Jak se daří Tygří mládeži? Starší žáci

Na našem webu se věnujeme převážně hokejovému "A"mužstvu a jeho výsledkům v Krajské hokejové lize. Klášterec však nemá v záloze jen tým mužů, ale také několik kategorií v mládežnickém hokeji. Dnes se podíváme jak se daří starším žákům v jejich soutěži a už ve čtvrtek se můžete těšit na informace ohledně týmu Juniorů, kteří nastupují v Regionální lize Juniorů. S novým měsícem tedy startujeme novou rubriku "Tygří mládež".

Liga starších žáků - Skupina "B":

Klášterec nevstoupil do ligy starších žáků vůbec dobře. K prvnímu utkání zajížděli naši Tygři do města Most, kde na ně čekali místní Lvi. Velká bojovnost kláštereckých hráčů bohužel na domácí nestačila a první mistrovské utkání tak skončilo porážkou 2:10. Druhé utkání svedlo dohromady domácí Klášterec a Piráty Chomutov. I v tomto utkání dělali domácí borci vše pro zisk tří bodů, ale to se nakonec nepodařilo. Už v polovině střetnutí vedl soupeř 6:0 a o výsledku utkání tak bylo rozhodnuto. Jediný čestný úspěch Klášterce v podobě vstřelené branky zaznamenal Petr Panuška, který ale jen zmírnil vysokou porážku svého týmu 1:12. Třetí mistrovský zápas se opět odehrál na domácím kluzišti a do města porcelánu tentokrát zamířila Bílina. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří se dostali hned po třech minutách do vedení 1:0. Hostující Bílině se povedlo vyrovnat stav utkání po polovině první dvacetiminutovky a i když se za Klášterec ještě dokázal prosadit podruhé v utkání Jakub Moro, do šaten se odcházelo za stavu 2:2. I zbytek utkání byl velmi vyrovnaný a domácí drželi ještě deset minut před koncem remízový stav 4:4. Bohužel Bílina se dokázala do konce utkání prosadit ještě dvakrát a vyhrát tak 6:4. Ani třetí vystoupení v nové sezóně tedy Klášterci body nepřineslo.

Další domácí utkání sehráli starší žáci proti Mostu. Šlo tedy o odvetu z prvního kola (2:10 z pohledu Klášterce) a domácí tým už chtěl konečně ukořistit nějaké ty body do tabulky. Tygři se po první třetině dostali do vedení 2:1. Druhá třetina však domácí vůbec nevyšla a čtyři inkasované branky znamenaly obrat v utkání na 5:2 z pohledu Mosteckých Lvů. Třetí třetina už branku nepřinesla a Tygři si tak znovu nepřipsali ani bod. Lounský Slovan byl pro naše hráče dalším soupeřem a cíl byl jasný - konečně získat body. I přes velkou touhu a bojovnost se opět musel Klášterec před svým soupeřem "sklonit" a skousnout porážku 2:6. Tygři se po pěti prohrách dočkali po tvrdé dřině na tréninku prvního úspěchu. Proti Bílině, která v Klášterci úvodní duel vyhrála nastoupil klášterecký výběr jako vyměněný a výhra 4:0 konečně přinesla na kláštereckou lavičku úsměvy na tvářích a hlavně dvoubodový zisk. A další utkání bylo ze strany Klášterce ještě úspěšnější. V "DERBY" proti Kadani padlo hned jedenáct branek a devět rovnou za záda kadaňského brankáře. Tygři brali nakonec vysokou výhru 9:2 a v tabulce si polepšil tým na čtyři body. Zatím poslední utkání odehrál Klášterec doma proti Slovanu Louny. I v tomhle utkání měl domácí celek dlouho převahu a i když první branka padla až v úvodu druhé třetiny z hole Lukáše Gerstnera, dokázal se postupem času domácí celek propracovat až k vedení 6:2, které platilo ještě deset minut před koncem utkání. Bohužel závěr zápasu kláštereckým vůbec nevyšel a lounští hráči se dokázali domácím vyrovnat nejen na kluzišti, ale také výsledkově. Utkání tak nakonec skončilo remízou 6:6.

Starší Žáci - Sestava:

M. Marek — R. Chmelař, V. Suldovský, T. Mudrová, A. Kozlík, T. Nigrin — J. Moro, L. Gerstner, J. Suchý, P. Panuška, K. Širlo, P. Opat, J. Zítek, D. Mičík

Statistiky a Tabulka:

Starší žáci zatím v této sezóně odehráli osm soutěžních utkání s bilancí dvě výhry/jedna remíza/pět proher. V této soutěži se body rozdělují tímto systémem - výhra = dva body, prohra = bez bodu a remíza = jeden bod. Pokud tedy dojde po šedesáti minutách k nerozhodnému stavu (2:2, 5:5 atd..) utkání konči a obě mužstva si rozdělí po bodu. Starším žákům patří zatím v tabulce čtvrté místo s pěti body a zápornou bilancí 30:47.

1. Piráti Chomutov 14b

2. Slovan Louny 13b

3. Mostečtí Lvi 9b

4. Tygři Klášterec 5b

5. Draci Bílina 4b

6. SK Kadaň 1b

Závěrem jsme chtěli poděkovat celému týmu za předvedené výkony v odehraných utkáních a popřát hodně štěstí do těch dalších.