Klášterec v Děčíně podlehl nepěkným výsledkem

Klášterec ve čtvrtečním utkání na děčínském ledě podlehl velice nepěkným výsledkem. Nikomu z kláštereckých hráčů se nepodařilo překonat Lavingera. Kláštereckou branku neuhájili Kaššák ani Damašek. Kaššák kapituloval po čtvrté brance a nahradil jej Damašek, který svou jedinou branku inkasoval ve 47. minutě po tvrdé střele od Böhma. Poslední a tudíž rozhodující utkání se odehraje v sobotu 17. března na kláštereckém zimním stadionu od 17:00.
15. března 2012 | 18:00 | Děčín
5:0
1:0;2:0;2:0

branky a nahrávky: 4. Myšík (Molnár), 27. Vávra (Rudovský), 34. Zika (Oliverius, Filipovský), 42. Baránek (Drahorád), 48. Böhm (Molnár, Myšík)

Ve čtvrtek bylo na programu už čtvrté finále mezi celky HC Děčín a HC Klášterec nad Ohří. Klášterečtí měli k dispozici první mečbol, neboť v sérii vedli 2:1 na zápasy. Jenomže Děčínští své zbraně nesložili a snažili se vybojovat vítězství, aby se rozhodovalo až v pátém rozhodujícím zápase. To se také podařilo, Děčín po skvělém výkonu hosty doslova zaskočil a připsal si vítězství 5:0 a tím pádem srovnal stav finále na 2:2. Nutno vyzdvihnout nejen hru celého týmu, ale také brankáře Lavingera, jenž opět v brance nezklamal a dokonce si připsal shot out.

Utkání začalo vyloučením Řepíka, jenž putoval na trestnou lavici za podražení. Přesilovku se ale Děčínu využít nepodařilo. Jenomže netrvalo dlouho, a domácí svůj tlak dokázali přetavit v první branku. Myšík dokázal zblízka prostřelit Kaššáka a rozradostnil poprvé své spoluhráče - 1:0. Poté zahrozili hosté několika pohlednými šancemi, ale Lavinger v čele s pozornou obranou dokázali útočné manévry Klášterce zastavit. V 11. minutě si dobře najel Vávra do prostoru mezi kruhy a vystřelil. Jeho přízemní střelu ale Kaššák jen se štěstím vyrazil. V 19. minutě dotíral nebezpečně Hofmeister před Lavingerem, ale pozorná obrana ho o puk připravila. V samotném závěru první třetiny ještě dokázal zahrozit Vávra, Kaššák byl ale opět připraven. První třetina tak vyzněla lépe pro domácí hráče, kterým se poprvé do kabin šlo o poznání lépe.

Ve 23. minutě čelil několika nebezpečným střelám v přesilovce Klášterce Lavinger, ale dokázal vzdorovat a puk za svá záda i nadále nepustil. Ve 25. minutě se v další šanci pokoušeli hosté vyrovnat, jenže opět jen marně dobývali domácí klec. Ve 27. minutě ukázal Vávra, že je nejlepším střelcem finálové série a rozvlnil podruhé kláštereckou síť, když po přesném pasu od Rudovského prostřelil zblízka Kaššáka - 2:0. V polovině utkání ujeli dva Děčínští v tandemu dva na jednoho, Baránek ale nemířil přesně. Až ve 34. minutě zasadil další úder hostům v podobě třetí branky Zika, který dotlačil puk za záda Kaššáka - 3:0. O dvě minuty později projel Kalinovič doslova jako nůž máslem celým kluzištěm, jenomže jeho střela se otřela naštěstí pro domácí jen o boční konstrukci branky. Na konci druhého dějství mohl zvýšit skóre Filipovský, Kaššák byl ale proti.

Diváci se ještě ani pořádně nestačili usadit po přestávce do hlediště, a Děčín vedl o čtyři branky. Baránek v překrásné kombinaci s Drahorádem poslal nekompromisní střelou puk za záda Kaššáka a tím ho donutil k vystřídání - 4:0. Ve 45. minutě vyzkoušel pozornost nové akvizice v brance hostí, Damaška, Rudovský, prvně jmenovaný ale proti jeho blafáku uspěl. Poté ujel Baránek podél mantinelu až k Damaškovi, ten ho ale o puk připravil a ukryl ho do své lapačky. O minutu později dostal přesnou přihrávku od svého spoluhráče Böhm a prudkou střelou nedal Damaškovi vůbec žádnou šanci - 5:0. Ve 48. minutě byli současně vyloučeni dva hráči Děčína, Saska s Baránkem a hostům se tak naskytla dvouminutová přesilová hra 5 na 3. Jenomže Děčínští bojovali, vyhazovali puky do bezpečí a naopak při jednom takovém vyhození se puku zhostil Rudovský a málem hosty ohrozil. Dvojnásobnou početní výhodu tak Klášterec využít nedokázal. V 57. minutě ještě zahrozil Böhm, ale Damaška už neohrozil. V závěru si už jen Děčínští drželi puk a užívali si ovace zaplněného publika.

Děčínští hráči dokázali na debakl v Klášterci zapomenout a výbornou hrou před svými diváky opět srovnali stav série na 2:2. Lukáš Lavinger si připsal shot out a i on svým bezchybným výkonem pomohl svému celku k úspěchu. V sobotu tak je na programu rozhodující zápas celé série a rozhodne se tak, kdo postoupí do baráže o první ligu.