Klášterec opět prohrál. Nad jeho síly byly tentokrát Klatovy

Klášterečtí prohráli dnešní zápas proti Klatovům v poměru 2:5. Po dvou třetinách svítil na světelné tabuly stav 2:2 jenže Klatovy ve třetí třetině přidaly další tři góly a o vítězi bylo rozhodnuto. První branku vstřelil Petr Miklovič a druhou přidal Stanislav Škorík to by bylo ze strany Klášterce bohužel vše. Klášterec tak prohrál už čtvrté utkání zasebou.
9. prosince 2012 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
2:5
0:1, 2:1, 0:3

branky a nahrávky: 26. Miklovič (Řepík), 32. Škorík (Hofmeister, Kalinovič) - 4. Čuban (Vizinger), 22. Hobl (Zeman, Kocman), 45. Hobl (Zeman), 49. Bastl (Zeman, Kocman), 60. Topinka

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) - Loučka, Hartman, Mašek, Dosták, Pozděna, Žižka M.,Salač, Škorík, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Freiberg, Mála, Heindl, Diviš, Ptáčník.

SHC Klatovy: Příhoda (Pravda) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Petráček, Pouska, Bastl, Pitel, Tulačka, Němec, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban.

První třetina mezi Kláštercem a Klatovy přinesla vyrovnanou hru. Hned v úvodu se mohli klášterečtí hokejisté radovat z branky a to když puk ležel bezmocně u klatovské klece jenže než se k němu dostal jeden z kláštereckých hráčů, byla branka posunuta. Co se tedy nepovedlo Klášterci povedlo se Klatovům. Ve 4.minutě otevřel skóre zápasu hostující Pavel Čuban a Klatovy vedly 0:1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou ale bez úspěchu. Kuriózní situace nastala ve 12.minutě. Venku v té době řádila sněhová vánice. Větracímy otvory ve střeše stadionu se dostal sníh až na led a na diváky čekal tedy úklid v podání správců stadionu a úprava ledu hned v úvodu zápasu. Po úpravě se mohlo pokračovat dále v utkání. V 17.minutě se Klášterec radoval z gólu, který však neplatil kvůli postavení jednoho z domácích v brankovišti. První třetina tedy skončila za stavu 0:1.

Druhá třetina nabídla divákům v Klášterci, kteří se poprali cestou na stadion i s nepříjemným počasím už více branek, kdo se trefil ale jako první byly hostujícící Klatovy. Přesilovou hru využil ve 22.minutě Jaroslav Hobl a pro Klatovy to bylo už 0:2. Poté se ke slovu dostali také domácí hráči. Ve 26.minutě dotlačil puk do hostující klece Petr Miklovič a snížil tak na 1:2. Klášterec se po brance velmi herně zvedl a tlačil se do jedné šance za druhou. Ve 32.minutě zahrál jeden z hostujícíh hráčů vysokou holí po které musel být s krvavým šrámem na obličeji ošetřen Josef Ptáčník, ale pan rozhodčí usoudil že bylo vše v pořádku a faul nebyl potrestán. Hned za pár vteřin ale vzal spravedlnost do svých rukou Stanislav Škorík a vyrovnal na 2:2. Do konce druhého dějství se oba týmy střídaly u puku bez nějakých větších šancí a tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Poslední třetina nabídla dohromady tři branky a všechny padly bohužel do klášterecké klece. Klatovy využily ve 45.minutě další přesilovou hru. Jaroslav Hobl překonal Damaška v domácí svatyni a poslal hosty do vedení 2:3. Klášterec obdržená branka však na kolena nesrazila a snažil se vyrovnat, bohužel bez úspěchu. Ve 49.minutě se radovali opět hosté. První střelu hostů vyrazil jen Damašek před sebe kde už měl snadnou práci Antonín Bastl, který už bezpečně proměnil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení 2:4. Klášterec se snažil se stavem ještě něco udělat a chtěl minimálně vyrovnat, to se mu však nepovedlo. Další kuriózní situace nastala v 57.minutě kdy hrál Klášterec power-play. Na opuštěnou klec se hnal jeden z hostujících hráčů jenže byl faulován a bylo nařízené testné střílení. Podle pravidel ale rozhdočí nařídil trestné střílení doslova nesmyslně, protože v té době hrál Klášterec bez brankáře. To mu musel poradit až lajnový rozhodčí. Zbývalo jen tedy uznat technický gól nebo vyloučení domácích. Druhá varinata byla správná. Pár vteřin před závěrečnou sirénou se tefil přes celé kluziště do opuštěné klece ještě Jan Topinka a i díky němu si tak Klatovy odvážejí z Klášterce všechny tři body za výhru 2:5.