474 376 851 hcklasterec@email.cz

Prohlášení VV HC Tygři Klášterec

Vážení přátelé kláštereckého hokeje,

všichni jste jistě již před měsícem zaregistrovali informaci, že "A" mužstvo HC Tygři Klášterce nad Ohří při zrušení baráže získalo, jako vítěz KL, právo účasti ve 2.hokejové lize. Vedení HC s touto informací pracuje po celou dobu a hledá optimální řešení této situace a to její ekonomické i sportovní části.

Soutěž 2. ligy znamená výrazné navýšení rozpočtu HC na jednu sezonu a zároveň předpoklad zachování tohoto navýšení do dalších minimálně pěti sezon. Jednáními se soukromými firmami o možnosti podpory jsme si jen ověřili, že z tohoto směru nelze v současné době očekávat příjem vyšší než několik desítek tisíc korun.

Vedení HC vstoupilo také do jednání s vedením Města Klášterec nad Ohří a na společném jednání jsme vedení města objasnili celou situaci a podmínky účasti v 2. národní lize. Ze strany vedení města byl vyjádřen zájem o podporu našeho snažení, zároveň však byl zrekapitulován další vývoj hospodaření města vzhledem k očekávanému poklesu příjmů v důsledku koronavirové krize.Byli jsme ujištěni, že vedení Města Klášterec nad Ohří s námi v příštím roce bude jednat o možnostech navýšení rozpočtové kapitoly pro podporu sportu a to zejména sportu seniorského na výkonnostní úrovni a to nejen v hokeji, ale i dalších sportech.

Vedení HC Tygři Klášterec je si vědomo, že není možné v budoucnu zajistit hráčskou kvalitu nákupem hotových hráčů z jiných oddílů, ale cesta je navázání intenzivní spolupráce s hokejovými kluby v blízkém okolí (K, Vary, Chomutov, Kadaň) a to zejména na juniorské úrovni, kdy bychom mohli využívat hráčskou kvalitu těchto mladých hráčů. Toto však zatím, zejména k nejasné situaci v okolních klubech, není možné.

Závěrem musíme shodně konstatovat, že za současné situace nejsme schopni při sebevětší snaze účast v 2. národní lize odpovědně potvrdit a soutěž se ctí odehrát. Samotným je nám to líto, ale účast v této soutěži v sezoně 2020/2021 musíme odmítnout.

VV HC Tygři Klášterec