Klášterec nedal Kolínu ani maličkou šanci

Vysoké tempo zápasu, gól ve vlastním oslabení a nevyužívání gólových šancí, tak by se dal stručně charakterizovat výkon kláštereckých hokejistů na domácím ledě proti kolínským kozlům. Výkon hostů byl zase mírně kuriózní v tom, že jejich první vyloučený hráč si šel na trestnou lavici sednout až v osmačtyřicáté minutě.
28. října 2008 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
3:0
1:0, 1:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Hartman (Kotrouš), 36. Hartman (Kotrouš, Řezníček), 55. Novák (Kocek). Rozhodčí: Bacílek - Gerát, Sentenský. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:37.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Loučka, Koblitz, Lang - Kadlec, Buchal,Řepík, Hartman, Kotrouš, Suk, Novák, Novotný, Malát, Moro, Jáchym, Krpenský

SC Kolín: Blažek (Kalousek) - Nedbal, Pohl, Pýcha, Procházka, Iterský, Prostředník, Přibyl, Malý, Pomichálek, Mejzr, Hloušek, Kubát, Skokan L., Dulovec, Kubišta, Šimoníček, Pospíšil, Skokan S.,Löffelmann, Čtvrtečka

Už od začátku se hrál na kláštereckém ledě svižný hokej plný hezkých akcí, především ze strany domácích hokejistů. První vizitku vyslal na Blažka v kolínské brance Marek Jáchym ve 4. minutě, když zachytil puk v obranné třetině hostů a střelou zpoza obránce kolínského gólmana vyděsil. S vyhazováním puků z vlastní třetiny měli hosté v úterním zápase vůbec spoustu problémů. Kvůli jedné takové chybě padl i první klášterecký gól. Kolínským sebral puk u modré čáry Kotrouš a poslal ho k úplně volnému Martinu Hartmanovi před Blažkovou brankou. Ten puk propasíroval do kolínské sítě a domácí se mohli radovat z první branky. První nesmělý pokus o šanci předvedli hosté až v 9. minutě. Milan Pomichálek zachytil dlouhou přihrávku na klášterecké modré a řítil se vstříc Damaškovi. V pořádném zakončení mu zabránil vracející se Martin Kocek a lapačka kláštereckého gólmana. Více práce měl Damašek v 11. minutě. Klášterecká obrana zapomněla na Jana Hlouška, který se sám řítil na domácího brankáře. Damašek naštěstí na poslední chvíli vypíchl puk hokejkou do rohu kluziště a Hlouškovi zbyly jen oči pro pláč. Kromě rychlého hokeje se první třetina svátečního zápasu vyznačovala minimem vyloučených hráčů. Sednout si šel pouze Buchal v závěru třetiny za nedovolené bránění.

Ve druhé části hry, jak už bývá v posledních zápasech domácích hokejistů zvykem, museli klášterečtí čelit většímu tlaku hostů. Přesto zvládli druhou třetinu lépe než jejich soupeř a dali dokonce druhý gól. K tomu však došlo až ve 36. minutě. Do té doby měl Pavel Damašek plné ruce a nohy práce s likvidováním kolínských šancí. Nejblíže vyrovnávacímu gólu byli hosté ve 33. minutě. Kubištova střela zblízka přeskočila Damaškovu lapačku a puk se pomalu sunul za brankovou čáru, dojíždějícího kolínského útočníka naštěstí odblokoval Řezníček a Malát odpálil puk ven ze třetiny. O tři minuty později se srdce fanoušků rozbušila znovu, tentokrát ovšem radostí a nadšením. Martin Hartman prokličkoval mezi třemi kolínskými hráči a bekhendovou střelou mezi Blažkovy betony dal druhý klášterecký gól. Touto brankou také prakticky skončilo vše zajímavé ve druhé třetině, až na vylučování. Zatímco z domácího týmu pykali na trestné lavici tři hráči, kolínská lavice se stále třásla zimou.

V poslední části hry převzali iniciativu opět domácí a pocítil to především kolínský brankář, který čelil jednomu nájezdu domácích hráčů za druhým. Nejednu horkou chvilku zažil Blažek díky svým obráncům, kteří nebyli schopni dostat puk ze třetiny. Bohužel pro hosty nevycházelo nic ani útočníkům, kteří marně hledali recept, jak překonat Damaška. Největší chybu pak kolínští vyrobili v 55. minutě při vlastní přesilovce. Martin Iterský nezachytil na klášterecké modré vyhazovaný puk a ten se dostal k úplně volnému Ondřeji Novákovi. Klášterecký borec si svůj samostatný nájezd vychutnal a proměnil ho v třetí gól domácích. Blažek si na puk pravděpodobně sáhl, ale ten ho přeskočil a skončil v síti. Jen pro úplnost ještě dodejme, že první a jediný kolínský hráč byl vyloučen ve 48. minutě.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec - Dnes jsme začali velmi slušně. Po prvním gólu v první třetině jsme pak polevili. Druhá třetina se nám nedaří tradičně. Soupeř nás dostal pod tlak a přežili jsme ji hlavně díky Damaškovi. V poslední třetině už se víceméně dohrávalo a v koncovce jsme si ten výsledek pohlídali.

Pavel Damašek, brankář HC Klášterec -Dneska to bylo hodně vyrovnaný, je vidět, že Kolín se zvedá, že má nějaký nový hráče, nový posily. Jak říkám bylo to hodně vyrovnaný a jsme rádi za tři body.