474 376 851 hcklasterec@email.cz

Klášterec dohnal čtyřbrankové manko! Nakonec to ale na body nestačilo.

Zápas mezi domácím Žďárem nad Sázavou a Kláštercem mělo v první třetině jasný průběh. Už v 15.minutě si totiž domácí tým vytvořil pohodlné čtyřbrankové vedení a v tu dobu to vypadalo na debakl pro Klášterec. Do konce první třetiny ale dokázal snížit Ladislav Nguyen a tak se odcházelo za stavu 4:1. Ve druhé třetině se stalo něco nečekaného. Klášterec pomalu ale jistě ukrajoval z náskoku domácích až se dostal k vyrovnání, které zařídil dvě vteřiny před koncem druhé části Vladislav Vrtek. Bohužel ve třetí třetině se už trefoval pouze domácí celek a to přesně hned třikrát. Klášterec tedy polehl bez několika opor Žďáru nad Sázavou 4:7. Další utkání sehraje Klášterec již tuto sobotu od 17:00 na svém kluzišti proti svému odvěkému rivalovi ze Sokolova.
27. ledna 2016 | 18:00 | Žďár nad Sázavou
7:4
4:1, 0:3, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Březina (Prokš, Střecha T.), 11. Pleva (Vítek D.), 13. Krupka (Vítek D., Pleva), 15. Štěpánek (Kunstmüller), 46. Štěpánek, 54. Březina (Střecha L., Kunstmüller), 59. Gregar (Prokš, Březina) – 18. Nguyen (Hrdlička), 25. Charousek, 30. Toušek, 40. Vrtek Rozhodčí: Volf – Laika, Rampír Vyloučení: 2:5 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 563 Střely na branku: 40:25 (14:10, 12:7, 14:8) Průběh utkání: 4:0, 4:4, 7:4. Nejlepší hráči: Martin Pleva (ZNS) - Jan Dlouhý (KNO).

Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Beneš, Staněk, Pleva, Lojek, Smejkal, Střecha L., Rašner – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Březina, Gregar, Krupka, Vítek D., Hron, Střecha T., Kovářů, Prokš,

Klášterec nad Ohří: Dlouhý (Kutnar) – Žižka, Novák, Koblitz, Kozák, Pokorný, Gröger – Diviš, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Nguyen, Toman, Toušek, Hammerbauer, Šmejc

Převzato z: hokejzr.cz

Plameny nechtěly nechat nic náhodě a proti soupeři, který v minulých zápasech zaskočil několik favoritů, nastoupily s velkou chutí. Hned po minutě hry mohl otevřít skóre zápasu Gregar, kterého parádním pasem vyslal do brejku Pleva, ale klášterského brankáře Dlouhého nepřekonal. Hostující gólman se měl i nadále co ohánět a Žďárští nemohli dlouho najít recept na jeho skvělé zákroky. Pak to ale přišlo. V deváté minutě jeho kouzlo odčaroval David Březina, jenž bekhendem zakončil přečíslení po nahrávkách Prokše a Tomáš Střechy – 1:0. O dvě minuty později vystřelil David Vítek, Dlouhý vyrazil ramenem kotouč před sebe a důrazný Martin Pleva jej poslal do odkryté klece – 2:0. Po dalších dvou minutách se na Bouchalkách slavilo potřetí. Pleva poslal puk do středního pásma, kde jej David Vítek přiťukl rozjetému Lukáši Krupkovi a ten parádní trefou zpoza obránce vymetl horní růžek klášterské branky, kam ani Dlouhý nedosáhl – 3:0.

A další dvouminutová perioda přinesla i čtvrtou branku. Kunstmüller vybojoval puk za brankou a posunul jej sice tísněnému Petru Štěpánkovi, ale ten opět potvrdil svoji skvělou formu a zvýšil na 4:0. I přesto, že v předchozích zápasech dokázaly Plameny podobná vedení ztratit, věřili všichni, že tentokrát se to již nestane. Jenomže přišlo varování a v 18. minutě z jedné z ojedinělých akcí Klášterce došlo ke snížení z hole Ladislava Nguyena - 4:1.

Toto varování však nepadlo na úrodnou půdu a ve druhé třetině začal scénář dramatu nabývat konkrétní obrysů. Poté kdy Štěpánek v parádní střelecké pozici přestřelil branku, snížil ve 25. minutě přízemní střelou z pravého kruhu na 4:2 Jiří Charousek. O tři minuty se řítil do úniku opět Štěpánek, ale Dlouhý se opět rozpomněl na svoje skvělé zákroky z úvodu zápasu a znovu začal žďárské střelce trápit a tak i tuto šanci bravurně zlikvidoval. Ve 30. minutě se však podobná situace odehrála na druhé straně a uniknuvší Toušek byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ve kterém si Ondřej Toušek výborně provedeným bekhendovým blafákem se Slámou poradil – 4:3. Domácí však nepropadali panice a nadále bušili na klášterskou bránu, tu však měl Dlouhý nedobytně zamčenou. Vysoká herní aktivita i pohyb však přinesli Plamenům sérii faulů soupeře. Jenomže ke skórování jim nepomohly ani tři přesilové hry v krátkém sledu po sobě. Když už se zdálo, že do závěrečné třetiny nastoupí domácí s jednobrankovým vedením, přišla nepochopitelná hrubka obránce za vlastní brankou, který místo odehrání puku do bezpečí o něj přišel a Vladislav Vrtek dvě sekundy před druhou sirénou šokoval zkoprnělé Bouchalky a dokonal likvidaci čtyřbrankového náskoku Žďáru – 4:4.

Plameny se tak již poněkolikáté ocitly v těžké situaci, kdy ztratily výrazné vedení. Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil do branky Robin Blažíček, který nahradil ne úplně jistého Jiřího Slámu. Ovšem i Blažíček si hned v úvodu zadělal na problémy, když si nahozený kotouč nešťastně srazil směrem do branky, ale v poslední chvíli jej stihnul na brankové čáře zastavit a stadionem to jen zahučelo. Pak však již šli Žďárští důsledně za vítězstvím. Dlouhý byl sice ještě chvíli proti a odolával tlaku domácích, ale nakonec přeci jen kapituloval. Ve 46. minutě jej k tomu přiměl Petr Štěpánek, který byl nejprve v brejku faulován a v následném trestném střílení zamířil mezi Dlouhého betony – 5:4. Po předchozím průběhu zápasu však jednobrankové vedení na tribuny mnoho uklidnění nepřineslo, to se dostavilo až v 54. minutě. Po Kunstmüllerově nahrávce Libor Střecha vypálil puk od modré čáry, který ještě před brankářem stihl tečovat David Březina a poslat kotouč nad gólmanovým betonem do brány – 6:4. Definitivní úlevu a rozuzlení večerního dramatu pak přinesla 59. minuta, kdy se do přečíslení dostali Marek Prokš a Martin Gregar a druhý jmenovaný zakončil z první za Dlouhého záda – 7:4.

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (trenér SKLH Žďár nad Sázavou):

„Po těch dvou výhrách se silnými soupeři jsme to chtěli dnes doma potvrdit. Varovali jsme kluky, aby soupeře nepodcenili, protože v poslední době měl Klášterec výborné výsledky. Ze začátku jsme se trochu oťukávali a pak jsme měli dobrou desetiminutovku, kdy jsme dali góly a vedli jsme 4:0. Potom jsme si ale nechali dát zbytečný gól na 4:1. Ve druhé třetině jsme se opět nevyvarovali takové nějaké ztráty koncentrace, polevení… nebo už si mysleli, že se nemůže nic stát… a soupeř nám vyrovnal na 4:4. V poslední třetině jsme to pak zase honili a zaplaťpánbůh, že to nakonec dopadlo. S výkonem ale spokojený nejsem, Klášterec byl po vyrovnání nepříjemný, hrál dobře a mohlo to dopadnout i opačně. Za body jsem samozřejmě rád, ale za předvedený výkon spokojený nejsem.“