy v tomto kalendářním roce zajížděli klášterečtí hokejisté k venkovnímu utkání. Cílem byl Kolín a zápas proti místním kozlům. Začali sice dobře a ujali se vedení, ale nakonec se museli, jako většinou v této sezoně, smířit s porážkou.
17. prosince 2014 | 18:07 | Kolín
4:2
1:1, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Valášek (Morkes, Nedbal), 64. Malý (Jankovský, Klíma), 38. Kulhánek (Zumr, Jankovský), 58. Zumr (Šafránek, Kulhánek) - 101. Jáchym (Hrdlička, Strejček), 49. Strejček (Toušek, Toman). Rozhodčí: Battěk - Špringl R. st., Špringl R. ml.. Vyloučení: 4:6, navíc Hrdlička (KLA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620.

SC Kolín: Moravec - Pácal, Nedbal, Petira, Kulhánek, Skokan, Barták, Procházka, Hanzl - Morkes, Valášek, Semirád - Jankovský, Šafránek, Zumr - Malý, Klíma, Ježek - Navrátil, Hlavatý, Kozák.

Tereza Hölzlová

Pastva pro oči to nebyla, ale tři body se počítají. Kozlové v dalším druholigovém kole porazili doma Klášterec nad Ohří. Na čtvrtém místě o kousek poutekli pátému Vrchlabí a drží těsný kontakt s první trojicí.

Historie se neptá, jak zápas vypadal, důležité jsou body. Z tohoto hlediska Kozlové nezaváhali. Tři body urvali. Byl to ale boj. Klášterečtí to, jak se říká, drbali a zabetonovali. Proti takové taktice to Kolín moc neumí. Komu by se taky do betonové zdi hrálo dobře. Kozlům teda vůbec ne a projevovalo se to od samotného začátku. Kláštereckým taktika vyšla. Kozly pěkně potrápili. Dokonce šli po deseti minutách do vedení. V oslabení tři na pět malinko zaváhal kolínský gólman, když mu po zákroku vypadl puk. Hosté byli připraveni na dorážku a rázem vedli. Přitom za celou první třetinu vystřelili na kolínskou kasu jenom čtyřikrát. Kozlové reagovali na úvodní branku zápasu ještě v první třetině. Doslova za pět minut dvanáct. Šest sekund před prvním hvizdem zakončoval po Morkesově přihrávce do otevřené brány Valášek.

Gól ale Kozly moc nenakopl. Na ledě to teda vidět nebylo. Taková nemastná neslaná hra to byla. S minimem šancí. V té první gólové ve druhé třetině byli ještě ke všemu hosté. Bouškovu mušku do růžku chytil Moravec do lapačky a vyzval svůj tým k aktivitě. Ta pro libost kolínského diváka přišla. A přinesla dva góly. Nejdřív zavezl kotouč do třetiny Klíma, nechal ho Jankovskému, ten zase Malému a otevřená brána zívala po gólu. Chvíli na to od modré pálil Jankovský. Puk se odrazil od mantinelu k Zumrovi, ten ho posunul před bránu na Kulhánka a gól. Kozlové si do kabin nesli vedení 3:1.

A bylo jen otázkou času, kdy nalomené hosty zlomí úplně a rozhodnou. Domácí s tím ale otáleli. A to dlouho a málem se jim to nevyplatilo. Když totiž v devětačtyřicáté minutě prošla střela od modré, bylo to jen a gól. Navíc Kolínští dělali chyby. Po jedné z nich dokonce Hrdlička sahal po vyrovnání. Kolínský gólman ale znovu vytáhl stoprocentní lapačku. Kozlové definitivně podtrhli svou výhru až minutu a půl před koncem. Vyhráli celkově 4:2.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >