Vlci sesadili Klášterec na čtvrté místo v tabulce

První třetina jednoznačněna patřila domácímu celku, avšak klášterečtí hokejisté nedokázali využít mnoha gólových šancí. I přesto, že tlak domácích v počátku utkání zaháněl hostující Jablonec do kouta a vše nasvědčovalo tomu, že z dněšního utkání vyjdou klášterečtí hokejisté vítězně, utkání nabralo jiný spád. Jablonečtí Vlci nakonec porazili Klášterec 2:3.
17. února 2007 | 17:00
2:3
1:0, 1:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Buchal (Zika), 37. Buchal (Zika) - 33. Bárta (Špak), 44. Stehno (Bárta), 58. Měrtl (Pabiška). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 7:8, navíc Burkoň (JAB) 5+OK, Tomíček (JAB) TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Pokorný - Březina, Ambrož - Znojemský, Kuncl - Novák, Novotný, Diviš - Babka, Buchal, Zika - Chyba, Řepík, Suk - Šedivý, Panocha

Vlci Jablonec nad Nisou: Tomíček - Duda, Špak - Měrtl J., Vorel - Petmichl, CHládek - Hodač, Pabiška, Šulc - Stehno, Nevyhoštěný, Bárta - Měrtl T., Burkoň, Divíšek - MArnotsa, Malinský, Svoboda

Domácím se skvěle povedl vstup do zápasu a jen díky nepřesnosti v koncovce nebylo skóre po prvních deseti minutách vyšší. V první minutě ujela dvojice kláštereckých hráčů a jablonecký Stehno zastavil jejich akci pouze za cenu faulu. V přesilové hry se bez větších obtíží dostal přes celé kluziště až před Tomíčkovu brnaku Jaroslav Buchal a jablonecký gólman si srazil jeho střelu do sítě. O dvě minuty později se za hostující obranou ocitl Lukáš Zika, ale z ostrého úhlu Tomíčka bekhendem nepřekonal. Vzápětí musel hostující brankář čelit dalšímu náporu domácího celku. Chyba se protáhl mezi obránci, a přestože byl faulován, stihl vystřelit. O necelou minutu později fauloval u hrazení další z Vlků a domácí dostali výhodu dvojnásobné přesilové hry. Babka dvakrát minul odkrytou bránu a hosté se tak dokázali přesile ubránit. Jablonečtí se ale nestihli ani otřepat. Novotný následoval své spoluhráče, prošel až před Tomíčka, ale nastřelil jen tyč. Na druhé straně nedokázal využít samostatný nájezd Marnota, kterého Damašek bravurně vychyal. Hosté se v útočném pásmu udrželi až díky přesilové hře. Největší šanci ke srovnání skóre měl Tomáš Měrtl, který vyšťoural puk zpod Damaška, ale přestřelil bránu. Po návratu vyloučeného Ambrože zahrozil ještě Malinský, který dorážel Burkoňovu střelu, ale Damašek byl pozorný. Ve 14. minutě doplatil na svou rychlost Libor Řepík, který se snažil dojet puk nahozený do útočného pásma. U kotouče byl ale rychleji brankář Tomíček a při jeho vyhazování zasáhl kláštereckého útočníka holí do obličeje. Vlkům se v první třetině příliš nedařilo a až na několik vyjímek působili zakřiknutým dojmem. Ve vlastním oslabení ujel Jaroslav Buchal, ale byl zahákován, protože však dokázal zakončit, nenařídil rozhodčí trestné střílení, ale pouze udělil provinilci menší trest. Zbytek třetiny se dohrál bez větších gólových šancí.

I do druhé třetiny vstoupili hosté v poněkud vlažnějším tempu a domácí ukolébáni hrou soupeře také přehnanou aktivitu nevyvíjeli. Ve 26. minutě se domácí dočkali trestného střílení. Tomíček byl potrestán za hození hole. Trestuhodné zahození šance, jakého byli svědky diváci na klášterckém zimním stadionu, se znovu asi hned tak neuvidí. Jaroslav Buchal se rozjel, ale minul puk, který tak zůstal ležet ve středovém kruhu. Rozhodčí okamžik váhal, jak si s nezvyklou situací poradit, ale musel rozpažit, aniž by se klášterecký útočník vůbec dostal ke střele. Teprve pak se hosté probudili a na obou stranách bylo vidět víc pohybu. Ve 33. minutě se v přesilové hře dostal k dorážce Michal Bárta a vyrovnal. Vzápětí ujel Pabiška, ale Damašek jeho střelu vyrzil, poradil si i s dorážkou. Ve 36. minutě se Suk otáčel s pukem v útočném pásmu, najel si ale přímo do Jana Burkoně, který je trefil loktem do obličeje. Za záash do hlavy musel jablonecký útočník sledovat zbytek utkání pouze v civilu. Domácí si ale pětiminutouvou přesilovku příliš neužili. Na trestnou lavici musel Babka. Při hře 4 na 4 zachránil Damašek svůj tým od jistého gólu. Nevyhoštěný přihrál před branku volnému Bártovi, domácí gólman ale bleskurychlým skluzem jeho střelu zlikvidoval. O pár vteřin později chuť spravil Jaroslav Buchal, který dostal přihrávku za jabloneckou obranu a střelou nad lapačku Tomíčka překonal. Ve 39. minutě hráli hosté znovu ve třech proti pěti.

Přestávka přesilovou hru domácích přerušila a do třetí třetiny tak domácí vstupovali stále v pěti proti třem a Babka neproměnil další tutovku. V první minutě zazvonila po jeho střele tyč. Do poslední části nastoupil také uzdravený Panocha a hned se dostal do šance. Mířil ale nad. Skórovat se naopak podařilo hostům. Damaška prostřelil Daniel Stehno, V 50. minutě zavařil Tomíčkovi Jaroslav Měrtl. Ambrož nahazoval puk na bránu a hostující obrínce jej nešťastně tečoval. Tomíček ale reflexivně zasáhl. V 52. minutě sehráli hosté znovu výborně přesilovou hru. Puk se několikrát ocitl nebezpečně blízko brankové čáry, Damašek ale svůj tým podržel. Vlci vycítili svou šanci a začali v posledních deseti minutách pořádně kousat. V 56. minutě ujel ve vlastním oslabení junior Michal Nevyhoštěný, ale Damašek vyrazil jeho střelu betonem. Domácí se v přesilové hře nedokázali udržet v útočné třetině, po návratu vyloučeného jabloneckého hráče ujela dvojice Vlků Pabiška – Měrtl a Damašek kapituloval potřetí. Domácí trenéři si v závěru vyžádali oddechový čas a Damašek sledoval poslední vteřiny zápasu ze střídačky. Klášterečtí se v šesti několikrát dostali ke střele, ale puk za brnankovou čáru neporonikl. Se závěrečnou sirénou navíc kotouč po střele Radka Nerad zůstal ležet opuštěný v brankovišti a hromadná snaha o získání kontroly nad opuštěným pukem vyustila v hromadnou potyčku. Klášterec tak letos poprvé podlehl Vlkům v normální hrací době.