474 376 851 hcklasterec@email.cz

Projekt "Hodina pohybu navíc" pokračuje

Vedení HC Tygři Klášterec nad Ohří svolalo na 13.09.2019 schůzku, které se zúčastnily zástupkyně ředitelky za všech mateřských škol v Klášterci. Na setkání byl zhodnocen projekt „Hodina pohybu navíc“, který pořádá hokejový klub společně s mateřskými školami již od roku 2017. Všichni se shodli, že projekt je velice úspěšný, důkazem jsou pozitivní ohlasy učitelek mateřských škol, rodičů a především dětí.

Organizátoři se rozhodli v projektu pokračovat i ve školním roce 2019/2020. „Hodina pohybu navíc“ je zaměřena na rozvíjení všeobecných pohybových schopností a získávání dovedností ve sportovních hrách. Našim společným cílem je radost z pohybu, pocit sounáležitosti a společného prožitku, motivace k pohybu pohybem samotným.

Začátek 3. Ročníku projektu byl stanoven na 30.09.2018, kdy mateřské školky začnou s kurzem bruslení. Pod vedením trenérů HC Petra Mikeše a Lukáše Kozelnického se budou všechny děti učit základům bruslení.

Rozdělení termínů kurzu bruslení:

Pondělí MŠ v Dlouhé ul.

Úterý MŠ v Souběžné ul.

Středa MŠ v Lipové ul.

Čtvrtek MŠ v Školní ul.,/p>

Pátek MŠ v Lesní ul.

Všechny školky budou bruslit ve stejný čas od 10.00 do 10.45 h. Hokejový klub má opět připravené hokejové helmy, brusle a rukavice na zapůjčení dětem, které toto vybavení nevlastní.

Kurs bruslení bude probíhat do konce roku 2019. V dalším průběhu školního roku se pohybové aktivity mateřských škol přesunou do tělocvičny na zimním stadionu. Zde budou děti získávat základní pohybové a obratnostní dovednosti. Dále se budeme věnovat základům míčových her. V jarních a letních měsících se přesuneme ven na nový atletický areál, který byl v Klášterci otevřen v letošním roce.

Na tomto místě je nutné také poděkovat vedení města, které náš projekt podpořilo dotací z dotačního programu „Podpora projektů v oblasti tělovýchovy a sportu“ .

Petr Mikeš

12. prosince 2019 | 18:45 | Klášterec nad Ohří
1:1, 2:4, 2:0 - 1:0

Tygři vybojovali dva body

13. prosince 2019

Klášterec přivítal v dohrávce poslední celek tabulky Roudnici nad Labem, ale jak se v průběhu utkání ukázalo - tabulkové postavení nemělo v tomto duelu žádný význam. Tygrům se už od úvodních minut...

Číst více >

Milan Novotný novým trenérem mužů a dorostu

6. prosince 2019

Číst více >

Derby v režii Klášterce!

1. prosince 2019

Netradičně v neděli od 15:00 startovalo další utkání kláštereckých hokejistů, kteří zamířili do nedaleké Kadaně. Už od úvodních minut měli klášterečtí hokejisté více ze hry a domácí se do útoku...

Číst více >