Další klášterecká výhra - tentokrát nad Děčínem

Po slavné výhře nad řisutskými buldoky si klášterečtí hráči poradili také s hráči Děčína, kteří byli soupeřem našeho celku první prosincovou sobotu. Skóre sice otevřeli hosté, ale Klášterec ještě v první třetině vyrovnal. Ve druhé dokonce domácí vedli, ale pak přišla silná děčínská dvouminutovka a vedení hostů 3:4. K obratu zavelel minutu a půl před koncem kapitán Loučka, který vyrovnal a zařídil jistý bod. Ten druhý si naši připsali po trefě Lukáše Hrdličky na konci prodloužení.
6. prosince 2014 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:4p
1:1, 2:3, 1:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Freiberg (Koblitz), 26. Hrdlička (Hammerbauer), 31. Mála (Žižka, Hammerbauer), 56. Loučka (Žižka, Freiberg), 65. Hrdlička (Freiberg, Mála) - 13. Faigl (Kuchynka, Kment), 31. Kuchynka (Volráb, Hašek), 31. Volráb (Vaněk), 33. Málek (Strnad). Vyloučení: 8:7.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Žižka, Koblitz, Strejček, Zicho, Kosina, Bohuslávek - Hrdlička, Hammerbauer, Mála, Řepík, Jáchym, Freiberg, Toušek, Vlastník, Toman.

Děčín: Lavinger - Filipovský, Vaněk, Kaltenböck, Hříbal, Málek, Zdvořáček, Kvaček, Hašek, Volráb - Faigl, Kuchynka, Kment, Fojt, Chovanec, Chamrád, Vacek, Račák, Strnad, Bezpalec.

První velkou příležitost měli domácí v polovině 11. minuty, když se do Touškovy přihrávky před děčínskou brankou vložil hostující obránce a málem překvapil vlastního gólmana. Puk skončil jen vedle děčínské branky. Bohužel, protože o dvě minuty později hosté svou velkou šanci využili dokonale. Z rohu kluziště za Kaššákovou brankou vyšťoural Kuchynka puk, Kment ho špičkou hole posunul na volného Tomáše Faigla a Děčín vedl 1:0. Dlouho ovšem domácí fanoušci nesmutnili. Na konci 16. minuty našel Koblitz přesnou přihrávkou najíždějícího Petra Freiberga, který se šikovně zbavil obránce a hostujícímu brankářovi nedal šanci - 1:1. Dvě minuty před koncem třetiny měli domácí hráči štěstí, když najíždějící Hašek nezpracoval poskakující puk a minul Kaššákovu branku. Skóre se tak měnilo až ve druhé třetině.

A druhá část hry byla na góly opravdu bohatá. První šanci měl na své holi Štěpán Kuchynka, který prošel téměř bez problémů domácí obranou a jen proto, že byl faulován nezakončil a jeho střela skončila jen na boční síti. Po předchozím vyloučení děčínského hráče se síly na ledě vyrovnaly a více to vyhovovalo kláštereckým. Hammerbauerovu přihrávku přes téměř celé kluziště zpracoval na modré čáře Lukáš Hrdlička, nabruslil si před Lavingera a zakončil. Chvíli to vypadalo, že děčínský gólman má puk bezpečně v lapačce, ale ten nakonec doklouzal do sítě a Klášterec vedl ve 26. minutě 2:1. Do dvoubrankového vedení dostal domácí tým František Mála, když ve 31. minutě z mezikruží prostřelil Lavingera. Jenže už po šestnácti sekundách se před Kaššákem objevil důrazný Štěpán Kuchynka a přesnou trefou snížil na 3:2. A po dalších jedenácti sekundách se Daniel Volráb zbavil u mantinelu svého strážce, nabruslil si před Kaššáka a překonal ho technickou střelou nad levé rameno. Bylo to 3:3, ale noční můra domácího celku nekončila. Na konci 33. minuty zkolabovala domácí obrana, na Kaššáka si vyšlápli hned tři hostující hráči a byl z toho čtvrtý děčínský gól. Jeho autorem byl Dominik Málek.

Od té chvíle začala stíhací jízda domácích hráčů alespoň za vyrovnáním, které by zaručovalo prodloužení a zisk nejméně jednoho bodu. Dvě minuty před koncem poslední třetiny se klášterečtí odhodlali ke hře bez brankáře a vyplatilo se. Puk se po buly vykutálel z klubka hráčů k Jakubu Loučkovi, jehož dělovka skončila v děčínské síti a šlo se do prodloužení.

V něm se přiklonilo štěstí k domácímu celku, ačkoli jeho hráči měli několikrát namále a udrželi remízu jen díky pohotovému Kaššákovi. V 64. minutě dostali domácí výhodu přesilovky a to rozhodlo. Lukáš Hrdlička si před Lavingerovou brankou počíhal na Freibergovu nahrávku a rozhodl o výhře Klášterce 5:4 v prodloužení.

1:1, 2:3, 2:2

Suchá příprava Tygrů je v plném proudu.

5. června 2024

Klášterečtí hokejisté se od začátku května pilně připravují na další hokejovou sezonu. Většina týmů několikrát týdně trénuje ve sportovním areálu, kde využívají plochu na ZS, tělocvičnu na ZS,...

Číst více >

Členská schůze Spolku Hokejový klub Klášterec nad Ohří

23. května 2024

Číst více >

SŽ přivezli z velkého mezinárodního turnaje v Dánsku bronzové medaile.

19. dubna 2024

Starší žáci výborně reprezentovali naše Město ve dnech 11. - 15.4.2024 na hokejovém turnaji v dánském Rungstedu. Tohoto velkého mezinárodního turnaje se společně s Tygry zúčastnilo 16 týmů z Dánska,...