Panocha vyškolil bývalé spoluhráče

První velká prověrka čekala klášterecké hokejisty v 6. kole. Mostecký Baník stále věří v postup do 1. ligy, a proto se dalo očekávat napínavé utkání. Vyrovnaný souboj se nakonec zvrhl v úpornou snahu obou celků vstřelit alespoň jeden gól. S čistým kontem odešel ze zápasu Pavel Damašek. Jeho protějšek Miroslav Hanuljak inkasoval ve 5. minutě prodloužení z hole svého bývalého spoluhráče Jiřího Panochy. Ten zařídil Klášterci zisk dvou bodů.
30. září 2006 | 17:00
0:1p
0:0, 0:0, 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 65. Panocha (Hahn, Nerad). Rozhodčí: Würtherle - Chochola, Marek. Vyloučení: 13:13 navíc Gergel (MST), Suk, Pokorný (KNO) všichni 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:30.

Mostečtí Lvi: Hanuljak - Zetek, Stütz - Plaček O., Plaček R. - Březina, Kunrt - Nedrda, Gergel, Plachý - Švejda, Oliverius, Urban - Karli, Šulc, Kašík - Kašťák, Novák, Kýhos - Zenk, Preussler

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský - Kocek, Kuncl - Loučka, Pokorný - Babka, Kotrouš, Suk - Tenkač, Hahn, Panocha - Soukup, Řepík, Diviš - Ambrož, Kreuz, Novotný, Šedivý

Ani vstupné zdarma nepřilákalo do ochozů mosteckého zimního stadionu o mnoho více diváků než obvykle. Početná skupina hostujících příznivců, ani domácí fanclub ale neměli příliš důvodů k radosti.

Pouze v úvodní minutě byli diváci svědky hokeje, na který jsou v podání obou soupeřů zvyklý. Poté domácí špatně střídali a zároveň přišlo vyloučení Nedrdy. Dvojnásobné oslabení ale domácí sehráli s přehledem a hosté ohrozili Hanuljaka pouze jedinou střelou. Po návratu obou hříšníků dostali příležitost ke skórování ve formě dvojnásobné početní výhody také Mostečtí. Ti se sice dokázali usadit v pásmu soupeře, ale také Damašek musel zasahovat pouze jednou. Naopak ve vlastním oslabení ujel Jan Soukup a Hanuljak betonem ve vzduchu zachraňoval situaci. V neproměňování šancí pokračovaly oba týmy i v dalších minutách zápasu. V 15. minutě Klášterečtí pomalu střídali a Filip Karli prověřil Damaškovy kvality.

S ubíhajícím časem se na hole obou celků vkrádala nervozita. V nájezdu 2 na 1 neuspěl mostecký kapitán Ondřej Zetek. Na druhé straně minul v obrovské šanci Panocha. Největší příležitost ke vstřelení branky přišly v závěru druhé třetiny. Nejprve se musel chytit za hlavu klášterecký Pokorný, když Hanuljak namazal zpoza branky. Hostující obránce ale zaskočen nečekanou příležitostí promeškal okamžik ke skórování a Mostečtí mezitím vykryli opuštěnou branku. Také před Damaškovou svatyní se ještě více přiostřilo. Klášterecký brankář s úspěchem čelil několika dorážkám.

V poslední třetině ztěžovala práci oběma brankářům mlha, která se usadila nad ledovou plochou. I přes nepříznivé podmínky si žádný z gólmanů nedovolil chybovat. Blíže k zisku tří bodů byli v posledních minutách domácí, když Pokorný inkasoval dvě a půl minuty před koncem trest za vražení na hrazení. Mostečtí ale tuto příležitost vzápětí zahodili,když Robert Plaček srazil k zemi Loučku zakládajícího akci. Poslední možnost rozhodnout utkání v normální hrací době neproměnil Václav Kotrouš, jehož střela o centimetry minula Hanuljakovu branku.

Prodloužení přineslo nejhezčí okamžiky zápasu a také největší šance na obou stranách. Při Hahnově nájezdu se Hanuljak natáhl od tyčky k tyčce a neponechal kláštereckému útočníkovi ani skulinku prostoru k zakončení. Při střele Ondřeje Plačka zazvonila tyč Damaškovy branky. Úspěch ale slavil až v poslední minutě prodloužení bývalý hráč mosteckého Baníku. Domácí vyrobili hrubku v obraně a Milan Hahn připravil šanci pro Jiřího Panochu, který zakončoval do prázdné branky.