Ani druhé utkání baráže se Klášterci nevyvedlo

Dnešní utkání začal Klášterec výtečně. Odskočil Hodonínu o čtyři branky. Hodonín posléze využil dvojnásobné přesilové hry a utkání dotáhl na rozdíl pouze jediné branky. Zdaněk Jurásek v dnešním utkání nasbíral šest bodů z osmi možných. Velkou pochvalu dnes zaslouží Pavel Damašek. Ten se dnes předvedl neuvěřitelnými zákroky proti hodonískému nátlaku.
31. března 2012 | 18:00 | Klášterec
7:8sn
4:2, 2:3, 1:2, 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: 6. Tenkač (Miklovič), 8. Stehlík (Pražák), 14. Polanský (Mužík), 20. Řepík (Hofmeister), 28. Freiberg (Mužík), 34. Jáchym (Hofmeister), 60. Loučka (Stehlík) - 13. Peš (Hlavačka), 18. Hollý (Jurásek), 34. Jurásek (Peš, Hlavačka), 36. Jurásek (Rehuš, Hlavačka), 37. Jurásek, 55. Rehuš (Jurásek, Peš), 57. Rehuš (Hlavačka, Jurásek), 65. Rehuš

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák); Hartman, Žižka M., Kocek, Mašek, Kolčava, Loučka, Heindl, Žižka D. – Polanský, Mužík, Freiberg – Pražák, Stehlík, Kalinovič – Hofmeister, Jáchym, Řepík – Miklovič, Bečvář, Tenkač.

Hodonín: Šenk (Jež); Pokorný, Miklík, Hlavačka, Horinka, Okuliar, Kulyk, Bauer – Tomi, Rehuš, Sajdl – Peš, Vrba, Jurásek - Charvát, Hollý, Kocák.

Už po třiceti vteřinách se do velké šance dostal Jakub Mužík. Jeho pokus Martin Šenk zneškodnil. O necelou minutu později se dostal do šance Roman Pražák. Tomu se také jeho pokus nepovedlo proměnit. V 6. minutě poslal Petr Miklovič krásnou přihrávku přes obránce na Lukáše Tenkače. Ten svůj samostatný únik plně využil bekhendovou střelou pod horní tyč Šenkovy branky a Klášterec se tak ujal vedení. V 8. minutě zvyšoval na 2:0 Jan Stehlík, který dostal před Šenkem přesnou přihrávku od Romana Pražáka. Na 2:1 snižoval Hodonín ve 13. minutě. V přesilové hře šikovně tečoval před Damaškem Petr Peš střelu Martina Hlavačky. O minutu později poslal Jakub Mužík do samostatného úniku Tomáše Polanského. Polanský našel mezeru mezi Šenkovo betony a Klášterec tak odskočil na rozdíl dvou branek. V 18. minutě nahodil puk do pásma Zdeněk Jurásek. Nahozený puk dojel Martin Hollý a trefil z rohu mezeru mezi Damaškovým pravým betonem a tyčkou. Třicet vteřin před koncem první třetiny se prosadil přesnou střelou nad levé rameno Libor Řepík.

Ve 28. minutě Klášterec využil přesilovou hru. Jakub mužík našel volného Petra Freiberga. Freiberg vyslal přesnou střelu těsně k levé tyči. Ve 34. minutě domlátil puk do branky Marek Jáchym, když dorážel Mužíkův pokus. Ve 35. minutě Hodonín využil dvojnásobnou přesilovou hru. Petr Peš našel před Damaškem volného Zdeňka Juráska, který s klidem zakončoval do prázdné branky. Ve 36. minutě přidal další branku Zdeněk Jurásek po přihrávce od Branislava Rehuše. O minutu později Hodonín snížil na rozdíl jediné branky. Svůj hattrick nastřílený za tři minuty završil Zdeněk Jurásek.

Ondřej Mašek před Šenkem šikovně tečoval Pražákovu střelu. Ta však ale letěla mimo branku. V 55. minutě na 6:6 srovnal Branislav Rehuš, když dorážel Juráskovu střelu. V 57. minutě na 6:7 upravil skóre Branislav Rehuš po přihrávce od Juráska a Hlavačky. V poslední minutě Klášterec zkoušel power-play. To se jim vyplatilo a na 7:7 srovnal dělovkou od modré čáry Jakub Loučka po přihrávce od Jana Stehlíka. Stav zůstal nerozhodný a tak se šlo do prodloužení.

Ani v prodloužení se nedokázalo rozhodnout o vítězi. Na samostatné nájezdy v brance Klášterce nastoupil Jan Kaššák. V samostatných nájezdech byl lepší Hodonín. Rozhodující branku vstřelil Branislav Rehuš.