Klášterec rozdrtil Českou Lípu a zajistil si nejhůře druhé místo po základní části

Žádné překvapení se nekonalo. Hokejisté Klášterce nad Ohří potvrdili ve 34. kole druhé ligy roli favorita a hravě si poradili s předposlední Českou Lípou nejvyšším gólovým rozdílem za poslední roky - 11:0. Severočeši sice vedli po úvodním dějství jen 2:0, ovšem následně rozjeli nevídanou kanonádu. Tři branky vstřelil Stehlík, dvě Kalinovič a po jedné přidali Bečvář, Buchal, Kajer, Kadlec, Hartman a Kocek. Ziskem tří bodů si Klášterec s definitivní platností zajistil nejhůře druhé místo po základní části.
27. února 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
11:0
2:0, 5:0, 4:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 18. Kalinovič (Pražák, Stehlík), 20. Bečvář (Buchal), 23. Stehlík (Pražák), 26. Kalinovič (Stehlík, Kocek), 28. Buchal (Hartman), 37. Stehlík (Pražák), 40. Kajer (Kadlec, Suk), 49. Kadlec (Kajer, Řezníček), 50. Hartman (Bečvář), 52. Stehlík (Kalinovič), 60. Kocek (Pražák). Rozhodčí: Vilt – Fiala, Havelec. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Průběh utkání: 11:0.

Predátoři z České Lípy přicestovali na klášterecký led v černých dresech, aniž tušili, jak příznačně se na utkání oblékli. Držet krok s domácími dokázali jen několik minut v úvodu zápasu a pak už jen přihlíželi vlastnímu pohřbu. Například na konci 3. minuty pronikl odvážně před Damaška Divíšek, ale na zakončení už mu nezbývalo sil. Na druhé straně to zpočátku také nevypadalo na jednoznačný průběh. Neumanna v brance Predátorů pořádně vyzkoušel až ve 12. minutě Roman Pražák. Na začátku 15. minuty si pak ještě počíhal u levé tyčky Damaškovy branky Divíšek, ale nakonec se k puku ani nedostal a nadějná českolipská šance skončila v rukavici kláštereckého gólmana. Na začátku 17. minuty se objevil v šanci před brankářem hostů Jaroslav Buchal, ale nakonec skončil v síti místo puku. Za další minutu však bylo všechno jinak. Sedm sekund před koncem klášterecké přesilovky se před Neumannovou brankou prosadil Martin Kalinovič a otevřel střelnici. Podruhé se za záda českolipského gólmana trefil 16 sekund před koncem první třetiny Jiří Bečvář.

Ze třetího gólu se hráči Klášterce i fanoušci radovali už ve třetí minutě druhé části hry. Stehlík s Pražákem předvedli parádní akcičku na jeden dotek, vyšachovali obránce a Jan Stehlík zadělal na svůj hattrick. Na začátku 26. minuty využili domácí přesilovku a na 4:0 zyšoval svým druhým gólem v utkání Martin Kalinovič, který znovu zůstal úplně osamocený před českolipským gólmanem. O dvě minuty později našel martin Hartman přesnou přihrávkou rozjetého Jaroslava Buchala a ten se s brankářem hostů nemazlil. Nejen že Buchal dal pátý klášterecký gól, ale zároveň poslal Neumanna na střídačku a do českolipské branky se postavil náhradní gólman Vojtěch Sklíba. Ve 36. minutě se do ojedinělé šance dostal bývalý klášterecký hráč Miroslav Moro, ale před Damaškem zaváhal a branku netrefil. O minutu později domácí opět využili přesilovku. Roman Pražák se rozjel od vlastní modré, prosvištěl českolipskou obranou a zpoza branky nahrál ideálně Janu Stehlíkovi, který zvýšil vedení Klášterce už na 6:0. Trápení Predátorů však neskončilo ani tímto gólem. Osm sekund před koncem druhé třetiny přihrál Martin Kadlec před branku úplně volnému Miloši Kajerovi, který si pohrál se Sklíbou a uzavřel skóre druhé části hry na stavu 7:0 pro Klášterec.

Klášterecký brankostroj se však nezastavil ani v poslední třetině, ve které se do domácí branky postavil namísto Pavla Damaška Jan Kaššák. Nejprve se však kláštereckou obranou prosmýkl v 45. minutě Lukáš Daňo a zastavil ho až se štěstím David Suk. O minutu později měli domácí opět víc štěstí než rozumu, když se před Kaššáka dostali Patzenhauer s Morem a jejich pokus zastavila boční síťka domácí klece. Jenže českolipské pokusy neznamenaly nakonec vůbec nic. Ve 49. minutě rozebrali domácí obranu Predátorů a Martin Kadlec pohodlně zyšoval už na 8:0 pro Klášterec. O minutu později si tři klášterečtí hráči vyšlápli proti dvěma hostujícím obráncům a výsledkem byl devátý hřebíček do českolipské rakve, který zatloukl Martin Hartman. Skandování fanoušků o tom, že chtějí deset, vyslyšel v 52. minutě Jan Stehlík a pravděpodobně ho dovršený hattrick stál po utkání spoustu peněz. Stejně jako Damaška s Kaššákem vychytaná nula. Nakonec padl v závěru utkání ještě jeden gól a bylo to opět do sítě Predátorů a opět v přesilovce. Dělovkou od modré uzavřel skóre na konečných 11:0 pro Klášterec Martin Kocek.