Fanoušci neviděli výhru svých hokejistů ani napotřetí

Marnost nad marnost a vše je marnost, chtělo by se říci s klasikem při pohledu na výsledek posledního domácího utkání kláštereckých hokejistů. Ani třetí domácí zápas jim bohužel nevyšel. Proti nováčkovi soutěže z Trutnova se jen těžko dostávali z vlastního obranného pásma, natož aby se jim dařilo vytvořit si šance. A když už se do nějaké dostali, nedokázali prolomit střeleckou smůlu a překonat trutnovského gólmana. Pražákova branka na začátku poslední třetiny sice domácí hráče vzpružila, ale ani přes výrazný tlak se jim nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól a dostrkat tak zápas alespoň k prodloužení.
8. října 2008 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
2:3
0:1, 1:2, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 34. Řepík (Buchal, Novák) 44. Pražák (Palubjak) - 8. Divíšek (Jaroměřský) 38. Hruška (Potůček) 40. Divíšek (Mikšovský, Drtina). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:11. Střely na branku: 32:30.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Lang, Ambrož, Zmeškal, Kocek, Loučka, Koblitz, Palubjak - Novák, Kotrouš, Suk, Pražák, Buchal, Řepík, Hartman, Novotný, Panocha, Moro, Dudek, Krpenský

Trutnov: Brož (Skop) - Jaroměřský, Hornyš, Marša, Kučera, Tomáš - Rejzek, Drtina, Nakládal, Divíšek, Mikšovský - Havlíček, Polák, Horák, Potůček, Králíček, Chytráček, Ropický, Hruška

Domácí nezačali utkání příliš dobře. Až do sedmé minuty se takřka nemohli dostat ven z vlastního pásma a v osmé minutě dokonce inkasovali první branku. Za Damaškova záda se trefil Jan Divíšek a otevřel skóre středečního zápasu. Na začátku patnácté minuty se museli klášteerčtí bránit dvojnásobné přesilovce. Hosté ostřelovali Damaška z každého možného úhlu, ale klášterecká brankářská jednička svůj tým podržela. Ojediněle se domácí dostali do tlaku v sedmnácté minutě, ale trutnovského gólmana Brože se jim prostřelit nepodařilo. Naopak na konci třetiny se museli bránit náporu hostů, naštěstí odolali a do šaten se odcházelo za stavu 0:1.

Od začátku druhé části hry se klášterečtí pustili do svého soupeře s plným nasazením. Dobývání trutnovské branky však bylo marné. Ve třicáté minutě zachytil Hartman pěknou přihrávku na modré čáře, jeho střelecký pokus však brankář Brož chytil, stejně jako následnou Řepíkovu dorážku. Více štěstí měl Libor Řepík o čtyři minuty později, když vstřelil první klášterecký gól a dostal tím domácí znovu do hry. Jenže v osmatřicáté minutě bylo všechno opět jinak. Damaška prostřelil Petr Hruška. A ve čtyřicáté minutě bylo ještě hůř. Jan Divíšek překonal kláštereckého gólmana potřetí a zvýšil náskok hostů na rozdíl dvou branek.

Stejně jako ve druhé části hry začali klášterečtí poslední třetinu aktivněji. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se krásně uvolnil hned po vhození buly Roman Pražák a zakončil. O minutu později měli domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale ani ta jim nepomohla vyrovnat nepříznivý stav utkání. A nepodařilo se jim to až do konce zápasu, takže ani své třetí vystoupení před domácími fanoušky klášterečtí hráči bohužel nezvládli.