5. listopadu 2006 | Zimní stadión města Kadaň
3:3
0:0,2:1,1:2

branky a nahrávky: b>Branky : 35.Krpenský (Kadlec), 38.Kadlec (Jáchym), 60.Kadlec (Krpenský, Toman st.) - 33.Voborník (Žatecký), 48.Žatecký (Voborník), 52.Palubjak (Dudek).
Rozhodčí : Luczków - Bertlík, Hauser.
Vyloučení: 9:5, navíc Hartman trest ve hře, Kadlec 5+OK, Pira 5+OK (všichni KNO), Fiala trest ve hře, Palubjak 5+OK, Průcha 5+OK, Iterský 10 min (všichni CHM).
Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 203.
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:3, 3:3.

Klášterec nad Ohří: Tichý (Studnička) – Hartman, Chmel, Vošta, Toman st., Kotek, Žilík, Kalinovič, Jáchym, Vokurka, Žemlička, Ficker, Nguyen, Kadlec, Limberg A., Paul, Ryvola, Kanči, Svoboda, Pira, Krpenský
Trenéři : Wágner, Krpenský

Piráti Chomutov: Štěrba (60.Novák) – Voborník, Žatecký, Miklovič, Fiala, Krupka, Palubjak, Iterský, Chromý, Bureš, Dudek, Kaplan, Průcha, Koblitz, Španěl, Křivka, Hrdlička, Kopáč
Trenér : Mašek

Vyrovnaný hokej, vyrovnané skóre

Zápas začal opatrně z obou stran. Nikdo nechtěl udělat chybu. Mírně více ze hry měli domácí, kteří se chtěli na svého soka vytáhnout. Od 7.minuty hráli klášterečtí dvě přesilovky za sebou, ale nepodařilo se brankáře Štěrbu v kleci Chomutova překonat. Navíc třicet vteřin před koncem přesilovky vyloučen domácí Kotek. Po té hráli hosté přesilovou hru, v níž se nejprve gólman Tichý nedomluvil s obránci a měl veliké štěstí, že se kotouč nedostal až za brankovou čáru. Domácí oslabení přestáli. Ve 13.minutě byl vyloučen klášterecký Kadlec na dvě minuty za vražení. Celek z okresního města měl tak možnost pokračovat ve výhodě. Přesilovku odehráli celkem slibně, brankář Tichý měl plné ruce práce, zejména při střelách Hrdličky, Dudka a Iterského, ale svůj tým podržel. Když se vyloučený hříšník vrátil na led, byl na trestnou lavici vykázán Pira za podražení a chomutovští tak v přesile opět pokračovali. Obrovskou šanci spálil Průcha, když se ocitl sám před Tichým, který však zachoval klidnou mysl. Oslabení se povedlo ubránit. Netrvalo ale dlouho a rozhodčí opět vylučoval na straně HC Klášterec. V 18.minutě byl za hákování vyloučen Krpenský. Hrdlička si vybruslil až před Tichého, ten jeho střelu s problémy ukryl pod betony, ještě zle dotíral Iterský. Třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Obrat skóre

Druhou část hry začali náporem domácí, chtěli strhnout vedení na svou stranu. Jenže ve 23.minutě byl vyloučen Kadlec za podražení a chomutovští se rázem dostali ne koně. V přesilovce hostí ukazovalo sílu trio Hrdlička, Dudek, Iterský, ale gólman Tichý ukazoval svoje kvality. Když už se hrálo v pěti na obou stranách do obrovské šance se dostal Kadlec s Krpenským, ale nedokázali přehodit ležícího Štěrbu. Ve 26.minutě byl hodně přísně vyloučen za podražení klášterecký Kanči a hosté si mohli vše zopakovat. Ve vlastním oslabení se před Štěrbu dostal Paul, ale neměl klid v koncovce a branku přestřelil. V chomutovské přesilovce překvapivě více ze hry měli domácí. Ve 29.minutě se do menší rozepře dostali Hartman s Průchou, oba hříšníci obdrželi dvouminutový trest. Ve 32.minutě se předvedl pěknou střelou Průcha, Tichý na dvakrát zneškodnil. Vhazovalo se v obranném pásmu, chomutovští vyhráli buly zpoza branky přihrával Žatecký před branku, kde stál Voborník, ten prostřelil Tichého a poslal svůj tým do vedení - 0:1. Netrvalo však dlouho a k radosti všem divákům postrčil Kadlec na modré Krpenskému a ten s pomocí teče obránce dostal puk až za Štěrbu - 1:1. Ve 37.minutě se do přečíslení tři na dva dostali kadaňští, ale Toman dlouho čekal a vyslal střelu pouze do ležícího obránce. Ve 38.minutě se domácí radovali podruhé, Jáchym prodloužil na Kadlece, který nikým neatakován udělal parádní kličku a překonal Štěrbu – 2:1. Ve 39.minutě nešetrně kolenem fauloval Kopáč a klášterečtí měli šanci navýšit vedení. Dvě vteřiny před koncem třetiny se do brejku dostal Průcha, ale neměl klid před dotírajícím obráncem, Tichý tak jeho pokus zneškodnil.

Vyrovnání při power-play

Přesilovka se dohrával v poslední části, ale zůstala nevyužita. Bojovalo se o každý kousek ledu. Chomutovští chtěli vyrovnat. Hrálo se ze strany na stranu, brankáři měli plné ruce práce, ale prozatím odolávali. Ve 47.minutě byl přísně vyloučen za nedovolené bránění Nquen, chomutovští měli přesilovou hru, ve které vyjel Tichý za branku, neporozuměl si se spoluhráči, k puku se dostal Žatecký a trefil odkrytou klec - 2:2. Klášterečtí se nechtěli s touto brankou smířit a hnali se dále do útoku. V 51.minutě byl za podražení Pira a hosté i tuto přesilovku využili, nejprve střílel Dudek a k odraženému puku se dostal Palubjak a dělovkou prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:3. V 53.minutě fauloval hostující Kopáč a nabídl kláštereckým možnost k vyrovnání. Přesilovku se nepodařilo využít. V 56.minutě nahrával Voborník před napůl odkrytou kláštereckou branku, ale Dudek nedokázal usměrnit puk do sítě. V 57.minutě se vrhli ke konečnému náporu, Paul trefil vyrážečku Štěrby. Hned z protiútoku se do velké šance dostal Iterský, ale Tichý mu nenabídl příliš prostoru ke skórování. V 59.minutě ukázal ukázkový semafor Štěrba při střele Kalinoviče. Minutu a půl před koncem si domácí vyžádali oddechový čas. Brankář Tichý zůstal na střídačce. Šestice hráčů bojovala a dokázala zásluhou Kadlece vyrovnat - 3:3. Dvacet dva vteřin do konce zbytečně fauloval Iterský a nabídl domácím přesilovou hru. V ní ujel dobře hrající Kadlec a nechybělo mnoho, aby vrátil vedení na svou stranu. Byl atakován obráncem a došlo ke srážce s brankářem Štěrbou, který se nepříjemně zranil, hosté museli na posledních devět vteřin vystřídat gólmana. Remízový stav již zůstal. Po siréně se ještě strhla zbytečná bitka mezi několika hráči. Obránce Pira velmi zbytečně atakoval dvojici hráčů a utkání tak dostalo špatnou tečku.

Ohlasy trenérů

František Wágner, trenér HC Klášterec :
S dnešním utkáním jsem spokojen. V první třetině byl soupeř o malinko herně lepší, také tím, že měl o několik přesilovek více, fauly vyplynuly ze hry, Chomutov lépe bruslil. Ve druhé třetině jsme srovnali hru, vedli jsme 2:1. Ve třetí části po chybách v obraně soupeř otočil. Nakonec to skončilo myslím si zaslouženou remízou. Podle mého jsme byli v závěrečné třetině lepší.