474 376 851 hcklasterec@email.cz
4. října 2014 | Klášterec nad Ohří
3:6
0:0, 0:4, 3:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 42´ Nguyen (Hrdlička), 50´ Strejček (Toman), 55´ Toman ( Váňa) - 21´ Dobřemysl (Švec), 23´ Tvrdek (Dobřemysl, Kuběna), 26´ Švec (Tvrdek), 34´ Flek (Vrána, Přindiš), 43´ Švec (Dobřemysl, Sýkora), 54´ Sýkora (Kvapil, Švec). Rozhodčí: Šmíd - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:5.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Koblitz, Zicho, Krstev, Žižka, Strejček, Váňa, Schönauer - Freiberg, Bečvář, Toman, Řepík, Jáchym, Mála, Hrdlička, Nguyen, Andres, Diviš, Toman, Průša.

Baník Sokolov: Hruška - Prošek, Kvapil, Přindiš, Schusser, Gombár, Rohan, Novák - Dobřemysl, Švec, Sýkora, Vrána, Flek, Vaněk, Kuběna, Tvrdek, Koblasa, Račanský, Říha, Csamangó, Troška.

Zápas začal lépe pro domácí. Ti už na začátku 2. minuty ohrozili sokolovského gólmana Hrušku, když se po pravé straně protáhl před branku hostů Marek Jáchym. Jeho střelecký pokus bohužel mířil přesně doprostřed branky, přímo do Hruškovy náruče. Hosté se k prvnímu vážnému ohrožení Kaššákovy branky dostali až v 8. minutě. Před brankou se šikovně otočil Lukáš Vrána a Kaššák na poslední chvíli vyrazil puk pravým betonem. V 19. minutě měli domácí obrovskou šanci, která ovšem opět neskončila gólem. Andresovu střelu nedokázal Hruška chytit a puk se odrazil od ramene sokolovského gólmana k jeho betonu. Bohužel ani Koblitz, ani Bečvář, kteří číhali před brankovištěm, nedokázali dostrkat puk za čáru. Těsně před nimi zasáhl sokolovský Marek Švec a ukryl puk pod Hruškovy betony. Obrovskou šanci měli na druhé straně také hosté. V poslední minutě první třetiny se na Kaššáka řítil úplně sám Marek Švec. Klášterecký gólman vyjel k puku a hokejkou jej odehrál, jenže přímo k najíždějícímu sokolovskému kapitánovi. Václav Dobřemysl však mířil jen vedle klášterecké branky a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

Druhá třetina byla ovšem pro domácí hokejisty učiněné Waterloo a rozhodla o vývoji utkání. Už po 24 sekundách druhé části hry utekl ve vlastním oslabení sokolovský kapitán Václav Dobřemysl a technickou střelou podél Kaššákova betonu otevřel skóre. Ve 3. minutě dostal Sokolov výhodu dvojnásobné přesilovky a bylo vymalováno. Na konci kombinace Pavla Kuběny a Václava Dobřemysla byl Kamil Tvrdek a druhý gól v klášterecké síti. Na začátku 6. minuty už to bylo 0:3. Marek Švec si nabruslil do pravého kruhu a lehkou střelou nad Kaššákovu lapačku zvýšil vedení hostů. Dále se mohl zápas vyvíjet úplně jinak, kdyby se podařilo Janu Tomanovi proměnit šanci na konci 8. minuty. Jeho střela ze samostatného úniku ovšem skončila jen na tyči Hruškovy branky. A tak opět zaúřadovali hosté. Přesně ze stejného místa a ze stejné situace jako při první brance se skóre měnilo počtvrté. Jen střelcem byl tentokrát Jakub Flek. Domácí hráči se sice nevzdali, ale puk po jejich pokusech ani jednou neskončil v sokolovské brance. Buď jej přikryl gólman Hruška, nebo puk jen proletěl kolem tyče jeho branky.

Klášterečtí tak dokázali odpovědět na hrozivý vývoj utkání až v poslední třetině. Ve 42. minutě poslal Lukáš Hrdlička překvapivou a rychlou nahrávku zpoza branky na najíždějícího Ladislava Nguyena, který snížil na 1:4. Radostná naděje vydržela domácím minutu. Potom klášterecká obrana zapomněla na Marka Švece, který se z mezikruží trefil přesně mezi Kaššákovy betony a bylo to 1:5. Dezorientovaná obrana, tentokrát ta sokolovská, byla i za druhým kláštereckým gólem. Jiří Bečvář na sebe přitáhl tři hostující obránce a poslal puk k najíždějícímu Janu Strejčkovi. Proti jeho bekhendu Hruška nic nezmohl a na tabuli zasvítil stav 2:5. A svítil tam do 54. minuty. Hosté využili další přesilovku, když Tomáš Sýkora tečoval za Kaššákova záda nenápadnou střelu Tomáše Kvapila od modré čáry. O minutu později sice ještě snížil z pěkné kombinace před sokolovskou brankou Jan Toman na 3:6, ale víc už se domácím nepodařilo a Sokolov si z kláštereckého ledu odvezl plný bodový zisk.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik, trenér HC Sokolov: Tři body, spokojenost. Co se týče ofenzívy, tak určitě, tam jsme dali šest gólů. Trochu se mi nelíbila ta poslední třetina, co se týče defenzívy. Střední pásmo jsme nehráli tak, jak bysme si představovali, tam vidím velkou rezervu.

Radek Nerad, trenér HC Klášterec nad Ohří: Začátek byl výbornej. Věděli jsme, že Sokolov je nabitej tým, kterej podává výborný výkony, viděli jsme to vloni v baráži. Začátek byl skvělej, myslím, že jsme na začátku měli převahu, měli jsme tam hromadu šancí. Druhá třetina bohužel rozhodla, dostali jsme gól v přesilovce, to se nesmí stávat. Pak za sebou několik vyloučení, pět na čtyři, pět na tři a rázem to bylo 3:0. S takovýmhle týmem si nemůžeme dovolit, aby soupeř odskočil o tři branky. To už se pak hodně těžko dotahuje.

17. února 2024 | 19:00
1:1, 2:3, 2:2

Tygři mají zastoupení v reprezentačních výběrech!

15. dubna 2024

Klášterecká brankářka Lili Chmelařová se po jednodenním kempu výběru Future Olympians "U15" v Praze dostala do nominace na turnaj Europeans Girls Trophy a po skvělých výkonech jak ve zlatém...

Číst více >

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ – Tygři ovládli SeveroZápadní ligu

7. dubna 2024

Ačkoliv poslední zápas s celkem HC Verva Litvínov na domácím ledě Tygři jako jediný v turnaji těsně prohráli 4:5, stali se vítězi SeveroZápadní části Ligy Starších žáků. V tabulce získali 18...

Číst více >

Se smutkem v srdci oznamujeme.

29. března 2024

V pondělí 25. března nás navždy opustil hokejový trenér, dlouholetý funkcionář a skvělý člověk p. Václav Cajthaml. Tímto bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým...

Číst více >