Děčín přeťal vítěznou šňůru Klášterce

Teprve v 7.kole byl Klášterec udolán celkem z Děčína. Soupeř ze 7.místa v tabulce porazil dosavadního lídra 2.ligy západ. Povede se Klášterci v příštích zápasech lépe?
6. října 2010 | 18:00 | HC Děčín
4:3
2:1,0:1, 2:1

branky a nahrávky: Branky a asistence: 16. Šnajdr, 18. Luka (Oliverius), 50. Havlíček, 54. Štěpánek (Oliverius) - 7. Kalinovič (Šíp, Kocek), 33. Panocha (Polanský, Řezníček), 43. Jáchym.

Děčín: Lavinger - Štěpánek, Marek, Sádovský, Molnár, Kaltenböck, Mizera, Dvořák - Luka, Oliverius, Filipovský, Stibor, Myšík, Havlíček, Šnajdr, Štverák, Mouka, Chládek, Drnec

Klášterec nad Ohří: Damašek - Zmeškal, Kocek, Mašek, Řezníček, Stakal, Martínek, Hartman, Vošta, Kalinovič, Stehlík, Šíp, Polanský, Bečvář, Panocha, Řepík, Jáchym, Suk, Mistoler, Novotný, Miklovič

Už v první minutě první třetiny vyslal na Damaška nepříjemnou střelu Oliverius a vzápětí na druhé straně si stejně počínal hostující Panocha, po jeho střele Lavingerovi puk propadl, naštěstí ale mimo branku. Ve 4. minutě se ve slibné šanci ocitl David Myšík, s jeho projektilem si ale hostující brankář dokázal poradit, když puk odrazil betonem do bezpečí. Na počátku 6. minuty po křídle ujel domácí Štverák a střelou přes obránce prověřil Damaška. Stejně dobře si vedl Lavinger v brance Děčína po Řezníčkově pokusu, který skončil na hrudi mladého gólmana. V čase 6:25 potvrdili hosté roli lídra a otevřeli skóre utkání. Po křídle ujel hostující Martin Kalinovič a tvrdou střelou těsně nad ledem prostřelil Lavingera - 0:1. Ve 13. minutě dokonce po střele Martínka zazvonila tyč Lavingerovy branky. O dvě minuty později byl ve střelecké pozici faulován Myšík a rozhodčí tak nařídil trestné střílení. To ale postižený hráč nedokázal proměnit. Jenže domácí se přeci jenom dočkali. V čase 15:24 po bleskové akci vyrovnal střelou zápěstím Martin Šnajdr - 1:1. Na světelné tabuli svítil čas 17:05 a rozhodčí předčasně ukončil první třetinu. Důvodem byly problémy s ledem. Po přestávce se třetina dohrávala a pauza v kabině prospěla spíše Děčínu. V čase 17:33 ihned po vhazování překvapil Damaška Ondřej Luka dobře umístěnou střelou k tyči - 2:1.

Ve 26. minutě druhé třetiny prověřil Zmeškal z velké vzdálenosti Lavingera, ten se ale zaskočit nenechal. Ve 29. minutě se v přesilové hře dostali Děčínští do velkého tlaku před kláštereckou brankou, ale Havlíček se Stiborem Damaška v hostující brance nepřetlačili. O čtyři minuty poté ale Klášterec znovu udeřil. Jiří Panocha se protáhl přes Mouku a svižnou střelou znovu srovnal stav utkání - 2:2. Tři minuty před koncem druhého dějství přepli hosté na vyšší obrátky, zatlačili domácí do jejich obrany a ti se v útoku spoléhali jen na občasné brejky. Zvýšenému tlaku hostí ale domácí dokázali čelit a do konce třetiny se již ukazatel skóre neměnil.

Minutu po vhazování ve třetí třetině se domácí hráči osvobodili od šancí hostí vyhozením puku přes všechny čáry. Klášterečtí pokračovali ve velkém tlaku ze druhé třetiny a ve 43. minutě svůj tlak dokázali přetavit ve třetí branku. Marek Jáchym zachoval klid a rozvahu a v samostatné akci vrátil zpět vedení svému týmu - 2:3. Poté měli příležitost přesilové hry domácí, ale ta se jim příliš nepovedla. Prakticky po celé dvě minuty si nevypracovali slibnou šanci. V 50. minutě bylo ale opět vyrovnáno. Po závaru před kláštereckou brankou se puk odrazil k Janu Havlíčkovi, který neměl problém trefit odkrytou klec. Střelec branky tak mohl oslavit svůj 350. zápas v děčínských barvách - 3:3. Na ledě to začlo vřít, hosté dokonce protestovali a dožadovali se neuznání branky, leč marně. Rozhodčí na svém rozhodnutí nic nezměnil, a naopak vyloučil hostujícího hráče na dvě minuty. Klášterec se ubránil a hnal se opět do útoku. Jenže Děčínští se se stavem skóre nesmířili a v 54. minutě opět vedli. Martin Štěpánek si nikým neatakován sjel do prostoru mezi kruhy, zachoval chladnou hlavu a technickou střelou vrátil zpět vedení na hokejky týmu Děčína - 4:3. V závěru hosté odvolali brankáře a pokusili se o power play. Vyrovnat se jim ale už nepodařilo. Děčínští hokejisté se stali prvním týmem, který uloupil Klášterci první letošní body, a to hned všechny tři. Po bojovném výkonu dokázali dvakrát otočit stav utkání a po právu si připisují tři body do tabulky.