Klášterec smetl Roudnici čtyřmi góly ve 2. třetině

Klášterec navázal na skvělou ofenzivní hru z předchozích duelů a soupeři tentokát nasázel šest branek. Čtyři přesné zásahy ve druhé třetině domácí prakticky položily. Lídr tabulky navíc zlepšil defenzivu a tentokrát svému soupeři dovolil skórovat pouze jednou, a to až když vedl 6-0.
15. ledna 2011 | 18:00
1:6
0:1, 0:4, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 50. Toma (Šrámek) - 5. Pražák (Suk), 25. Stehlík (Panocha , Pražák), 29. Žižka (Novotný), 30. Miklovič (Krupka), 36. Panocha (Žižka), 41. Pražák (Loučka, Stehlík). Rozhodčí: Vláčil - Chochola, Marek. Vyloučení: 6:10 - navíc Knesl (R) a Žižka (K) OT na 5 minut + do konce utkání za hrubost, Freiberg (K) a Loučka (K) OT na 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

Roudnice n. L.: Knap (Kolinger) - Knesl, Boháček, Bílek, Chalupa, Novotný, Novák, Antal - Božilov, Kotrba, Antončík - Štěpán, Šrámek, Toma - Janíček, Sladký, Sailer.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Zmeškal, Vosta, Krupka, Koblitz, Martínek, Hartman, Řezníček, Louška, Kocek, Mašek, Stehlík, Panocha, Suk, Pražák, Jáchym, Miklovič, Šíp, Polanský, Bečvář, Řepík, Kalinovič, Novotný, Kadlec.

Roudnice dostala hned ve třetí minutě možnost přesilové hry, ale tu se jí využít nepovedlo, a tak přišel trest. Po přihrávce od Jana Stehlíka krásně pod horní víko zavěsil Roman Pražák. První třetina sice přinesla útočný hokej, ale se smůlou v zakončení. Několikrát se do nadějné pozice dostal domácí Josef Toma, ale na Kaššáka nevyzrál. Také domácí naděje držel skvělý Lukáš Knap, který si poradil i se nájezdy jednotlivých hráčů Klášterce.

Naopak ve druhé třetině hosté svého soupeře vyškolili v produktivitě. Domácí sice dokázali držet krok a vytvářet si šance, ale branky vstříleli jen hráči Klášterce. Během pěti minut inkasovala Roudnice hned třikrát! Postupně se totiž trefili Jan Stehlík, Michal Žižka a Petr Miklovič. Po poslední brance už na střídačku putoval i gólman Lukáš Knap, který v druhé části nepůsobil vůbec jistým dojmem. Ale ani Kolinger neudržel čisté konto dlouho. Hned po pěti minutách ho po chybě v obranné fázi překonal útočník Jiří Panocha. Po dvou třetinách tak Klášterec na roudnickém ledě vedl už 5:0.

I když v poslední třetině příliš gólů nepadalo, rozhodně se nedalo říct, že by byla nudná. Ihned po vhazování se hosté vrhnuli do útočného pásma a po krásné kombinaci poslal puk do branky Roman Pražák. Čestný úspěch pro domácí po přihrávce od Martina Šrámka zařídil skvěle hrající Josef Toma. Závěr zápasu ještě okořenily dvě potyčky. Faulovaný Jakub Loučka oplácel krosček a k dvouminutovému trestu vyinkasoval ještě desetiminutový osobní za úder do oblasti hlavy a krku. V poslední minutě pak bitku ve stylu NHL předvedli mladíci Michal Žižka s domácím Alešem Kneslem. Rozhodčí museli zasáhnout velmi brzy, protože hráči skončili na ledě. Klášterec si tak především díky vydařené druhé třetině, kdy 14 střel proměnil ve 4 góly, odvezl z Roudnice výhru 6-1.