Miroslav Bartoš | pátek 18.11.2016

Klášterec nasázel Děčínu osm branek, přesto prohrál !

Na tento zápas, který se odehrál v rámci patnáctého kola druhé národní hokejové ligy nikdo jen tak nezapomene. Klášterec byl proti Děčínu pasován do role papírového favorita i kvůli poslednímu utkání v Sokolově, kde vyhrál 11:0, ale jak to bývá - před zápasem nikdo není favorit. Po první třetině, která skončila smírně 1:1 by asi nikoho nenapadlo, že utkání nabídne rovnou osmnáct branek, opak byl ale pravdou. Hosté z Děčína se ve druhé třetině rozjeli a do domácí branky poslali puk hned 7x zatímco domácí jen 2x. Do poslední třetiny se šlo už tak za "rozhodnutého stavu" 3:8 jak by si někdo pomyslel, ale Klášterec ukázal obrovskou sílu a dokázal snižit až na 7:8 a Děčín se o výsledek ještě musel bát. Bohužel když už se zdálo že Klášterec možná i vyrovná nebo dokonce otočí vývoj zápasu, přišli na řadu vyloučení a dvě inkasované branky. Klášterec se tak po přestřelce musel "spokojit" s prohrou 8:10.

 
 

Reportáž ze zápasu: Klášterec nad Ohří - Děčín 8:10

15.kolo, čtvrtek 17.11.2016, 18:00
8:10
(1:1, 2:7, 5:2)
 

Branky a nahrávky: 19. Strunz (Vrtek), 28. Strunz (Vrtek, Hrdlička), 31. Mála (Charousek), 44. Strunz (Kuncl, Cestr), 45. Hrdlička (Strunz, Vrtek), 48. Deveri (Zdeněk), 48. Tupý (Charousek, Kaššák), 60. Cestr (Vrtek, Charousek) – 6. Zdvořáček (Fajgl), 22. Faigl (Zajan, Oliverius), 23. Sýkora (Volráb, Hašek), 25. Volráb (Sýkora, Vaněk), 27. Sýkora (Volráb, Hašek), 28. Molnár, 33. Molnár (Faigl, Zajan), 37. Faigl (TS), 50. Volráb (Zdvořáček, Chmel), 59. Vacek (Hašek, Vaněk)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Kuncl, Cestr, Zicho, Sklenička, Toušek, Charousek, Mála, Hrdlička, Vrtek, Strunz, Macháček, Zdeněk, Deveri, Tupý, Běhula

Děčín: Lavinger (Michajlov) – Vaněk, Molnár, Chmel, Zdvořáček, Hucek, Hašek, Volráb, Vacek, Faigl, Oliverius, Zajan, Fojt, Kopta, Sýkora

Do první třetiny nastoupil aktivněji domácí celek, ale paradoxně měl hned první velkou šanci Děčín. Ve 4.minutě se totiž před domácí brankou objevil zcela sám Chmel, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Kaššáka. Nemuselo ho to mrzet ale dlouho. Hned dvě minuty po této velké šanci se už hosté radovali ze vstřelené branky. Martin Zdvořáček se držel hesla "v jednoduchosti je krása" a namířil si to rovnou mezi dva domácí obránce, ty jednoduše obešel a nakonec bekhendem poslal kotouč do branky. Po této brance stoupla aktivita Děčína a domácí obrana musela řešit hned několik nebezpečných výpadů děčínských hráčů. V 8.minutě zkoušel své štěstí dělovkou od modré čáry domácí Zicho, puk si ale našel brankář Lavinger a vyrážečkou ho poslal mimo nebezpečí své branky. Hra se poté hodně vyrovnala. Další nebezpečí pro děčínskou branku se odehrálo až v 15.minutě. Domácí kapitán Charousek si sjel na přihrávku od svého spoluhráče z levého kruhu, vyslal na branku nebezpečnou střelu, ale Lavinger vytasil parádní zákrok a ubránil tak svůj tým od inkasované branky - ne na dlouho. Domácím se totiž povedlo ještě do konce první části hry srovnat se svým soupeřem krok. Martin Strunz se dostal před děčínskou brankou ke kotouči a poté ho poslal do hostující branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1 a jak samotní hráči, tak ani domácí příznivci a hrstka věrných hostujících fanoušků určitě nečekali co se stane ve druhé třetině.

Jak už bylo tak trochu zmíněno, druhá třetina byla odstartována ve velkém děčínském stylu. V rozmezí 21-28.minuty totiž museli domácí brankáři lovit ze své branky hned pět přesně trefených puků za jejich záda. Autory těchto branek byly 2x Ondřej Sýkora a po jedné trefě Daniel Volráb, Tomáš Faigl a Jan Molnár. Po páté brance toho už měl v domácí kleci dost Jan Kaššák a přepustil tak své místo Jiřímu Tichému, proto byl použit termín brankáři. Mezi těchto pět branek se vešla ale i jedna klášterecká a opět to byl Martin Strunz který poslal puk za záda Lavingera. V prvních deseti minutách bylo k vidění hned šest branek, ale to nebylo vše. Jen co se na světelné tabuli přehoupl čas do druhé desetiminutovky, opět padla branka. K radosti většiny na stadionu to byli klášterečtí hráči, kdo zvedal ruce nahoru. V oslabení předvedli domácí hráči velmi dobré napadání hostující rozehrávky u Lavingerovi branky a odměnou jim byla vstřelená branka z hokejky Františka Mály. Bohužel místo toho aby to domácí hráče nabudilo k většímu tlaku na hostující branku, inkasovali do konce druhé třetiny ještě dvě branky. Tu první vstřelil ve 33.minutě Jan Molnár a hosté už tak vedli vysoko 7:3. Ve 37.minutě dostali hosté po faulu domácího hráče k dispozici trestné střílení, to proměnil s ledovým klidem Tomáš Faigl a Děčín po druhé třetině vedl 8:3.

Před třetí třetinou si určitě každý myslel, že klášterečtí hokejisté už tak "jasně" prohrané utkání nějak doklouzají a budou se snažit nedostat ještě větší příděl - Kdepak ! Žádné klouzání, sklopené hlavy a vyrovnaní se s porážkou se nekonalo. Klášterečtí hokejisté ukázali že hokej hrát umí a postupně snížili díky brankám Martina Strunze, který tak v utkání vstřelil hattrick, Lukáše Hrdličky, Danka Deveriho a Jiřího Tupého smazat vysoké vedení Děčína a najednou to bylo ve 48.minutě už jen o jedinou branku. Bohužel poté se do utkání vložil rozhodčí, který poslal domácí hráče do tří a nápor, který tak sílil a snad už každý věřil že domácí minimálně vyrovnají, byl pryč. Horší na tom snad bylo už jen to, že děčínské fauly jakoby nikdo z rozhodčích neviděl a naopak každý střet se soupeřem byl pro kláštereckého hokejistu ohodnocen dvouminutovým trestem, bohužel u rozhodčí jsou ale jen lidé. Děčín využil této šance naplno a odskočil opět an rozdíl dvou branek, když se trefil Daniel Volráb. Na rozdíl jediné branky mohl snížit Strunz, který měl možnost zahrávat trestné střílení, to se mu však nepovedlo podle představ a puk do branky nedostal. V 58.minutě přišla další hostující branka a nepopulární "desítka" a k tomu na domácím kluzišti byla na Světě. Trefil se Radim Vacek. Poslední slovo v zápase měli přeci jen domácí. Za modrou čárou se odhodlal ke střele Václav Cestr a puk skončil až v brance. Po tomto bláznivém utkání se tedy zrodilo skóre 8:10.

I přes inkasovaných deset branek ale musíme vyseknout obrovskou poklonu domácímu mužstvu a trenérům. Trenéři dokázali nabudit své svěřence k výbornému výkonu a mužstvo nám fanouškům ukázalo, že se nenechá zlomit za jakéhokoliv nepříznivého stavu. Snad se Klášterci podaří udržet si takový výkon ve zbytku sezóny po celý zápas.

Copyright © 2018 HC Klášterec nad Ohří & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | Brankářské masky