Klášterec změnil trenéry a najednou umí přesilovky

Lepší comeback si Petr Mikeš ani nemohl přát. Společně se svým novým trenérským kolegou Radkem Neradem dovedl klášterecké hokejisty k dlouho očekávanému vítězství. Hrstka fanoušků, která dala přednost druholigovému duelu před utkáním sousedního Chomutova s Mladou Boleslaví, musela být nadšena. Přesilové hry, které Klášterecké trápily celou sezónu, se dnes staly nejsilnější zbraní Severočechů. Sedm z osmi branek vstřelili Klášterečtí v početní výhodě. Hosté svůj jediný úspěch zaznamenali taktéž v přesilové hře.
2. února 2008 | 17:00
8:1
3:0, 2:0, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Suk (Panocha, Řezníček), 17. Panocha (Suk, Novák), 20. Krpenský (Řezníček), 24. Suk(Loučka, Novák), 27. Pokorný (Zika, Růžek), 49. Novák (Znojemský, Panocha), 50. Řezníček (Růžek), 56. Znojemskýb (Suk) - 36. Vacek (Kořínek). Rozhodčí: Zubzanda - Gerat, Merc. Vyloučení: 5:10, navíc Verbík R., Holšán (oba BNS) oba 10 min. OT, Kořínek (BNS) 5+OK. Využití: 7:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Znojemský, Loučka, Pokorný, Řezníček, Ambrož, Satora,Koblitz, Saska, Panocha. Novák, Suk, Krpenský, Růžek, Zika, Moro, Černý, Diviš, Bečvář, Žemlička, Miklovič.

HC Benešov: Babka - Verbík R., Košatka, Verbík J., Čapek, Novák, Kořínek, Moravec, Vacek, Kouba, Peťovský, Macek, Jágr, Jaeger, Holšán, Oberreiter, Kakos.

V úvodních deseti minutách hry nic nenasvědčovalo tomu, že by měli hosté odjet s takovým brankovým přídělem. Naopak byli velmi blízko vstřelení úvodní branky. Kdyby Damašek nechytil tři jasné góly, mohlo se vše vyvíjet jinak. Nervozita z Kláštereckých opadla až ve 14. minutě, kdy do prázdné branky dorážel David Suk. Zlom nastal v okamžiku, kdy rozhodčí přestal přehlížet zákroky hostujících hráčů, které mnohdy nebyly pouze na hranici pravidel. Nad zákorky u mantinelu, které rozhodčí pouštěl bez potrestání, kroutil hlavou i přítomný delegát. Přesilová hra, která by ještě před třemi dny nebyla pro Severočechy žádnou výhodou se nyní změnila v mocnou zbraň. Domácí využili přesilovou hru v 17. minutě, kdy před Babkovou brankou výborně zapracoval Jiří Panocha i o tři minuty později. To se třináct vteřin před odchodem do kabin trefil Radek Krpenský.

I v úvodu druhé třetiny domácí pokračovali v ukázkových přesilovkových kombinacích. Další početní výhodu využili už po dvanácti vteřinách. Stačilo jim jen vyhrát buly v útočném pásmu. Řeníčkovu střelu od modré nasměroval do branky David Suk. Netrvalo dlouho a stadion se spolu s hráči radoval popáté. Před brnakou ůstal volný Václav Pokorný a napodruhé se mu podařilo Babku přehodit. Pak ale domácí přestal i hrát a soupeř jako by se probudil. Ve 36. minutě pak dokonce zaznamenal bčestný úspěch. Pod přesouvajícím se Damaškem zakončil přesilovkovou kombinaci Petr Vacek.

Přestože už bylo utkání prakticky rozhodnuto, nenechali klášterečtí hráči své fanoušky gólově strádat a v poslední dvacetiminutovce přidali ještě tři kousky. Ve 48. minutě hráli domácí další přesilovou hru, v níž ale jeden z hostí zahrál nedovoleně. Při signalizovaném vyloučení se provinil další hráč středočechů a Klášterec tak dostal výhodu dlouhé dvojnásobné početní výhody. Tu téměř beze zbytku využil. Ve 49 minutě tečoval Znojemského nahození Ondřej Novák, V pokračující dvojnásobné přesile pak od modré prostřelil Babku Ladislav Řezníček. Hosté se ale nepoučili a v 55. minutě dostal k dvouminutovému trestu ještě desetiminutový osobní za zákrok do oblasti hlavy a krku Roman Verbík. Z osmé branky v Benešovské síti se radoval Martin Znojemský, který hostujícího gólmana překvapil z otočky. Ve vyhroceném závěru byly uděleny ještě dva osobní tresty. Na 5 minut a do konce utkání byl vyloučen Petr Kořínk, který hokejkou přetáhl pronikajícího Nováka. Vzápětí musel předčasně odejít Jiří Holšán, který utkání komentoval ze střídačky.

Dvojici Petr Mikeš – Radek Nerad se premiéra povedla více než dobře. Díky vysokému skóre mělo utkání také další plus. Poprvé si třetí nejvyšší soutěž dospělých poprvé naskočili také junioři Miklovič, Koblitz a Bečvář, kteří se za předvedený výkon rozhodně nemuseli stydět.