474 376 851 hcklasterec@email.cz

Druhé vítězství se zrodilo až v prodloužení, Klášterec je blízko postupu!

Další neuvěřitelnou přestřelku nabídlo druhé čtvrtfinále třetí nejvyšší hokejové soutěže. Klášterec vedl v Děčíně už 3:0, ovšem domácí tým dokázal skóre otočit. Pět minut před závěrečnou sirénou však srovnal Petr Derfler a na řadu se dostalo prodloužení. To ukončil po třech minutách a sedmnácti vteřinách Miloš Kajer. Severočeši tak získali v sérii druhý bod a v neděli mají na domácím ledě první postupový mečbol.
12. března 2010 | 17:00 | Zimní stadion Děčín
4:5p
0:2, 3:1, 1:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 29. Jaroměřský (Zúbek, Tomeček), 37. Zúbek (Jaroměřský), 40. Tomeček (Jaroměřský), 41. Zúbek - 2. Pražák (Buchal), 19. Stehlík, 21. Martínek, 55. Derfler (Martínek), 64. Kajer . Rozhodčí: ?. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

Děčín: Zikmund - Jaroměřský, Sádovský, Marek, Štezka, Molnár, Tomeček - Štverák, Zúbek, Filipovský, Oliverius, Chvátal, Mach, Češka, Řídel, Fiala.

Ledovou sprchu přinesla domácím fanouškům první třetina, především její úvod. Po necelých dvou minutách hry posunul Buchal puk na Pražáka a ten otevřel skóre utkání - 0:1. Děčínští hráči prakticky celou první třetinu tahali za výrazně kratší konec provazu, měli problém bruslařsky stíhat své soupeře, kteří přesnými přihrávkami překonávali domácí obranu. Ve velké šanci ocitl hostující Kadlec, jeho střelu zlikvidoval Zikmund vyrážečkou a odražený puk proplachtil těsně kolem tyčky. Domácí brankář se vyznamenal také v polovině 17. minuty, kdy si, až ležící, nadvakrát poradil Buchalem. Klášterec stupňoval svůj tlak a to se mu vyplatilo na konci 19. minuty. Při přesilovce Klášterce si nabruslil do psáma Stehlík a přehodil bezmocného Zikmunda - 0:2.

Pohroma pro děčínské hráče pokračovala také v prvních okamžicích druhé třetiny, kdy se hned v první minutě prosadil po samostatné akci Stehlík - 0:2. V tu chvíli se zdálo, že je Děčín zralý na ručník a jedinou neznámou byla výše přídělu branek v děčínské brance. Jenže stal se přesný opak, tato branka domácí nakopla. Začali si více věřit, přihrávky byly přesnější a přidali i na důrazu. Důkazem navrátivšího se sebevědomí domácích byla nádherná kombinační akce z 29. minuty. Puk putoval na jeden dotyk od Tomečka k Zúbkovi, který prodloužil na obránce Jaroměřského, který si sjel z druhé vlny a v plné rychlosti z voleje poprvé překonal Damaška v klášterecké brance - 1:3. Děčínský bek se mohl zapsat mezi střelce již o několik okamžiků dříve, ale Damašek jeho střelu vyrazil těsně mimo branku. A domácí pokračovali v tlaku. Oliverius trefil brankáře do hrudi, Sádovského pokus Damašek také ještě zkrotil. V obrovské šanci se ocitl Chvátal, kterému ve střele do prázdné branky bránila jen Damaškova hokejka položená na led, jenže puk nedokázal dostatečně zvednout. Na dostřel se Klášterci se domácí dostali ve 37. minutě. Jaroměřský napřáhla na modré, jeho tvrdou střelou těsně před brankovištěm tečoval Zúbek a Damašek již nemohl zareagovat na změnu směru letu puku - 2:3. Děčín ve své snaze nepolevil a to se mu vyplatilo. V poslední minutě hrál přesilovku, zavřel svého soupeře v jeho obranném pásmu a po sérii rychlých a přesných přihrávek se puk dostal až k Tomečkovi, který švihem pod víko vyorvnal - 3:3.

Opravdový gejzír radosti vybuchl v hledišti děčínského zimního stadionu pouhých šest vteřin po uvodním vhazování třetí třetiny. Štverák vyhrál buly, posunul na Zúbka, který udělal to nejjednodušší, co mohl - vzal puk a vyrazil ke klášterecké brance. První střelu ještě Damašek zlikvidoval, jenže mu kotouč vypadl a děčínský útočník jej protlačil za brankovou čáru - 4:3. Klášterec se dostával ke střelám jen sporadicky a pokud už se puk dostal k Zikmundovi, ten si s ním již poradil třeba maskou, jako ve 47. minutě. Velkou křivdu, a právem, cítili domácí hráči deset minut před koncem, kdy Damaškovi proletěla střela mezi betony do branky a stejnou cestou i ven. Ani jeden z rozhodčích to však nepostřehl a hrálo se dál. Toto špatné rozhodnutí rozhodčích mohlo děčínské hráče mrzet především v 55. minutě, kdy během klášterecké přesilovky vyrovnal Derfler - 4:4. Přestože už se myslelo na prodloužení, mohlo se opět rozhodnout v závěru hrací doby, Tomečkova střela ale trefila konec Damaškovy hokejky.

A tak utkání dospělo do prodloužení, ve kterém obě mužstva hrála opatrný hokej a snažila se vyvarovat vyloučení. Většinou se hrálo ve středu kluziště a až na výjimky to nebyl přílíš pohledný hokej. To ukončil v 64. minutě Kajer, který využil zazmatkování děčínské obrany a s pomocí jednoho z děčínských hráčů rozhodl o druhém vítězství svého mužstva - 4:5.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >