Klášterec si zahrál hokej, ale body neveze

Klášterečtí hokejisté se zdá se herně definitivně našli. Přestože ale bojovali ze všech sil, body zůstaly v Mělníku. Diváci viděli skvělou kombinační hru, především ve druhé třetině, kdy oba celky vytáhly to nejlepší ze svého umění. Hosté měli v zápase více šancí, nedokázali je ale proměnit a trestuhodně zahazovali i přesilové hry. A domácí trestali. Druhou polovinu zápasu sice odehráli jen na dvě nejzkušenější lajny, i tak dokázali vstřelit o dvě branky více. Tři body zařídil hattrickem Jiří Jakeš.
1. listopadu 2008 | 18:00
5:3
1:0, 2:3, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Jakeš (Kašák, Kala R.), 23. Jakeš (Vrzal), 38. Vrzal (Boháček), Jakeš (David), 55. Kalivoda (Kala R.) - 22. Suk (Kotrouš), 27. Kotrouš, 35. Malát (Buchal) . Rozhodčí: Vojtěchovský - Chochola, Marek. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.

HC Mělník: Vokurka - Kala M., Krejčí, Vrzal, Boháček, Klaban, Kašák, Příhoda, Kala R., Kalivoda, David, Buriánek, Vach, Sladký, Tondr, Jakeš, Freisler, Ambroz, Cafourek, Novák

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Loučka, Lang, Koblitz, Pražák, Buchal, řepík, Hartman, Kotrouš, suk, Kadlec, Novotný, Malát, Jáchym, Moro, Krpenský

Klášterec začal v Mělníku náporem a hned v úvodu si vynutil dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu. Přesilovková kombinace se ale nedařila a výborný Vokurka v mělnické brance nedovolil hostům skórovat. Damašek si na puk poprvé sáhl až v destáté minutě, kdy jej od modré vyzkoušel Jakeš. Souboj těchto hráčů byl v dalších minutách zápasu rozhodující.

Klášterečtí nevyužili ani další početní výhodu, a tak jim domácí ukázali, jak se hrají přesilové hry. Střelu Jiřího Jakeše tečoval jeden z hostujících hráčů a domácí vedli 1:0.

Hosté hned v úvodu druhé třetiny srovnali. Po kombinaci zkušeného Kotrouše s Davidem Sukem kapituloval Vokurka poprvé. Radost ale netrvala dlouho. O minutu později ujel Jiří Jakeš a svou druhou brankou znovu poslal domácí do vedení. Klášterečtí ale dvěma góly otočili. Václav Kotrouš vyjel za vyhozeným pukem a odrazem o Vokurkovy brusle poslal kotouč za brankovou čáru. Ve 38. minutě ale znovu přišla přesilová hra pro domácí a znovu gól v Damaškově síti. Přesně zacílil Milan Vrzal.

V poslední dvacetiminutovce se tedy začínalo od začátku. Tentokrát vyšel úvod třetiny domácím a Jiří Jakeš završil hattrick. Domácí v té chvíli spoléhali na to nejlepší, co v kádru mají a trenéři točili pouze první dvě lajny. Klášterečtí tak mělu usnadněnou úlohu, ale domácí se nenechali snadno unavit. V 55. minutě navíc dostali další možnost početní výhody a bez milosti ji využili. Konečné skóre stanovil David Kalivoda.