Druhá nula na kontě

Klášterec si připsal na svůj účet už druhou nulu letošní sezóny. O tuto nulu se postaral Jan Kaššák, který dnes zachytal výtečně. Žádné vyšší tresty dnes na straně Klášterce nepadaly, jen u Sokolova padl jeden vyšší trest, poté co Zdeněk Formánek neustále protestoval vůči rozhodnutí hlavního rozhodčího.
11. prosince 2011 | 17:00 | Sokolov
0:5
0:2, 0:1, 0:2

branky a nahrávky: 17. Stehlík (Kocek, Kalinovič), 18. Loučka, 32. Bečvář, 52. Bečvář (Pražák, Miklovič), 54. Kocek (Kalinovič, Stehlík)

Baník Sokolov: P. Jakubal (Makarovič) - Mudra, Apelis, Funk, Brožovský, Formánek, Diblík (A), Šulc - Carvan, Dobřemysl (C), Soukup - Sopr (A), Račanský, Závorka - Chodounský, Baar, T. Jakubal.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Studnička) - Kocek, Mašek, Žižka, Řezníček (C), Loučka, Dostál, Koblitz, Hartman - Řepík, Stehlík, Kalinovič - Freiberg, Růžek, Polanský (A) - Miklovič, Bečvář, Pražák (A) - Toman, Jáchym, Hofmeister.

Klášterec zajížděl do Sokolova, kam si přijel pro povinné tři body. Úvod zápasu byl jasně v jejich režii, jenže chybělo to nejdůležitější – góly. Většina střel hostujících mířila nad branku a nebo jim radost překazily skvělé zákroky Jakubala. Střelecký účet zápasu ale načal až v 17. minutě Jan Stehlík, který se ocitl sám na kruzích, dostal skvělou přihrávku od Kocka a střelou do šibenice překonal tentokrát již bezmocného brankáře Sokolova – 0:1! To zřejmě domácí srazilo do kolen a o minutu později musel Jakubal vytahovat druhý puk ze své branky. Jakub Loučka dorazil do branky svoji první střelu a pojistil vedení Klášterce – 0:2!

Na začátku druhé třetiny mohl snížit Dobřemysl, ale sám před brankou přestřelil. A tak opět udeřilo na druhé straně. Hosté svého soka dlouho tlačili v jeho obranném pásmu, až z toho byla trochu kuriozní situace. Střela od modré čáry trefila do obličeje Loučku, který se skácel na led. Domácí hráči přestali hrát, čehož využil Jiří Bečvář a doklepl kotouč do branky – 0:3! Zápas byl po druhé třetině prakticky rozhodnut a jen se čekalo, kolikabrankový bude na konci zápasu rozdíl.

Na čtvrtý gól čekali diváci až do 51. minuty. Druhou branku v zápase zaznamenal Jiří Bečvář, který využil zaváhání Baníku v útočném pásmu a následného přečíslení – 0:4! Radost hostí ještě neutichla a už musel brankář domácích vytahovat kotouč ze své branky popáté. Od modré čáry ho prudkou ranou překonal Martin Kocka – 0:5! Tímto výsledkem zápas také skončil a lídr tabulky si tak zaslouženě připsal do tabulky další tři body, čímž si pojistil náskok před druhými Řisutami.