Klášterec byl blízko třem bodům, ale nakonec se musel spokojit s jedním.

Klášterec odehrál na ledě favorizované Kobry Praha další parádní zápas. Domácí se sice dostali do vedení 2:0, ale Klášterec skóre otočil ve svůj prospěch na 4:2 a do třetí třetiny šel tedy s dvoubrankovým vedením. To ale bohužel neudržel, když necelé dvě minuty před koncem utkání srovnala Kobra na 4:4. V prodloužení branka nepadla a tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Tam se bohužel Klášterci nedařilo podle představ a nakonec si tedy odváží z Prahy bod.
20. ledna 2016 | 18:00 | Praha
5:4sn
2:1, 0:3, 2:0 - 1:0

branky a nahrávky: 2. a rozh. nájezd Novák (Borovanský), 19. Cafourek, 45. Jakeš (Antončík), 59. Antončík (Jakeš, Hanták) – 20. Nguyen (Hrdlička, Mála), 29. Vrtek (Charousek), 29. Deveri (Nguyen), 30. Deveri (Toušek, Hammerbauer)

Kobra Praha: Langer (30. Bílek) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Kulich, Lang, Verbík J. – Jedlička, Antončík, Jakeš (C), Škop, Hanták, Vlach, Novák, Slanina (A), Borovanský, Kysela, Kučera, Doležal Trenér: Šeba Miloslav

Klášterec nad Ohří: Dlouhý (Tichý), Kopica, Žižka (A), Kozák, Koblitz (A), Andres, Gröger – Huňády, Charousek (C), Vrtek, Hrdlička, Nguyen, Mála, Toušek, Hammerbauer, Deveri, Jáchym, Lehnert, Toman Trenér: Mikeš Petr

Převzato z: hckobra.cz

Kobra se ujala vedení velmi rychle. Už ve 2. minutě překonal Novák hostující brankáře z levého kruhu. Kobra byla lepším týmem, Klášterec se většinu času pouze bránil. Ve 13. minutě se sám na branku řítil Škop, ale trefil pouze tyč Dlouhého branky. Domácí zvýšili na 2:0 minutu před koncem třetiny. Cafourek prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě. Klášterci se ale podařilo snížit 5 vteřin před koncem první třetiny. Hrdlička našel križným pase Nguyena, který překonal Langera v bráně.

Druhá třetina nabídla stejný pohled na hru jako ta první. Kobra svého soupeře mačkala v útočném pásmu, zatímco hostující borci spoléhali na brejky. Sázka na brejky se hostům vyplatila, když v rozmetí minuty a půl dali tři góly. Nejprve v čase 28:09 se prosadil Vrtek střelou přes obránce. Za 50 vteřin jako přes kopírák mířil přesně Deveri a za další půl minutu opět střelou přes obránce dokončil obrat znovu Deveri. Klášterec se tak po polovině utkání ujal vedení 4:2. Domácí se z tohoto šoku dlouho probírali a nabídli klášterci i přesilovku 5 na 3, kterou hosté neproměnili.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s jasným cílem otočit stav utkání. A také to na ledě tak vypadalo. Kobra doslova bušila do hostují obranu. Poměrně rychle se Kobře podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. V 45. minutě se dorážkou na brankovišti prosadil Jakeš. Ve 49. minutě Hanták trefil pouze tyč odkryté klece. Dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolala Kobra brankáře a zkoušela to v 6 hráčích v poli. Úspěšně. Antončík po obrovském tlaku dopravil puk na brankovišti za záda Dlouhého.

V prodloužení se nerozhodlo a tak následovaly nájezdy. V těch byla úspěšnější Kobra. V páté sérii se za Kobru prosadil Novák zatímco Hammerbauera zastavil Bílek. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni, na domácí straně Dominik Novák a za hostující Danko Deveri.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...