Kajerova trefa v prodloužení udržela Klášterec na druhém místě

Přímý souboj o druhou příčku tabulky byl k vidění v Klatovech, kam přicestoval Klášterec nad Ohří. Severočeši sice jako první inkasovali, nicméně třemi následnými trefami otočili ještě v první třetině skóre. Prosadili se Martínek, Zíka a Buchal. Klatovy však dokázaly do konce základní hrací doby srovnat a na řadu se tak dostalo prodloužení. To ukončil v čase 63:26 klášterecký Miloš Kajer. Klášterec tak veze domů k Ohři nejen dva body, ale i svůj uhlídaný stříbrný flíček.
20. ledna 2010 | 18:00 | Zimní stadion Klatovy
3:4p
1:3, 1:0, 1:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Švík (Babka, Špiler), 27. Kocman (Fiala, Švík), 41. Růžička (Švík) - 6. Martínek (Derfler, Kajer), 11. Zika (Stehlík), 16. Buchal (Bečvář, Řepík), 64. Kajer. Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. Vyloučení: 11:13 navíc Kocman (KLT) 10 min. NESP. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:30. Diváci: 678. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

SHC Klatovy: Halmoši (Jonáš) - Fiala, Holub, Špiler, Plánička, Černý, Kreuzman, Růžička - Lev, Petruška, Špaček - Babka, Hobl, Kuželík - Švík, Vondryska, Kocman - Horejš.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Martínek, Mašek, Řezníček, Kocek, Krupka, Koblitz, Boguský - Kajer, Derfler, Suk - Buchal, Bečvář, Řepík - Jáchym, Stehlík, Pražák - Hartman, Kalinovič, Kadlec.

Vstup do utkání vyšel lépe Klatovům. Už po 47 vteřinách uvolnil Babka ve středním pásmu Jana Švíka a ten prostřelil Damaška v klášterecké brance. To však bylo na dlouhou dobu od domácího výběru vše.

Do konce první dvacetiminutovky se už prosazovali jen hosté od Ohře. Povedlo se jim to celkem třikrát. Nejprve v šesté minutě srovnal dorážkou zblízka na 1:1 Martínek. Za dalších pět minut už Klášterec vedl. Lukáš Zíka obehrál dva obránce a střelou ke vzdálenější tyči skóroval. V šestnácté minutě potom přidal třetí branku do sítě Klatov Jaroslav Buchal, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před Halmošim.

V první části byly k vidění ještě dva nájezdy, na každé straně jeden. Ovšem Zíka na straně jedné, ani Hobl na druhé neuspěli. Stav se tedy neměnil, do kabin se po dvaceti minutách odcházelo za stavu 1:3.

Klatovy ve druhé části přidaly, ke kontaktnímu gólu jim pomohla přesilová hra. Švík zatáhl puk po levém křídle, přenechal ho Fialovi, jehož bombu tečoval pod břevno branky Pavla Damaška domácí Jakub Kocman - 2:3. Oba týmy hrály nečistě, z čehož pramenila jedna početní výhoda za druhou. V utkání bylo uděleno celkem 58 trestných minut. Ale branky nepadaly.

Až úplně na konci druhé části hrály Klatovy v pěti proti třem. Klášterec si početně deficitní stav přenesl do třetího dějství a nakonec inkasoval. Obránce Dan Růžička trefil od modré šibenici Damaškovy branky - 3:3. I v následujících minutách se hrálo ve vysokém tempu, ale do konce základní hrací doby gól nepadl.

Na řadu se tak dostalo prodloužení. Po závaru před brankou Halmošiho doslova protlačil puk do sítě Miloš Kajer. Klášterec tak získal dva body, čímž udržel své druhé místo v tabulce.