První pětka vystřílela Klášterci v domácí premiéře dva body

Klášterečtí hokejsité se poprvé v nové sezóně představili na domácím ledě a hned proti staronovému rivalovi z Mostu. Utkání sice nepřineslo žádné velké gólové hody, i tak si ale diváci přišli na své a mohli si kromě šedesáti minut vychutnat i prodloužení. O všechny tři góly domácích se postarala první formace. Ten třetí, rozhodující, pak zařídil Miloš Kajer, který vystřelil Klášterci druhý bod.
19. září 2009 | 17:00
3:2p
0:0, 1:1, 1:1 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Freiberg (Derfler), 51. Kocek (Kajer), 63. Kajer (Klaus) - 22. Růžek, 56. Vrtek (Martinka). Rozhodčí: Grech - Fiala, Šulo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klaus, Kocek, Koblitz, Mašek.Palubjak, Kloz, Krupka, Boguský - Kajer, Derfler, Freiberg - Jor, Buchal, Dudek - Ton, Kotrouš, Suk - Hartman, Nguyen, Bečvář.

Mostečtí Lvi: Brzobohatý (Kousal) - Martinec, Řezníček, Šulc, Martinka, Ambrož, Panuška, Kunrt - Havlůj, Převčil, Zika - Kašťák, Ružek, Panocha - Novák, Šešina, Nedrda - Kříž, Salač, Vrtek.

Gólem zaváněla první větší šance hostů v 10. minutě, když Damaška vyzkoušel střelou z mezikruží mostecký Kašťák. Plné ruce práce měl klášterecký gólman také ve 12. minutě po Šulcově nájezdu. Domácí zahrozili o půl minuty později. Freiberg se dostal do šance ihned poté, co naskočil na led z trestné lavice. Bekhendový blafák bohužel pro domácí neproměnil. Za další minutu jel sám na mosteckého gólmana Bečvář. Zvolil technickou střelu nad Brzobohatého pravé rameno, ale bohužel i nad mosteckou branku. V první třetině pak stála za zmínku ještě Derflerova šance na začátku 18. minuty. Domácí hráč pronikl do mostecké třetiny, obehrál i obránce, ale jeho střelecký pokus brankář hostů vyrazil. Stejně zlikvidoval Brzobohatý Nguyenovu střelu o půl minuty později a do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začal Most tlakem a už po půl minutě se v pěkné šanci ocitl Přeučil. Neuspěl stejně jako na druhé straně domácí Nguyen. Jenže z protiútoku prokličkoval kláštereckou obranou Jindřich Růžek a dostal hosty do vedení. Most se ovšem radoval přesně minutu. Poté Petr Freiberg zamotal hlavu mostecké obraně i brankáři Brzobohatému, kterému puk proklouzl mezi betony, a srovnal stav utkání na 1:1. Domácí převzali po vyrovnávacím gólu iniciativu a mostečtí se měli co ohánět. Bohužel pro domácí bylo výsledkem jejich tlaku pouze nastřelené břevno v 25. minutě a šikovná Kajerova teč Dudkovy nahrávky, kterou ovšem Brzobohatý, byť se štěstím, vyrazil. Na druhé straně se ovšem vyznamenal také klášterecký Damašek, který ve 32. minutě nadvakrát akrobaticky vychytal Nedrdu a v 15. minutě bravurně vyřešil závar před svou brankou.

Podobně jako ve druhé části hry, vstoupili hosté do té třetí aktivněji než domácí tým. Už po půl minutě se na Damaška vyřítili Přeučil s Řezníčkem a ocitli se ve velmi slibné šanci. Jejich gólové ambice ovšem zchladil nejen brankář Damašek, ale především hlavní rozhodčí, který odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí fanoušci se opotili ve 43. minutě, když Klaus omylem nahrál v obranné třetině mosteckému Ambrožovi a zadělal tak domácím na pořádný problém. Ambrože nečekaná přihrávka ovšem překvapila natolik, že nedokázal nic vymyslet. To Kotrouš ve 47. minutě byl šikovnější. Také on zachytil špatnou rozehrávku protihráče a vydal se sám proti Brzobohatému. Bohužel trefil jen tyč. A do třetice byla špatná rozehrávka příčinou další akce hostů. V 50. minutě ji zachytil Růžek a poslal puk Křížovi. Jeho technickou střelu vyrazil Damašek se štěstím špičkou brusle. Na konci 51. minuty zavřeli domácí hosty v jejich třetině a výsledkem byl druhý gól v mostecké síti. Dělovkou od modré se o něj postaral Martin Kocek. Klášterec se pak dostal pod obrovský tlak. Ten vyvrcholil v 55. minutě vyloučením Boguského a v 56. minutě druhým gólem za Damaškovými zády. Martinka našel před kláštereckou brankou Vladislava Vrtka, který nezaváhal a srovnal na 2:2. Ačkoli domácí hráči museli po druhém gólu hostů odolávat velkému tlaku a chvíli i dvojnásobné přesilovce, vše přestáli a dovedli zápas k prodloužení.

V něm měl Klášterec od začátku navrch. Převahu pak ve třetí minutě nastavení potvrdil Miloš Kajer, který se ve vlastní třetině ujal puku, projel celým hřištěm, obehrál všechny hráče hostů a zasunul puk mezi Brzobohatého betony. Výhru Klášterce 3:2 odměnil stadion potleskem vestoje. Jedinou vadou na kráse tohoto utkání bylo zranění Jaroslava Buchala, který skončil s naštípnutou klíční kostí. Jeho další setrvání v soutěži bude záviset na výsledku rentgenového vyšetření.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš - trenér HC Klášterec: Myslím, že to bylo velmi vyrovnané utkání, které rozhodla jediná branka v prodloužení. Myslím, že to byl celkem pěkný hokej, který se divákům líbil.

Miloš Kajer - střelec rozhodující branky: My jsme věděli, že přijede těžký soupeř, Most má velké ambice. Bylo to od začátku vyrovnaný, nám se hrálo dobře. Na obou stranách bylo poměrně dost šancí. Jen škoda, že jsme neudrželi to vedení a utekl nám bod. Myslím ale, že naše forma poroste a budeme hrát líp a líp.

Valerij Korol - asistent trenéra HC Most: Byl to vyrovnaný zápas, škoda našich chyb v obraně, ze kterých padly góly. Svazovalo nám ruce, že to byl náš první zápas. V prodloužení jsme to chtěli dohrát na plichtu a vyhrát na nájezdy, ale bohužel, Kajer nám to zkazil, co se dá dělat. Počítali jsme alespoň se dvěma body, ale i s tím jedním jsme spokojení.