Klášterec opět úřadoval a Kobře nasázel osm gólů

Klášterec si dnes opět otevřel střelnici a porazil Kobru Praha jednoznačně 8:0. Po první bezbrankové třetině se Klášterec v dalších dvou vždy radoval čtyřikrát. Klášterečtí hokejisté tedy navázali úspěšně na domácí kanonádu proti Bílině a zdá se, že krize a špatné výsledky týmu jsou pryč. Poslední zápas sehraje Klášterec v sobotu v Milevsku kde bude chtít také určitě naplno bodovat.
19. prosince 2012 | 18:00 | Praha
0:8
0:0, 0:4, 0:4

branky a nahrávky: 32. Hofmeister (Mala), 33. Škorík, 37. Kalinovič (Žižka, Révay), 38. Mala (Kalinovič, Žižka), 45. Freiberg (Mašek, Jáchym), 50. Jáchym (Freberg, Horváth), 53. Heindl (Mala, Diviš), 58. Řepík (Freiberg, Jáchym)

Kobra Praha: Kocian (Malík)- Ton, Pohl, Švaříček, Čtveráček, Verbík J., Verbík R.- Slanina, Jakeš, Kocman- Žáček, Sekerka, Bárta- Strnad, Bláha, Taubner- Korous

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý); Mašek, Dostál, Hartman, Revay, Horváth, Kolář, Zicho, Žižka, Řepík, Jáchym, Freiberg, Mála, Kalinovič, Hofmeister, Svoboda, Diviš, Salač, Heindl

Oba týmy nastoupily do první třetiny v ostrém tempu. Klášterec už ve 4. minutě fauloval a Kobra si zahrála první přesilovku utkání. Hosté však rychle dostali puk ven z pásma, a když se ho Martin Kocman snažil dostat zpět, zmocnil se puku Libor Řepík a Malík musel zasahovat. Klášterec se nenechal zamknout v pásmu a Kobra nedokázala zůstat za modrou dost dlouho na kloudnou akci a přesilovku nevyužila. V plném počtu hosté doráželi na Malíkovu bránu, ale domácí gólman zvládl pochytat všechny střely i dorážky. V sedmé minutě se Řepík znovu ocitl před Malíkem, ale Radek Vítek ho zastavil tělem a Martin Kocman vrátil hru k hostům. Puk se na okamžik ocitl před zcela odkrytou bránou, ale Pavel Damašek ho stihl přikrýt lapačkou. Ve třinácté minutě vystihl Michal Slanina přihrávku soupeře a vyrazil na Damaškovu bránu. Ten střelu vyrazil, ale nikdo z domácích nebyl poblíž na dorážku. Na konci třetiny dostal Jiří Jakeš puk z obranného pásma až za modrou, kde si kotouč prohazoval mezi bruslemi soupeře, ale nakonec ho ztratil a nedostal se ke střele. Jan Pohl vyzkoušel Damaškovu pozornost ranou zpoza modré, ale gólman hostů střelu bez obtíží chytil. Klášterec ještě zkoušel na druhé straně zaútočit, ale domácí obránci se stavěli do všech střel a první třetina tak skončila bez gólu.

V začátku druhé třetiny byli aktivnější domácí a hrálo se převážně před Damaškem. Až Stanislav Škorík zahrozil, když vyrazil na Malíka, ale Martin Ton ho včas zastavil. V čase 26:25 byl vyloučen Martin Diviš z týmu Klášterce za držení protihráče a Kobra rychle zavřela hosty v obranném pásmu a deset vteřin nato se už dostali do šance, ale puk se jim za záda gólmana protlačit nepodařilo. Jan Pohl od modré nahrál do rohu Kocmanovi, který poslal puk před bránu Jakešovi, jeho střela však skončila v síti nad plexisklem. Jaroslav Žáček ještě nahrával Jakešovi zpoza brány, ale Damašek puk vyrazil a Kobra nevyužila ani druhou přesilovku. Ve třicáté druhé minutě se Klášterec probral a dostal Kobru pod tlak, který nakonec domácí nevydrželi a během pěti minut čtyřikrát inkasovali.

Hned v první minutě třetí třetiny fauloval Patrik Zicho z Klášterce, ale domácí si přesilovku zahráli pouze minutu, protože rozhodčí poslali na trestnou Martina Tona. Ve hře 4 na 4 se Klášterec prodral přes obranu domácích a Malík musel několikrát zasahovat. Zkrácenou přesilovou hru nevyužili ani hosté, ale pár vteřin po uplynutí trestu domácích zvýšil Petr Freiberg skóre na 0:5. Ve čtyřicáté sedmé minutě se Michal Slanina ocitl před Damaškem, ale puk mu sklouzl z hole. Okamžik nato hosté znovu faulovali a Kobra hrála ve výhodě. Žáček s Jakešem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměli štěstí. Ani následující přesilovka domácím nevyšla. David Bárta zkoušel opakovaně dostat Kobru za modrou, ale obrana Klášterce puk pokaždé vyhodila ven. V padesáté minutě hosté znovu skórovali a v bráně domácích vystřídal Malíka Pavel Krch. Roman Verbík nahrál Filipovi Švaříčkovi, který byl zablokován a pouze puk poslal na bránu, kde ho Pavel Damašek bez potíží přikryl lapačkou. Kobře se nedařilo uklidnit hru a dostat kotouč pod kontrolu a v čase 52:50 zvýšil Tomáš Heindl na 0:7. Domácí kombinovali před bránou hostů, ale chybělo jim štěstí v zakončení. V 56. minutě si našel místo před bránou Jan Bláha, ale kotouč do brány neprotlačil. Klášterec si v čase 57:14 pojistil jasné vítězství, když se trefil Libor Řepík. Martin Kocman ještě v poslední minutě zkusil projet, ale nepovedlo se mu dostat před obránce. Luděk Strnad zavezl puk za modrou a přenechal v tandemu Pohlovi, který vypálil, ale Damašek si čisté konto udržel.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba - HC Kobra Praha: Utkání se nikomu nepovedlo od brankáře přes obranu po útočníky. Klášterec byl rozjetý z minulého zápasu s Bílinou a hráli ve velké pohodě. Když se v takovémhle utkání nedaří, tak tam spadne cokoliv, takové jsme před přestávkou potřebovali jako sůl. Musíme přidat na trénincích a doplnit sestavu. Měli by se vrátit také zranění hráči. Budeme hledat posilu do obrany a do útoku. Věřím, že se nám podaří během Vánoc posílit kádr na utkání s Řisutama, které hrajeme 5. 1. doma od 18:00. Věřím, že tým bude připraven pro takový výkon, abychom se udrželi ve středu tabulky.“