virago  | 30.09.2012, 19:50 | Nick | Datum | Reagovat

Vyjádření trenéra
Info o utkáních

Z KLÁŠTERCE JEDOU DRACI BEZ BODU
30.9.2012

Bílinští Draci v nedělním utkání 4. kola II. hokejové ligy cestovali na ledovou plochu do Klášterce nad Ohří. I přes velkou převahu ale odjíždějí s prázdnou. Zápas rozhodlo neproměňování šancí. Klášterec si po střetnutí s Bílinou připsal první letošní ligovou výhru, Draci naopak druhou porážku. Ve středu doma hostíme Jablonec.
První zásah si v utkání s Kláštercem připsal hostující brankář Miroslav Brzobohatý, který hájil branku Bíliny. Ve 2. minutě bez problémů pokryl střelecký pokus domácích. V 5. minutě se pak znovu musel ukázat hostující gólman, když na něj pálil Hofmeister, opět neúspěšně. Klášterec se brankově prosadil v čase 10.00. Čížek napálil puk na Brzobohatého a ten se zastavil až v sítě Draků 1:0. Vyrovnat se hostím mohlo podařit ve 14. minutě, ale přesilovku nedokázali využít, když Damašek v domácí brance byl pozorný a jen co přesilovka skončila, přišel druhý gól do branky hostí. Bečvář chytře tečoval nahozený puk a bylo to v 17. minutě 2:0. Nepříznivý vývoj utkání Draci přeci jenom změnili a ještě do konce první třetiny se podařilo snížit. Hrdlička našel novou tvář v dresu HC Draci Bílina Petra Přeučila a ten v čase 18:52 přesnou střelou snížil na rozdíl jedné branky.
Úvod druhé třetiny přinesl nepřesnosti na obou stranách. Rozruch přinesla až 27. minuta, kdy fauloval bílinský Petr Novák a za naražení kláštereckého hráče na mantinel dostal trest 2+10 minut. Oslabení Draci přežili bez úhony a aktivita se dostala právě na hostující hokejky. Proti vyrovnání byl ale domácí gólman Damašek, který v několika případech zneškodnil vyložené šance Bíliny. Soustavný tlak hostí ale směřoval k vyrovnání. To ale do konce druhé třetiny bohužel nepřišlo.
Tlak, který měla přinést třetí třetina přibrzdilo vyloučení Hrubanta hned po 24. vteřinách hry. V něm ještě domácí Klášterec nenavýšil skóre. To se stalo až při vyloučení Malovického v 48. minutě, kdy Řepík trefil přesně - 3:1. O minutu později znovu vykřesal naději pro Draky Hrdlička, který prostřelil Damaška v brance Klášterce a snížil na rozdíl jediného gólu. Branková přestřelka pokračovala a k smůle Bíliny do její sítě. V 51. minutě našel Kalinovič volného Heindla, který se nespletl – 4:2. V 57. minutě tlak hosté konečně zúročili i přesnou trefou, když od modré pálil Motejlek a bylo to znovu pouze o branku. Následoval oddychový čas pro Draky a power play. Do konce utkání chyběla pouhá půl minuta a Řepík trefou do prázdné klece Draků dal výsledku konečnou podobu. Draci i přes velké šance a dobrý herní projev odjíždějí z Klášterce bez bodu. Nápravu mohou učinit ve středu před domácím publikem, kdy v 18 hodin začíná zápas s Jabloncem.

Statistika: HC Klášterec nad Ohří – HC Draci Bílina 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 0. Čížek (Řepík), 17. Bečvář (Kalinovič, Loučka), 48. Řepík (Jáchym, Žižka M.), 51. Heindl (Kalinovič), 60. Řepík (Hofmeister) – 19. Přeučil P. (Hrdlička, Motejlek), 49. Hrdlička, 57. Motejlek (Příhoda)

HC Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý); Loučka, Hartman, Žižka M., Čížek, Mašek, Dostál, Heindl, Kalinovič, Bečvář, Řepík, Jáchym, Miklovič, Škorík, Hofmeister, Zeman, Toman.

HC Draci Bílina: Brzobohatý (Melichar); Malovický, Müller, Polák, Motejlek, Kabeláč, Brožovský, Machulda, Hrubant, Přeučil T., Hrdlička, Přeučil P., Urban, Novák P., Faigl, Kuchynka, Novák O., Jirkovský, Šrámek, Švácha.

Text: Karel Schön
   virago  | 30.09.2012, 19:44 | Nick | Datum | Reagovat