474 376 851 hcklasterec@email.cz

Změna struktyry žákovských soutěží

V českém hokeji dojde k úpravě struktury žákovských soutěží, v nichž se vyčlení kategorie deváté třídy. Výkonný výbor hokejového svazu však rozhodl o tom, že se tak stane až od sezony 2022/23.

Hráči devátých tříd nově vytvoří samostatnou kategorii. Pod kategorie starších žáků budou spadat hokejisté sedmých a osmých tříd, kategorie mladších žáků budou zahrnovat pátou a šestou třídu.

V kategoriích mladších a starších žáků budou moci kluby podle počtu registrovaných hráčů přihlásit do soutěže smíšená dvouročníková družstva nebo družstva složená z hráčů stejného ročníku.

Český hokej se přípravou návrhu intenzivně zabýval v posledních dvou měsících. Více než dvě třetiny klubů, které se v republice věnují výchově mládeže, s návrhem souhlasilo. Většina z nich by přitom změny uvítala už v příštím ročníku.

V pondělí zasedal výkonný výbor svazu, který sice novou strukturu jednomyslně schválil, ale s tím, že v platnost vstoupí až od sezony 2022/23. Důvodem jsou dopady pandemie covid-19, které v současné době nedokáže nikdo přesně odhadnout.

Nejasný je počet hráčů, jež budou v klubech po obnovení soutěží pokračovat. Hokejisty navíc čeká značný věkový a výkonnostní skok poté, co zkraje letošní sezony sehráli jen několik utkání.

V příštím ročníku 2021/22 se tedy bude hrát podle stávajícího modelu, v němž jsou osmá a devátá třída zahrnuty pod kategorii starších žáků, šestá a sedmá pak pod kategorii mladších žáků. Pouze v deváté třídě se bojuje o republikový titul.