Klášterec ve šlágru potupil Řisuty

V souboji dvou nejlepších týmů předchozího ročníku se Kláštereckým vyplatila důsledná hra v obranném pásmu a čekaní na chyby soupeře. Víc nakonec ani nepotřebovali. Už v prvním utkání ukázali, že šance proměňovat umí! A dnes to jen potvrdili.
18. září 2010 | 17:00
2:6
0:2, 0:2, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 47. Landa, 49. Dušek (Procházka) - 8. Panocha (Řezníček), 19. Suk (Kalinovič), 38. Hartman (Panocha), 40. Polanský (Bečvář, Mašek), 46. Panocha (Řepík), 56. Stehlík (Pražák). Rozhodčí: Nečas - Marek, Andrejsek. Vyloučení: 3:4, navíc navíc Sedláček, Čermák (oba RIR) a Loučka (KNO) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

HC Řisuty: Lev (Schwamberger) – Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Fiala, Ton – Landa, Kos, Scherzl – Procházka, Kraus, Dušek – Bláha, Křepelka, Hlusička – Wolf, Jaroš, Suchý.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Zmeškal, Kocek, Mašek, Řezníček, Koblitz, Loučka - Kalinovič, Stehlík, Pražák - Polanský, Bečvář, Miklovič - Řepík, Novotný, Suk - Hartman, Jáchym, Panocha.

Domácí vlétli do zápasu s elánem a Klášterečtí se v úvodních minutách zmohli jen na sérii zakázaných uvolnění. Ostřejší zákrok si však Damašek musel připsat jediný, když proti najíždějícímu soupeři dokázal svou tyč pohlídat. Hokej se na umělecký dojem nehraje, a tak se hosté radovali hned ze své první nebezpečnější akce. Řezníček vyvezl kotouč až do útočného pásma a předložil Jiřímu Panochovi takovou nabídku, která se nedala odmítnout. Buldoci i nadále byli více na puku, ale Klášterec hrál nesmírně chytře a do šancí soupeře téměř nepouštěl. Naopak, v 17. minutě mohl zvýšit Suk, ale z pravého kruhu trefil jen betony brankáře Lva. Hostujícího útočníka to však mrzet nemuselo. V čase 18:04 totiž se totiž právě od Davida Suka odrazil do branky puk, který vystřelil Martin Kalinovič – 0:2.

Do druhé části vlétli Řisutští s velkou snahou pro ně nepříznivé skóre zvrátit a Damašek měl plné ruce a nohy práce. Ve 25. minutě si ale dokázal poradit s dorážejícími Kosem i Scherzlem. Krátce před polovinou duelu se pak v ideální pozici mezi kruhy objevil Křepelka, jenže i v tomto souboji byl lepší hostující brankář. A jako by tato šance byla zlomem v utkání. Klášterečtí totiž postupně přebrali iniciativu a na rozdíl od soupeře dokázali své příležitosti proměnit. Ve 38. minutě tak upravil na 0:3 Martin Hartman, když v přesilové hře bekhendem tečoval Panochovu střelu. A půl minuty před pauzou bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Přišel totiž dobře sehraný rychlý kontr. Bečvář našel před brankářem úplně osamoceného Tomáše Polanského, který si se Lvem zkušeně pohrál a poslal puk pohodlně do prázdné části branky.

Svou pohodu si Klášterec přenesl i do třetí třetiny. Naopak nervózní domácí kupili chyby a jednu z nich potrestal svým druhým gólem v zápase Jiří Panocha. Hostující kanonýr unikl obráncům a střelou mezi betony upravil už na 0:5. Teprve poté se prosadil i loňský vítěz základní části. Až přehnanou euforii v klášterských řadách trochu utlumil Tomáš Landa. A za 77 vteřin to bylo už jen o tři góly. Karel Novotný chyboval v rohu a puk se dostal až před branku k volnému Jakubu Duškovi, který rozvlnil síťku. Hostující střídačka si vybrala oddechový čas, ale nápor probuzeného domácího celku to nezbrzdilo. Damašek však svůj tým podržel i v 52. minutě, kdy se ho pokoušela z bezprostřední blízkosti překonat snad kompletní útočná řada soupeře. Nápor Řisut definitivně uťal až Jan Stehlík. V přečíslení 2 na 1 dostal ideální nahrávku od Pražáka a pohodlně uzavřel skóre zápasu.

Klášterec dnes těžil především z kvalitního týmového výkonu, vysokého nasazení a navíc domácím udělil pořádnou lekci z produktivity.