474 376 851 hcklasterec@email.cz

Projekt "Hodina pohybu navíc" pokračuje

Vedení HC Tygři Klášterec nad Ohří svolalo na 13.09.2019 schůzku, které se zúčastnily zástupkyně ředitelky za všech mateřských škol v Klášterci. Na setkání byl zhodnocen projekt „Hodina pohybu navíc“, který pořádá hokejový klub společně s mateřskými školami již od roku 2017. Všichni se shodli, že projekt je velice úspěšný, důkazem jsou pozitivní ohlasy učitelek mateřských škol, rodičů a především dětí.

Organizátoři se rozhodli v projektu pokračovat i ve školním roce 2019/2020. „Hodina pohybu navíc“ je zaměřena na rozvíjení všeobecných pohybových schopností a získávání dovedností ve sportovních hrách. Našim společným cílem je radost z pohybu, pocit sounáležitosti a společného prožitku, motivace k pohybu pohybem samotným.

Začátek 3. Ročníku projektu byl stanoven na 30.09.2018, kdy mateřské školky začnou s kurzem bruslení. Pod vedením trenérů HC Petra Mikeše a Lukáše Kozelnického se budou všechny děti učit základům bruslení.

Rozdělení termínů kurzu bruslení:

Pondělí MŠ v Dlouhé ul.

Úterý MŠ v Souběžné ul.

Středa MŠ v Lipové ul.

Čtvrtek MŠ v Školní ul.,/p>

Pátek MŠ v Lesní ul.

Všechny školky budou bruslit ve stejný čas od 10.00 do 10.45 h. Hokejový klub má opět připravené hokejové helmy, brusle a rukavice na zapůjčení dětem, které toto vybavení nevlastní.

Kurs bruslení bude probíhat do konce roku 2019. V dalším průběhu školního roku se pohybové aktivity mateřských škol přesunou do tělocvičny na zimním stadionu. Zde budou děti získávat základní pohybové a obratnostní dovednosti. Dále se budeme věnovat základům míčových her. V jarních a letních měsících se přesuneme ven na nový atletický areál, který byl v Klášterci otevřen v letošním roce.

Na tomto místě je nutné také poděkovat vedení města, které náš projekt podpořilo dotací z dotačního programu „Podpora projektů v oblasti tělovýchovy a sportu“ .

Petr Mikeš

8. března 2020 | 17:00 | Louny
1:1, 2:5, 2:0

Prohlášení VV HC Tygři Klášterec

20. května 2020

Číst více >

Klášterec je vítězem Krajské ligy!

8. března 2020

Klášterečtí hokejisté to dokázali! V rozhodujícím třetím finálovém utkání urvali v Lounech vyhru 6:5 a můžou se tak těšit na kvalifikaci o druhou ligu. Do utkání přitom Klášterec nevstoupil vůbec...

Číst více >

Finálové drama rozhodne až třetí duel

5. března 2020

Klášterečtí hokejisté přivítali ve druhém utkání finálové série na svém kluzišti Louny a v případě výhry se mohli radovat z celkového vítězství v Krajské lize. Domácí hokejisté vstoupili do utkání...

Číst více >