474 376 851 hcklasterec@email.cz

Severočeši doma konečně zabrali a naplno bodovali

Po dvou domácích porážkách se konečně povedlo Klášterci nad Ohří v domácím prostředí získat tři body. V rámci 12. kola druhé ligy si Severočeši poradili s Litoměřicemi těsně 5:4. Klášterec přitom vedl po čtyřiceti minutách už 5:2 a zdálo se, že má zápas pod kontrolou. Dvě trefy hostů v závěrečné části však duel zdramatizovaly. Ovšem více už Litoměřice nestihly, proto se z vítězství raduje Klášterec.
4. listopadu 2009 | 18:00
5:4
2:2, 3:0, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Kotrouš (Jor, Kocek), 6. Derfler (Kadlec), 27. Buchal (Mašek , Řepík), 33. Buchal (Řepík), 39. Řepík (Buchal, Višňák) - 1. Slížek (Macek), 20. Veverka (Novák), 51. Buďa (Kouba, Hlusička), 59. Buďa (Kouba, Procházka). Rozhodčí: Vilt - Ruchař, Andrejsek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klaus, Koblitz, Mašek, Kloz, Kocek, Palubjak, Boguský, Višňák - Kajer, Derfler, Kadlec - Ton, Buchal, Řepík - Jor, Kotrouš, Indra - Bečvář, Jáchym, Miklovič.

Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Hillmich, Svoboda - Šmíd, Slížek, Horčička - Horejsek, Buďa, Hlusička - Procházka, Bacovský, Šnajdr - Novák, Myšík, Kauschtz - Veverka.

Ve 12. kole na sebe narazily týmy Klášterce a Litoměřic. Oba soupeři měli o motivaci postaráno, protože se jednalo o přímý souboj o druhé místo v tabulce.

Do zápasu lépe vstoupily Litoměřice, když už v 10. vteřině zápasu lovil puk ze sítě Pavel Damašek po střele Ladislava Slížka a asistenci Petra Macka. Klášterec dokázal odpovědět od necelé tři minuty později. Parádně se trefil Václav Kotrouš po nahrávce Martina Kocka a Martina Jora. O dvě minuty později Klášterec přidal další branku, do prázdné brány poslal puk Petr Derfler. V polovině první třetiny se nic výrazného nestalo až do 16. minuty, když Martin Šnajdr netrefil odkrytou bránu.

Šestačtyřicet vteřin před koncem třetiny stačily Litoměřice srovnat. Střelecky se prosadil Adam Veverka. Do šatny se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Druhá třetina se odehrála v roli kláštereckých hráčů. Nejprve se ve 26. minutě při přesilové hře 5 na 3 prosadil Jaroslav Buchal. A ve 33. minutě se trefil opět Jaroslav Buchal. Jenže kláštereckým hráčům to pořád nestačilo. Do konce třetiny se ještě do střelecké listiny zapsal Libor Řepík ránou pod horní tyč. Klášterec vedl už 5:2 a Litoměřice musely do poslední třetiny vrhnout všechny síly.

Ve 42. minutě nastřelil Libor Řepík vrchní tyč Volkeho branky. Ve 47. minutě Milan Buďa zasáhl Miloše Kajera hokejkou do oblasti obličeje, Miloš Kajer poté odešel do kabiny. Litoměřice si začaly vytvářet tlak. Ve 49. minutě střílel Petr Horčička, ale Damašek jeho střelu perfektně zneškodnil. V 50. minutě Václav Kotrouš vyslal nebezpečnou střelu na Volkeho, který měl co dělat, aby střelu chytil do své lapačky. O minutu později se už měnil stav. Milan Buďa po přihrávce od Michala Kouby a Jakuba Hlusičky snížil. V 52. minutě pokryl Pavel Damašek střelu od Jakuba Hlusičky. Dlouho to vypadalo, že stav utkání se nezmění, ale přeci jenom dokázal vstřelit kontaktní gól opět Milan Buďa pefektní tečí mezi nohy Damaška. Trenér Litoměřic si vzal oddechový čas a ihned bylo jasné, že Volke půjde z brány. Ale vzhledem k tomu, že hosté pokazili všechny přihrávky, mohli se domácí radovat z cenného vítězství 5:4.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2