Roudnice padla ve třetím dějství

Vítězství v poměru 3:1 vezou hokejisté Klášterce nad Ohří z Roudnice nad Labem. Severočeši hráli na ledě loni posledního celku druhé ligy dlouho bez branek. V poslední dvacetiminutovce se však postupně prosadili dvakrát Derfler a jednou Suk. Branka domácího Wágnera sedm minut před závěrečnou sirénou už skóre pouze kosmeticky upravila. Klášterec nad Ohří tak získal další tři body, už ve středu může přidat další doma proti Sokolovu.
4. října 2009 | 17:00
1:3
0:0, 0:0, 1:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 53. Wágner (Nosek) - 41. Derfler, 42. Derfler, 47. Suk. Rozhodčí: Vilt – Šerý, Šulo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Do branky Klášterce se překvapivě poprvé v sezóně postavil dvacetiletý Erik Štěrba. Ten tak měl o motivaci postaráno, protože ještě v loňské sezóně si právě v roudnickém dresu zachytal.

Duel pátého kola mezi Roudnicí a Kláštercem nabídl od úvodu vyrovnanou bitvu. Více šancí si ale vytvářeli Klášterečtí. Domácí tým však držel nad vodou skvělými zákroky gólman Kareš. To na druhé straně Štěrba spíše mrzl. I proto svítilo na výsledkové tabuli dlouho bezbrankové skóre.

Severočechům však parádně vyšla třetí třetina. Zkušený Petr Derfler poslal dvěma slepenými góly Klášterec do trháku. K oběma trefám mu pomohly hrubky defenzivy soupeře. A když ve 47. minutě přidal třetí branku do sítě Roudnice nad Labem David Suk, nebylo o vítězi pochyb. Hosté už jen uzavřeli na konečných 1:3 po trefě Lukáše Wágnera.

"Je třeba přiznat, že hosté si patrně vítězství zasloužili za zkušený výkon bez větších chyb," nehledal po utkání výmluvy vedoucí týmu Roudnice nad Labem Radek Čos.