Klášterec vyloupil Jindřichův Hradec a domů veze tři body

Výborně! Klášterečtí hokejisté vezou z Jindřichova Hradce všechny body a opouští tak poslední místo v tabulce. Hra byla vyrovnaná jen v první třetině, kdy Vajgar udržel s Kláštercem tempo a šlo se do kabin za stavu 2:2. Poté už začal úřadovat jen hostující tým. V prostředním dějství přidal třetí branku Klášterce Petr Miklovič a dal tak velkou naději kláštereckým hráčům brát všechny body. Ve třetím dějství už se ale naděje změnila ve skutečnost a po dvou dalších brankách si klášterečtí hokejisté vezou zpět tři body. Další utkání sehraje Klášterec už tuto sobotu od 17:00 na domácím kluzišti s Jabloncem nad Nisou.
25. září 2013 | 18:00 | Jindřichův Hradec
2:5
2:2, 0:1, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Dvořák, 20. Kocar (Dvořák) – 3. Deveri (Mašek, Jáchym), 12. Žižka (Mála), 34. Miklovič (Freiberg, Deveri), 46. Freiberg (Štrach, Diviš), 59. Mašek Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek Diváci: 388 Vyloučení: 2:9, navíc Mazanec 2 min., nařízeno TS, proměněno a Tupý (JHR) a Štrach (KNO) 4 min. hrubost Využití PP: 1:1 Góly v oslabení: 0:0 Poměr střel: 35:29 (15:15, 11:5, 9:9)

Jindřichův Hradec: Kúdela, Kavka – Jasečko, Tržil, Kolařík, Klement, Štěpán, Procházka, Mazanec, Voříšek, Glabazňa, Maryška, Popelka, Dvořák, Jasanský, Záhora, Tomšík, Tupý, Šperger, Kocar.

Klášterec nad Ohří: Damašek, Tichý – Štrach, Žižka, Loučka, Mašek, Horváth, Koblitz, Pokorný, Mála, Freiberg, Matějka, Miklovič, Jáchym, Deveri, Kabeláč, Diviš, Neuman.

Převzato z klhvajgar.cz - Jan Wirkner

Úvodní minuty patřily hostům z Klášterce. Hned od úvodního vhazování zasypali branku Vajgaru početnou řádkou střel. Až ve třetí minutě se o zteč pokusil domácí Glabazňa. Jenže Klášterec svůj úvodní tlak přetavil v gól. Jeden hostů nahodil puk od modré do klubka hráčů a Danko Deveri měl dobře nastavenou čepel své hole – 0:1. Klášterec pokračoval v jednoduché hře, hostující hráči stříleli z každé pozice. V páté minutě měl Vajgar velkou šanci, ale Šperger v komplikované pozici nedal. V osmé minutě však Vajgar využili přesilovou hru. Špergerova formace se tlačila před Damaška, Marek Dvořák byl na vteřinku sám před brankou hostů a v krkolomné pozici nadvakrát zasunul puk do brány – 1:1. Po vyrovnání Vajgar ožil, ale jeho snažení mělo jepičí život, protože ve 12. minutě Michal Žižka využil z dorážky Maryškovo vyloučení – 1:2. V závěru třetiny byl Hradec aktivnějším týmem, Mazanec nastřelil tyčku a v poslední minutě dokázal Jaroslav Kocar propasírovat puk z otočky mezi Damaškovy betony – 2:2.

Vajgar vstoupil do druhé třetiny přesilovkou, ale prachbídnou. Světlejším hradeckým okamžikem byla 24. minuta, kdy formace Maryška – Tomšík – Glabazňa motala hostům hlavu celé střídání. Další přesilovku hrál Vajgar po špatném střídání hostů, pak i následná dvojnásobná přesilovka pět na tři v trvání skoro minuty a půl. Procházka sice trefil břevno, ale skóre se nezměnilo. Klášterec tohle oslabení přečkal a udeřil. Nutno podotknout, že za přispění hradeckého obránce, který velmi slušně namazal dvojici hostů. Petr Miklovič měl po Procházkově minele lehkou úlohu – 2:3.

Vajgar se snažil vstoupit do třetí třetiny aktivně, ale hradecké snažení bylo bezzubé. Ve 43. minutě Maryška spálil tutovou šanci, o minutu později pohotově střílel Šperger, ale Damaškova lapačka se nemýlila. Ve 45. minutě hradecká obrana zaspala, v jeden moment byli před Kúdelou snad tři hráči soupeře a Petr Freiberg neměl složitou úlohu – 2:4. Domácí se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, Šperger spálil tutovku po přihrávce Jasečka, za hosty kontroval Mála nebo Kabeláč. Pět minut před koncem byl v šanci Voříšek, ale hosté mu zblokovali hůl. Závěr zápasu si hosté již pohlídali, nikam se nehnali a po faulu Josefa Mazance Ondřej Mašek využil trestné střílení – 2:5.

Ohlasy trenérů

Milan Kupka,trenér Vajgaru:

"Zmar, dneska jedním slovem zmar, to se prostě nemůže stát, že uděláme dvě chyby a dáme soupeři dva góly a to uplně zadarmo. To se pak těžko otáčí. Musíme pracovat dál, soustředit se na věci, které nám nejdou. Dneska se nám nedařil přechod přes útočnou modrou, na tom musíme zapracovat a pak se nechci opakovat, proměňování šancí. Nevěděli jsme, co od soupeře čekat, tak jsme ze začátku malinko vyčkávali, ale po první třetině to bylo rozehráno dobře, dvakrát jsme dotáhli náskok soupeře, ale pak jsme měli rozhodnout my, ale rozhodla nevyužitá přesilovka pět na tři a následná minela obránce."