Klášterec prohrál i v Sokolově

Klášterečtí hokejisté prohráli i svůj třetí zápas v sezóně a jsou zatím beznadějně poslední. Utkání v Sokolově pro ně přitom začalo dobře když se trefil v první třetině Libor Řepík a Klášterec vedl. Ve druhé třetině se ale Sokolov probral a díky brankám Ladislava Bouška a Martina Funka skóre otočil. V poslední části vyrovnal pět minut před koncem Jiří Dostál jenže pár vteřin před koncem vstřelil svůj druhý gól v zápase Ladislav Boušek a pomohl Sokolovu k bodovému zisku proti Klášterci po několika letech.
22. září 2012 | 17:30 | Sokolov
3:2
0:1, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: 24. Boušek (Vrtek), 27. Funk (Sopr), 60. Boušek (Vrtek, Sopr) - 16. Řepík (Jáchym), 55. Dostál (Mašek)

Baník Sokolov: Nechvátal (P. Jakubal) - Kocek, Zmeškal, Formánek (A), Kuncl, Koblitz, Funk, Ch. Vilhelm, Voráček - Csamango, Dobřemysl (C), Soukup, Vrtek, Sopr, Boušek, T. Jakubal, Kašpar, Račanský, Závorka.

Klášterec nad Ohří: Damašek (J. Tichý) - Loučka (A), Pozděna, Žižka, Čížek, Mašek, Dostál, Freiberg (A), Kalinovič, Hartman (C), Řepík, Jáchym, Miklovič, Škorik, Bursík, Hofmeister, Zeman, Toman, Heindl.

Domácí trenéři poslali do utkání téměř kompletní sestavu. Chyběl však útočník Roman Pražák, jenž laboruje se zraněným ramenem. Jeho místo v první útočné formaci zaujal osmnáctiletý Štěpán Csamangó a mezi zkušenými Soukupem a Dobřemyslem si počínal velmi dobře. Klášterec přivezl do Sokolova odlišnou sestavu než v předchozích sezonách, ale i tak jeho hráči předvedli, že kvalita po odchodu několika opor severočeskému týmu chybět nebude. Hosty vedl do utkání kapitán Martin Hartman, jenž loni hostoval v HC Baník Sokolov.

V úvodu byl mírně aktivnější domácí Baník, který měl také jako první výhodu přesilové hry. Sokolov sice zahrozil, ale Damaška nepřekonal. Zasahovat ale musel i Nechvátal, který vyřešil brejk Klášterce v oslabení. Velkou šanci vzápětí neproměnil Boušek a tak stav zůstával nezměněn. Následně měli výhodu přesilové hry i hosté. Ta se sice Klášterci nepovedla, ale i tak se dostali Severočeši více do hry. A i další oslabení Baník ubránil. Jenže v polovině 16. minuty zapomněla domácí obrana na rozjetého Libora Řepíka, jenž převzal přihrávku na hranici modré čáry a svůj nájezd zakončil gólem – 0:1. Vyrovnat mohl Baník v poslední minutě první třetiny, ale Dobřemysl, Csamangó a znovu Dobřemysl puk za brankovou čáru neprotlačili.

Zajímavý hokej pokračoval i ve druhé třetině. Po šancích na obou stranách, kdy ukázali své umění oba brankáři, a jednou zachraňoval Koblitz, se Baník dočkal vyrovnání. Ve 24.minutě si druhá útočná řada vypracovala tlak, od zadního mantinelu dával puk před gólmana Vrtek a Ladislav Boušek protlačil kotouč za brankovou čáru - 1:1. A o tři minuty později bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji. Baník dokázal udržet útočné pásmo. Od modré vystřelil puk „do ohně“ Martin Funk, střela klepla o hokejku hostujícího hráče a skončila v síti – 2:1. Baník se rázem dostal na koně a mohlo přijít zvýšení vedení. Velkou šanci měli Vrtek s Bouškem, ale akci překombinovali. Domácí se dostali i do dalších náznaků šancí, ale scházela finální přihrávka či hráči promeškali možnost střelby. Nebezpeční byli i hosté, ale Nechvátal znovu potvrzoval svou dobrou formu. Do varu se dostalo také publikum, a to především poté, co Hartman tvrdým zákrokem srazil Kuncla a následně za menší zákrok dostal dvě trestné minuty Sopr. Baník se ale oslabení ubránil a navíc po návratu na led měl velkou příležitost Sopr, ale nedal. Skóre se v druhé třetině již neměnilo, vášně pouze vzbudila situace, při které byli vyloučeni domácí Sopr se Soukupem a na druhé straně pouze Mašek.

Na začátku třetí třetiny Baník přežil oslabení. A vypracoval si několik velkých šancí. Postupně vedení nezvýšili Vrtek, v oslabení Soukup a poté Boušek a při hře 4 na 4 ani Sopr. Baník byl v těchto fázích zápasu jasně lepším celkem a ve vzduchu visel třetí uklidňující gól. Ten ale nepřišel ani při úniku Dobřemysla a naopak zasahovat po zaváhání Koblitze musel Nechvátal. V 54. minutě byl vyloučen Heindl, jenže vzápětí udělal útočný faul i Vrtek a hrálo se 4 na 4. Tato situace nakonec byla výhodná pro Klášterec, který prakticky z ničeho srovnal střelou Jiřího Dostála na 2:2. A vstřelená branka pořádně hosty nakopla. Navíc hodně sporně byl vyloučen Boušek a Klášterec si zahrál i přesilovku 5na3. Tu domácí i díky své obětavosti přežili a napínavý zápas pokračoval. Klášterec byl aktivnější, ale v domácí brance byl Nechvátal, jenž držel svůj celek. A v poslední minutě to přišlo. Neúnavný bojovník Sopr vyšťoural kotouč v obranném pásmu a na jediného obránce se řítila dvojice Vrtek-Boušek. Vrtek se rozhodl pro zakončení, Damašek ho sice výborně vychytal, ale Ladislav Boušek dokázal puk dorazit do brány – 3:2 a sokolovský stadion vybouchl nadšením. Po inkasované brance si vzali hosté oddechový čas, ale po něm zahráli hned zakázané uvolnění. Jenže rozhodčí potrestal velmi přísně zákrok Soukupa a domácí se museli bránit oslabení. Navíc Klášterec přistoupil ke hře bez brankáře a měl tak výhodu dvou mužů ve hře. Baník ale dokázal ubránit i závěrečný tlak a mohl se radovat z vítězství nad Kláštercem, které naposledy zaznamenal dne 24.10.2007.